Vrátí se zpět starý dobrý fotbal? UEFA možná zakáže nově vzniklý VAR? Nic jiného jim ani nezbude

Kvůli pandemii koronaviru se nyní zastavily prakticky na celém světě sportovní soutěže, a to i včetně těch fotbalových, které se však velmi pravděpodobně již brzy vrátí zpět před televizní obrazovky, aby se dohrála rozjetá sezona. Jenomže vzniká tu plno otazníků nad tím, jak to vlastně bude celé vypadat… O tom, že se bude hrát bez diváků není pochyb, ovšem co například takový VAR?

Zdroj: sparta.cz

Vzhledem k tomu, že vládní nařízení zní tak, že se od určitého data mohou odehrávat profesionální sportovní utkání pouze v určitém počtu osob, tak bude na ligových asociacích zvážit to, kdo je během této události potřebný a kdo nikoliv.

Právě tato volba by se mohla dotknout i nově vzniklého systému VAR, který dohlíží na férovost utkání.

I když nutno dodat, že v českých končinách to zrovna moc znát nebude, když VAR dohlížel během jednoho ligového kola pouze na některá utkání předních českých týmů, ale méně zajímavé zápasy už se neřešily.

VAR je velmi diskutované téma především v Anglii, kde se proti tomuto nově zavedenému systému staví mnoho osobností, které upozorňují na to, že se z fotbalu naprosto vytratila oslava gólů, když útočníci nejprve sledují reakci rozhodčího a až poté slaví.

Vracení utkání o několik minut zpět je navíc naprosto zničující pro tým, který se musí smířit se zrušením svého gólu a naopak následně čelit penaltě.

Tato změna přinesla mnoho dobrého, ale i zlého. Dá se však předpokládat, že za nějaký ten čas se s tím všichni sžijí a rozhodčí se VAR naučí řádně používat.

Co ale čeká VAR v blízko budoucnosti je nejasné a je to tak nyní jedna z mnoha věcí, které se budou muset v následujících dnech vyřešit. Hodně samozřejmě bude záležet na vládách a jejich nařízeních.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Slavia zakázala svým hráčům na hostování nastupovat proti ní! Prý se tento krok neosvědčil

A je to tu zase. Téma Slavia a hráči na hostování se řešilo v létě ve velkém. Mnoho hráčů totiž odešlo do Slovanu Liberec. Po velkém tlaku veřejnosti se sešívaní rozhodli alespoň povolit svým hráčům nastoupit do zápasu proti ní. Nyní to ale po půl roce opět zakazuje. Proč?

Odegaard oficiálně v Arsenalu! Zásadní roli v rozhodování prý hrál Mikel Arteta

Martin Odegaard se v létě vrátil do Realu Madrid, kde mu byl slíben dostatek prostoru, aby prokázal své kvality. Slib však nebyl dodržen a talentovaný Nor požádal o uvolnění na hostování, v čemž mu bylo vyhověno. Ofenzivní záložník si vyzkouší angažmá v Premier League.

José Mourinho oslavil 58. narozeniny. Jaká byla jeho dosavadní kariéra?

Osobitý portugalský kouč působil v Anglii, Španělsku či například v Itálii. Za sebou má celou řádku vypjatých a takticky zvládnutých duelů. Jak doposud vypadala jeho trenérská kariéra.