Reklama

Vladimír Šmicer bude bojovat o post předsedy FAČR

Jeden z historicky nejúspěšnějších českých fotbalistů se přidal do boje o předsedu FAČR. Soupeřem budou Karel Poborský a Petr Fousek, kteří ohlásili kandidaturu již v minulosti. Kdo nahradí ve funkci Martina Malíka?

Zdroj: All Stars Cup

Během své hráčské kariéry působil Vladimír Šmicer ve Slavii, Lens, Liverpoolu a Bordeaux. Na klubové úrovni vyhrál mimo jiné i Ligu mistrů, avšak na titul z nejvyšší anglické soutěže nikdy nedosáhl.

Po skončení úspěšné kariéry nastoupil na post manažera národního týmu, kde vydržel zhruba čtyři roky. Následovalo asi půlroční působení na postu asistenta trenéra ve Slavii.

V současné době jej můžeme pravidelně vídat na obrazovkách O2 TV Sport coby hosta televizní talk show Tiki-Taka nebo experta u vybraných zápasů.

Nyní se Vladimír Šmicer rozhodl, že by rád kandidoval na post předsedy FAČR, kde momentálně najdeme Martina Malíka. „Budu kandidovat na předsedu asociace. Kruh se uzavřel. Cítím výraznou podporu. Vnímám, že fotbal touží po změně. To pro mě bylo zásadní,“ uvedl pro deník Sport.

„Uzrávalo to ve mně delší dobu. Na začátku jsem si říkal, zda to na mě není moc. Ale čím víc jsem v tom a dělám to, tím víc chci uspět a být předsedou,“ pokračoval trojnásobný vítěz Fortuna ligy.

A co bylo pro Vladimíra Šmicera hlavní motivací? „Hlavní motivací bylo očistit prostředí. Narušit systém, přestat budovat mocenskou strukturu a zaměřit se čistě na fotbal,“ dodal.

Volební valná hromada by měla proběhnout v sobotu 3. června, tedy ještě před začátkem letního evropského šampionátu, na němž se představí také Česká republika.

Zdroj: deník Sport

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. A bude se povinně klečet když vyhraje Štístko? Nebude na škodu úzký kontakt se Slávií? Není náhodou moc alibista a odtržený od reality? Kde byl schovaný když Berbr vládl a probíhaly losovačky poháru v režii Slávie? Za mne je zdiskreditovaný a velice špatná volba.

  2. Šmicera nejvíce zajímá golf. Může kandidovat na předsedu Golf clubu nebo na funkce předsedy Britských fotbalových svazů.

  3. Jen ať do toho pan Šmicr jde,kdyby nebylo jeho a party bývalých reprezentantů,kteří to konečně rozjeli,tak tam bude pořád pan Malík.Samozřejmě s ním všichni ti Berbrovci poučeni z krizového vývoje.Všichni by tu fňukali a naříkali dál,jak se jich nikdy nezbavíme a jaký je v této zemi bordel a ve fotbale zvlášť.Pane Šmicr neohlížejte se na různé odborníky a pisálky a bojujte.Ujišťuji Vás,že máte dostatek příznivců.Divím se panu Poborskému ,že chce zahájit přestavbu se stejnými lidmi,jako soudruh Jakeš.

  4. Jen to ne !!! Šmicer je jen figurka v rukách Tvrdíka ! Šmicer by Fačr zasvinil kamarádíčky na ukor odborniku slušných vzdělaných lidí ! Šmicer je kabaretní bavič schopný jen kafrat o fotbale a golfu jinak je blb.. jak kolečko bláta! Šmicer byl napojen a pracoval “pro Berbra” ve své manažerské funkci u reprezentace! Nikdy za dob vlády výrazně nevystoupil proti němu až když bylo jasné že Berbr to neustojí a jeho moc se bortí jeho obviněním a následným zatčením ! Šmicer nikdy ani nešel proti dalšim mafianum Damkové Peltovy Šadkovy Starkovy ! ŠMICER PROSTĚ NE !!!

    • A jako “třešnička na dortu” schvalování poklekávání to by měl být definitivní kopanec do prde.. Šmicera z jaké koliv funkce ve fotbale na repre urovni ! Ať si ho zaměstnají Činští komouši v čele s Tvrdíkem ve Slavii !

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené