Reklama

Volby na předsedu FAČR začaly tragikomicky. Problémem byla matematika, delegáti se nemohli dopočítat čísla 70

Ve čvrtek 3. června byly na programu volby nového předsedy FAČR. Delegáti měli volit mezi dvěma kandidáty, Karlem Poborským a Petrem Fouskem. Problém ale nastal hned ze začátku při jednoduchém sčítání.

Zdroj: Pixabay

V Nymburce se měly odehrát volby FAČR, které určí nového nejmocnějšího muže českého fotbalu. Delegáti mají možnost volby mezi bývalým fotbalistou Karlem Poborským a zkušeným funkcionářem Petrem Fouskem.

Původně kandidoval i Vladimír Šmicer, ten ale nechtěl tříštit hlasy a vzdal se tak své kandidatury ve prospěch Petra Fouska. Karel Poborský chce totiž zachovat staré pořádky, kdežto Šmicer s Fouskem plánovali fotbal pořádně pročistit.

Po dlouhé době se voleb neúčastnil Roman Berbr, bývalý faktický vládce českého fotbalu. Ten je od loňského podzimu předmětem vyšetřování policie.

Samotné volby ale začly dost tragikomicky. Při zkušebním sčítaní se jaksi nemohli delegáti dopočítat správného čísla. “Ze 70 zúčastněných v moravské komoře bylo 49 pro, 24 proti, 7 delegátů se zdrželo,” zaznělo od sčitatele. O chvilku později se delegát Jan Ďoubal na mikrofon poznamenal, že sečtené hlasy nevycházejí.

Dobrá nálada v Nymburce panovala už před příjezdem, když se všichni delegáti a staří známí vítali před volbami.

Zdroj: David Janeczek, Pavla Kubálková

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené