Vrátí se Říha do Pardubic? Je to moje srdeční záležitost a chci klubu pomoci, nechal se slyšet

Hokejové Pardubice na tom jsou již několik let poměrně bídně a velkým problémem je nestabilita klubu a chabé schopnosti členů ve vedení. To by se však mohlo změnit. Klub chtějí koupit hned dva noví investoři a především jeden z nich by mimo finance mohl do Dynama přivést i jakousi záruku, že by na vše dohlížel schopný člověk – Miloš Říha. Ten pro iSport prozradil, že po konci v reprezentaci by se návratu do východočeského klubu nebránil.

Embed from Getty Images

Po hořkém konci u reprezentace nemá Miloš Říha do čeho “píchnout”. Rozhodl se tak, že veřejně nabídne svou pomoc tápajícím Pardubicím, o něž se zajímají hned dva investoři, Petr Dědek a Vladimír Pitter. Právě na straně druhého jmenovaného je již bývalý reprezentační kouč a přiklepne-li město klub Pitterovi, přesune se do Dynama také Říha.

„Ví, že tenhle klub je mojí srdeční záležitostí, tady se nastartovala moje trenérská kariéra a Pardubice pro mě znamenají hodně. Bavili jsme se o možnostech, jak bych klubu mohl pomoci v těžkých chvílích. Jak bych si to představoval já, jakým způsobem by si to představoval on, kdyby do hokeje vstoupil a klub vedl. A já klubu pomoci chci,“ nechal se slyšet Miloš Říha.

Zatímco si on sám představoval spíše práci v trenérském personálu, Pitter by jej rád viděl v manažerských pozicích. „Měl bych na starosti i další věci, které by se týkaly hokeje. Jeho pohled na řízení klubu mě oslovil, pro mě je ideálním kandidátem na majitele Pardubic,“ prohlásil. Druhého zájemce Petra Dědka však uznává také. Proč ale preferuje Pittera? „S panem Dědkem se znám, do pardubického hokeje nějakou formou vstupuje už po několikáté a nikdy v něm nevydržel delší dobu.“

Dědkovu práci následně však vyzdvihl, především tu ve Vrchlabí. Rovněž prohlásil, že je skvělý chlap. Následně dodal, že v Dědkově skupině je Ondřej Heřman, jehož jménu mu nesedí, jelikož prý i on může za to, v jakém marastu se Pardubice nacházejí. „Kvůli němu bych do téhle skupiny rozhodně nešel, i když s panem Dědkem mám dobrý vztah,“ dodal Říha.

A jaká je vlastně jeho představa? „V první řadě se klub potřebuje vrátit k výchově talentů, kdy rodiče chtějí dávat svoje děti právě sem, protože to jsou Pardubice a oni vědí, že se tady pracuje dobře na všech úrovních. Co se týká mládežnického hokeje, byl to jeden z nejlepších klubů v republice,“ má jasno.

„Tam, kde je teď Liberec, byly dřív Pardubice. S tím souvisí samozřejmě i organizace celého klubu. Tenhle návrat zpátky je na místě. Dynamo musí nějak klapat, a ne den ode dne, měsíc od měsíce. Musí mít perspektivu tří, pěti let. Tohle je moje základní myšlenka,“ dokončil představu své vize.

Dočkáme se tak velkolepého návratu? Nezbývá než čekat, komu město klub svěří.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Tak to by bylo super za mě jeden nejlepších trenérů v ČR.Konecne by tam někdo udělal pořádek.Ja bych si klidně koupil permici do teď to nemělo smysl.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Darida přispěl dvěma asistencemi k výhře Herthy na půdě Brém

Německá fotbalová Bundesliga tento víkend začala prvním kolem a hned v jednom ze sobotních zápasů proti sobě nastoupili tři čeští hráči.

Dokáže Sparta zdolat Zlín i po narušené přípravě?

Příprava Sparty na 4. kolo Fortuna ligy dostalo v pátek lehkou trhlinu. Dva pozitivní testy v klubu a páteční trénink byl okamžitě zrušen.

Další bomba v Barceloně! Koeman nepočítá se supertalentem, jenž měl být součástí přestavby

V Barceloně je po celé léto velice živo. Nejdříve prohraný souboj s úhlavním rivalem o ligový titul, poté totální zostuzení ve čtvrtfinále Ligy mistrů. Vyhazov trenéra Setiena, poté téměř odchod Messiho, který po velkých rozepřích s vedením nakonec zůstal.