Reklama

Voráček končí ve Philadelphii? Ve hře o jeho služby je nováček v NHL

Jakub Voráček hájí barvy Philadelphie Flyers již 10 let, tato etapa se ale dost možná blíží ke svému konci. Český útočník totiž bude chráněn při rozšiřovacím draftu. Ve hře je však více možností.

Útočník Jakub Voráček se velmi pravděpodobně bude stěhovat do nového týmu. Philadelphia Flyers mu měla oznámit, že jej nebude chránit při rozšiřovacím draftu.

Při rozšiřovacím draftu si nováček NHL, Seattle Kraken, bude vybírat od konkurentů po jednom hráči.

Dle serveru SportsNet však není situace mezi Voráčkem a Philadelphií nikterak vyhrocená. Naopak. K názoru, že možná nastal čas pro změnu, došly obě strany po vzájemné diskusi.

„Pokud si ho Seattle nevybere, klub bude hledat výměnu s někým jiným. Zároveň jsou Flyers připraveni, že to nemusí vyjít a Voráček zůstane. Philadelphie se ale o výměnu pokusí,“ píše SportsNet.

Zájem Seattlu rozhodně není vyloučen. Trenérem nováčka NHL totiž bude Dave Hakstol, který v letech 2015 až 2019 ve Philadelphii Voráčka koučoval.

A důvody, proč k takovému názoru hráč s klubem dospěli? Voráček herně sice nijak nezaostával, ale ani nezářil. Zdálo se, že mu dochází šťáva a v novém klubu by mohl pookřát.

Mimo to však z platového stropu každý rok odkrajuje 8,25 milionů dolarů, přičemž kontrakt s Flyers má Voráček na další tři roky. Pro Philadelphii to tedy není nikterak levná záležitost.

Proto se klub rozhodl, že z útočníků raději ochrání kapitána Claudea Girouxe, Kevina Hayese, Seana Couturiera, Travise Konceného, Oskara Lindbloma, Scotta Laughtona a Nolana Patricka.

K rozšiřovacímu draftu dojde 21. července. Dá se očekávat, že Voráček by se svými velkými zkušenostmi mohl v Seattle dělat kapitána a patřit k hlavním lídrům. V uplynulé sezoně nasbíral 43 bodů v 53 zápasech.

Zdroje: Eliotte Friedman, SportsNet

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. To je zbožné přání, že Seattle v čele s Ronem Francisem bude dělat někomu charitu. Reálně nemá s platovým stropem v NHL problém tak možná 5 klubů, které by mohly mít zájem. Voráček by se docela hodil k mladým centrům Devils Hischierovi nebo Hughesovi, ale to by jim ho museli nejspíš nabídnout za pytel puků a doplácet 50% jeho mzdy.

  2. Seattle Kraken by byla skvělá volba, i když mně by se zamlouval nejvíce v Bostonu, ale přesně neznám platový strop, a Bruins navíc potřebují jednoho prvotřídního obránce,nebo dva vysoce nadprůměrné…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené