Reklama

Vitrína dneška: Z Letné se předčasně neodchází

Začal nový ročník nejvyšší fotbalové soutěže, obhájce titulu Slavia Praha zvítězila za pomoci cizinců ve Zlíně, Sparta doma převrátila Olomouc. Soupeř na hřišti zůstal i přes rasistické urážky. Jabloneckého trenéra Petra Radu naopak urazilo, že s ním na tiskové konferenci nikdo přímo nemluvil. Ivan Hašek převzal Libanon a bydlí na hotelu. Varane opustil Real Madrid a zamířil do Manchesteru United.

Slavia vytěžuje cizince

Odstartoval další ročník nejvyšší české fotbalové soutěže, obhájce titulu Slavia Praha – nejtěsnějším rozdílem, avšak přesvědčivým projevem – zvítězil na půdě Zlína. Trenér Jindřich Trpišovský nasadil do utkání celkem deset (i se střídajícími) cizinců, české reprezentanty z Eura nechal odpočívat.

Prověřil si, kolik dobře placených legionářů může srdnatě bojovat za nejstarší český klub, naopak domácím vlastencům pošetřil síly. Třeba na kvalifikaci o postup na mistrovství světa 2022 v Kataru.

Profíci po urážkách nejsou uražení

Otočený zápas, pět gólů, opět nepřesvědčivý VAR – Sparta se proti Olomouci vydala odhodlaně za cílem dobýt ligový trůn a sesadit z něj odvěkého rivala Slavii. Po všech směrech.

Hrozilo však nebezpečí. Vyspělí fanoušci rudých rasisticky uráželi francouzského olomouckého legionáře afrického původu. Ten se však nenechal urážkami urazit a na doporučení spoluhráčů se zachoval jako profesionál a nepožadoval odchod ze hřiště.

Ostatně v českých a hlavně sparťanských poměrech by to nemuselo přinést užitek, spíš by Sigmě za neodůvodněné opuštění hřiště hrozila kontumace.

Rada nechce mluvit se skříněmi

Společenskou vážnost nadále vyžaduje jablonecký kouč Petr Rada, při tiskové tradičně covidové online konferenci odmítal mluvit se skříněmi, požadoval lidský kontakt. I on se zmínil o urážkách.

Vida, co všechno může být v české nejvyšší soutěži pojímáno jako utrhačství na cti.

Vyšehrad obviněn z korupce

Vlivný šejdíř Roman Rogoz se schválením až souhlasem bývalého vedení FAČR (předseda Malík, místopředseda za Čechy Berbr, členové výkonného výboru Liba a Blaschke) ovlivňoval nekalým způsobem utkání v bodový zisk druholigového Slavoje Vyšehrad.

Policejní vyšetřování dospělo k tomu, že z korupce bude obviněn i pražský klub. Stačí jedna valná hromada a změny ve vedení asociace, a z prospěšných a vítaných činů se stávají zločiny.

Hašek bydlí v Libanonu luxusně

Bývalý trenér české reprezentace Ivan Hašek přebírá státní výběr Libanonu. Nic nedbá na zvěsti, že země na Blízkém východě se potýká s ekonomickými potížemi, ceny rostou a dokonce se ozývají hlasy, že není v Libanonu bezpečno.

Patrně ho uklidnilo, že mu vedení libanonského svazu při nástupu do služby zajistilo pobyt v luxusním hotelu a nikoli v uprchlickém táboře jako u mnoha jiných cizinců.

Mistrovský ještěr mění dres

Velké přestupy nadále zahřívají léto. Po mnoha letech opouští parket Bílého baletu francouzský mistr světa 2018, nejznámější ještěr fotbalové zoologické zahrady Raphaël Varane. Přechází do Manchesteru United.

Možná se i on z úst nejvyššího muže Realu Madrid prezidenta Florentino Péreze o své osobě dozvěděl něco nedobrého.

Zdroj: Real Madrid, Fortuna liga, FAČR

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Přijde to jen mě, nebo je tento článek ve své většině tendenční až běda? Mrzí mě, že jsem ho četl, žurnalistika pláče.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené