Vleklá zranění Václava Kadlece. Bude ještě někdy hrát profesionální fotbal?

Sedmadvacetiletý křídelník Sparty se v poslední době může přirovnávat ke sportovnímu řediteli letenského celku Tomáši Rosickému. Kvůli zranění toho v posledních sezonách odehrál opravdu pomálu, tudíž se začíná spekulovat o tom, zda vůbec bude ve své kariéře profesionálního fotbalisty pokračovat.

Kadlecovi se zranění lepí na paty, zdroj: sparta.cz

Odchovanec Bohemians 1905 přišel na Letnou v sezoně 2008/09, ve svých šestnácti letech. Okamžitě se stal členem A týmu a platil za velkého talenta českého fotbalu. V roce 2010 vyhrál cenu Talent roku.

Zlomová sezona v kariéře byla 2011/12. V té Kadlec poprvé prodělal operaci kolene a kotníku. (Veškerá data z webu Transfermarkt.) Kvůli tomu chyběl dohromady 91 dní, ve kterých zmeškal čtyři utkání.

Následující sezonu přišlo ošklivé zranění hlavy po srážce s Nešporem. Kvůli vpáčené kosti na lebce Kadlec chyběl svému klubu 22 dní, ve kterých chyběl 6 utkání.

Po přestupu do Frankfurtu prodělal Kadlec angínu, kvůli čemuž vynechal jedno ligové utkání a chyběl 12 dní. Kvůli chřipce chyběl chvíli poté stejnou dobu.

Co by za nemoc dal po přestupu do Mydtjillandu. V sezoně 2015/16 prodělal další operaci kolene, kvůli čemuž chyběl 56 dní a vynechal 10 utkání. Následoval návrat na Letnou, nicméně v sezoně se opět projevil problém s kolenem, kvůli čemuž chyběl 63 dní a 8 zápasů.

Když už se začal dostávat zpět do formy, opět se projevily problémy s kolenem, kvůli čemuž vynechal další dvě ligová utkání, jelikož se uzdravoval 15 dní. Ihned poté ale chytil zánět, takže se “dovolená” protáhla na celkových 35 dní a pět utkání.

Kadlec se nevzdával, ovšem v sezoně 2017/18 prodělal rupturu stehenního svalu, takže chyběl svému týmu 25 dní a 4 utkání. V březnu roku 2018 opět zažíval problémy s kolenem, a tak přišla na řadu další operace. Tentokrát chyběl 234 dní a 26 utkání.

V minulé sezoně se jeho stav příliš nezlepšoval. Kvůli problémům s kolenem vynechal celou sezonu a chyběl celkem 125 dní. Na začátku přípravy na sezonu 2019/20 to vypadalo, že Kadlec začne plnohodnotně sezonu, nicméně koleno nezareagovalo na velkou zátěž pozitivně, a tak je budoucnost Kadlecovi kariéry poměrně nahnutá.

Sečteno podtrženo, Kadlec za svou kariéru chyběl svým klubům dohromady 675 dní a 82 utkání. To je už na sedmadvacetiletého fotbalistu slušná porce. Vzhledem k vleklým problémům můžeme minimálně pochybovat o tom, že bude Kadlec ještě hrát profesionální fotbal.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. To není jen o Kadlecovi. Na Letné je furt něco. A je tudíž jasné, že je tam něco špatně. Možná s plochou, možná s tréninkem, možná jim někdo něco píchá, aby nebyli schopni hrát.
    Ale je jisté, že je tam něco špatně. Měl by nastoupit major Zeman.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Maddison, Grealish, Foden nebo Mount. Kdo bude hrát na Euru?

Euro 2021 se rychle blíží a hráči to cítí. Tlak na předvedené výkony se stupňuje a v následujících měsících některým z nich uhasne sen o hraní na evropském šampionátu. Obzvlášť nelehký úkol čeká trenéra anglické reprezentace Garetha Southgata při výběru středních záložníků.

Podívejte se na největší chyby rozhodčích v české lize

Být rozhodčím není pro každého. Svými rozhodnutími většinou naštvete minimálně jeden tábor a často si vyslechnete spoustu urážek z ochozů i od samotných hráčů. Ovšem chyby, kterých se dopustili někteří rozhodčí v naší nejvyšší soutěži, jsou opravdu něco. Podívejte se sami.

Petr Rada: Lidi na fotbal nechodí, ale výzkumy děláme. V tom jsme dobří

Stal se prvním trenérem, kterému se podařilo dostat se přes hranici 600 získaných bodů. Aktuálně se nachází na čísle 602. I proto jsme ho oslovili s nápadem na rozhovor, který se týká jeho trenérské kariéry. "Hergot, co to, že tak najednou," reagoval Petr Rada.