Reklama

Voráček o Královi: Přijde mi smutné, v jaké době žijeme. Jágr se měl vyjádřit jasněji

Kauza kolem působení prezidenta Českého hokeje Tomáše Krále u StB pomalu utichla. Šéf svazu svým prohlášením, že příští rok v červnu funkci složí, prakticky umlčel rozvášněnou veřejnost. Deník Sport se k celé situaci ještě jednou vrátil. Tentokrát však nechal mluvit jednoho z nejuznávanějších českých hokejistů posledních let, Jakuba Voráčka.

Voráček má za sebou pestré léto. Po deseti letech si na svou žádost sbalil ve Philadelphii kufry a vrátil se do Columbusu, který jej v roce 2007 draftoval ze sedmé pozice.

Jeden z největších aspirantů pro kapitánské céčko na únorovou olympiádu v Pekingu nikdy nešetřil slovy. Vždycky se velmi vyhrazoval proti současné vládě vedené premiérem Andrejem Babišem či jinými lidmi ve vysokých funkcích, kteří mají ve svém životopise škraloupy z komunistického režimu.

Náš premiér je estébák. Člověk, který v zákulisí řídil český fotbal podle svého a věnoval se korupci (Roman Berbr), byl taky estébák,” rozhořčeně reagoval na situaci, kdy se podobná obvinění vyrojila i kolem současného prezidenta Českého hokeje.

Pokračoval: „Přijde mi smutné, v jaké době žijeme. I když je člověk vedený ve spisech Státní bezpečnosti, ale řekne, že to není pravda, je najednou klid. Všichni se tváří, že je to absolutně v pořádku. Ten dotyčný z toho nevyvodí žádné důsledky, ještě říká, že se vlastně nic nestalo. Tohle mě hrozně štve.

Ještě více ho na celé situaci mrzí, že lidé, kteří by mohli něco změnit, se nakonec za Krále postavili. Reagoval tak na výsledky hlasování Výkonného výboru Českého hokeje, který celkem jednohlasně výsledkem 9:1 podržel prezidenta ve funkci.

Každý si hraje na svém písečku a snaží se, aby z toho měl nějaké plusové body. Nikdo to neřeší. Tohle mě vytáčí,” řekl dále Jakub Voráček.

Své politické názory si vždy dokázal hlasitě prosazovat, přestože si je vědom, že se na něho nahrnou i negativní reakce. Sám však přiznává, že už si na to zvykl a prosazovat své názory mu přijde v pořádku.

V rozhovoru pro iSport Premium dostal taky otázku na názor svého někdejšího spoluhráče a kamaráda Jaromíra Jágra. „Vím, že se hodně řešil Džegr. Nechci mu křivdit, třeba to byl právě on, kdo hlasoval proti němu. Ale… Já si myslím, že je škoda, že jsou chvíle, kdy Džegr neřekne na plnou hubu, co si myslí,” říká na adresu slavné osmašedesátky. 

Dle Voráčka Jágr jen vyčkává a lidé vědí, že v některých chvílích úplně nemluvil pravdu. Osobnost jeho formátu by se prý měla vyjadřovat naplno, ať už pozitivně, nebo negativně.

Sám Voráček s Králem nikdy neměl žádný problém, přesto vidí jako problém fakt, že český hokej řídí člověk, jenž pracoval pro režim, který v 50. letech pozavíral nebo poslal do uranových dolů reprezentanty a hodně lidem zničil kariéry.

Zdroj: iSport 

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

 1. Je mi divné, že když mluví takto otevřeně v kauze “Král” /a to je dobře/ mu ještě k 7.10. neřekl, kdo byl ten hlas, který se jediný nebál říci nahlas svůj názor a byl jediný z desítky hlasujících /tajně/. On si Voráček nezasloužil se dovědět pravdu, kterou Antoš veřejně řekl celému národu ?

 2. JAKUBE, máš mou plnou podporu.Jsem taky znechucen v jaké době žijeme a nikomu to nevadí, že ti lidé spolupracovali s STB.Je mě z toho někdy i do breku a hodně smutno.
  Co se týče toho hovada jméném Jágr.Pro mě je ten člověk ubožák, nic víc.Bezpáteřní hovado, slaboch, zaprodanec, pokrytec a loutka.
  Mrzí mě že takový člověk kdy reprezentoval naší zemi.Všech těch 9 hlasů je to samé.Společnost by ty lidi měla odsoudit, a zjistit kdo byl ten jeden hlas, aby jsme věděli kdo v této zemi má ještě nějaké morální hodnoty, sebeúctu, důstojnost a hrdost.
  Ale člověk kterej s Stbákem rozdává koblihy, pak dalšího stbáka podopří hlasováním to rozhodně není.Špína špinavá jágrova, a tohle to hovado si dovolí nosit číslo 68.

  • 👍 Přesně dres s čislem 68 ať mu seberou a dají mu dres s číslem 48 to l Jágrovy pujde lépe !!

 3. Proč by měl JJ mít problém s Králem, když se paktoval s velkouzenářem? Protože ten byl na rozdíl od Krále aktivně spolupracující… Mnohem odpudivější kategorie

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené