Reklama

Vše, co byste měli vědět o rozšiřovacím Draftu NHL! Pravidla pro Seattle stejná jako pro Vegas

V NHL se mílovými kroky blíží událost, která svou výjimečností převyšuje ostatní tradiční akce, které nejslavnější hokejová liga podstupuje prakticky každý rok. Seattle Kraken oficiálně vstoupil do NHL 30. dubna, když její zástupci provedli poslední expanzní platbu. Dvaatřicátý tým v NHL začne hrát už v sezoně 2021/22.

Proto není na co čekat. Rozšiřování, neboli expanzní Draft, se bude konat už 21. července. Jen několik dní po tom, kdy v NHL proběhne vstupní Draft mladíků. Pravidla výběru pro Seattle budou stejná, jako v případě Vegas Golden Knights v roce 2017. Pojďme se tedy podívat na ty nejzásadnější body.

První a základní pravidlo je velmi jednoduché. Seattle si vybere celkem 30 hráčů, z každého týmu jednoho. Až na Vegas. Ti jsou v tomto rozšiřovacím Draftu jen jako diváci. Nejmladšího člena NHL se tato událost netýká.

Jednou z nejzásadnějších podmínek je, že mezi těmi třiceti vyvolených musí být minimálně 14 útočníků, 9 obránců a 3 brankáři. Rozdělení pozic u hráčů z týmů už je čistě na samotné organizaci.

Seattle si musí vybrat minimálně 20 hráčů, kteří mají smlouvu na základní část sezony 2021-22, přičemž mají celkovou hodnotu pohybující se mezi 60-100 procenty horní hranice platového stropu předchozí sezony. Nováček ligy však nemůže vyplatit hráče vybraného v rozšiřovacím draftu dříve, než v létě po první sezoně.

Všechny týmy NHL, mezi kterými bude Seattle vybírat, si můžou chránit sedm útočníků, tři obránce a jednoho brankáře nebo osm bruslařů a jednoho brankáře. Hráči, kteří mají v době draftu ve svých smlouvách klauzuli o nutném souhlasu s výměnou, a vzdají se jí, musí být chráněni a budou započítáni do příslušných limitů jejich týmu.

Všichni draftovaní hráči bez smlouvy a ti, kteří jsou profesionály první či druhy rok, těch se rozšiřovací Draft netýká a tím pádem se nebudou započítávat do seznamu chráněných hráčů.

Kromě toho všeho musí všechny týmy NHL splňovat následující minimální požadavky na hráče pro výběr v rozšiřovacím draftu:

  • Jeden obránce a dva útočníci, kteří jsou pod smlouvou na sezonu 2021-22, odehráli alespoň 40 zápasů NHL v předchozí sezoně nebo sehráli alespoň 70 zápasů v předchozích dvou sezonách.
  • Jeden brankář, který má smlouvu na sezonu 2021-22 nebo bude chráněným volným hráčem na konci své současné smlouvy bezprostředně před ročníkem 2021-22. Pokud se tým rozhodne nabídnout chráněného volného brankáře, aby splnil tento požadavek, musí tento gólman obdržet kvalifikační nabídku ještě před předložením seznamu chráněných hráčů týmu.
  • Hráči, kteří vynechali více než 60 posledních po sobě jdoucích zápasů nebo se zraněním, které muže potencionálně znamenat ukončení kariéry, mohou být od výběru osvobozeni.

Zdroj: NHL

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené