Vitrína dneška: Volba Malíka za předsedu FAČR byla diletantismus, Limberského úlet je neomluvitelný

Konečně předseda FAČR Martin Malík pochopil, že jeho zvolení do čela spolku byl diletantismus, na zvládnutí takové funkce nijak nestačí. Plzeňská legenda a vzor mládeže David Limberský nezvládl porážku na Slovácku, jeho čin byl zbabělý až ubohý. Objednala si Slavia před vršovickým derby karanténu? Messi jako Pelé, i podle počtu gólů.

Zdroj: fcviktoria.cz

Desinfekce FAČRu? Diletantismus jako všechno

Za desinfekci fotbalových kabin proplatila fotbalová asociace – České republiky, jiná by to neučinila – firmě bývalého prvoligového hráče Jiřího Tymicha (Jablonec, Bohemians Praha) celkem 9,89 milionů korun, přestože práce nebyla odvedena ani z poloviny.

Pečlivé kontrolní mechanismy, které dle policejních odposlechů vždy výborně fungovaly a nikdo se nedopouštěl nekalých činů, odhalily tyto nedodělky a peníze byly vráceny. „Žádná škoda nevznikla,“ holedbá se nejvyšší šéf Martin Malík.

Celou záležitost nazval diletantismem. S dovětkem, že netušil, že by někdo z jeho kolegů, natož on, mohl mít nečestné úmysly. Konečně se trefil, našel správný příměr. Diletantismem už bylo, když ho vládce podsvětí Roman Berbr nechal zvolit do čela spolku.

Limberského úlet je neomluvitelný

Frustraci a zlobu z nepovedeného vystoupení Viktorie Plzeň na Slovácku (porážka 0:4) si bývalý český reprezentant David Limberský vybil tím neodpornějším způsobem – hodil po soupeři míč.

„Kdyby bacil míčem o zem, zakopl ho za stadion někam na houpačky, nakopl tyčku, sice nesportovní chování, avšak beru. Ale hodit ho po soupeři, to ho shazuje ve vlastních očích. To je přestupek, který se neomlouvá,“ odsoudil jeho čin na Aktuálně.cz jiný internacionál Milan Fukal.

Věc vidí jasně. „Limba si musí uvědomit, že je pro mladé vzor, jeden z posledních rytířů v lize, který něco zažil. Když řeknu Plzeň, tak je pro mne nyní jejím představitelem Limberský. Reprezentant, který získal několik titulů, hrál v Itálii, tohle nesmí v žádném případě udělat. Přes takovou hranici nikdy nelze přejít!“

Není co dodat.

Prapodivná slávistická hygiena

Testy u soukromé formy prokázaly, že v Edenu je snad nakažený každý, kdo na sebe navlékl červenobílý dres. Uvalená karanténa hygienickými orgány znemožnila obhájci titulu vystoupit ve Zlíně, přišel kýžený a velice vítaný týdenní odpočinek.

Ukázalo se však, že testy byly zfušované, do vršovického derby už Slavia nastoupila a obvodního rivala porazila. Trenér Bohemians Praha Luděk Klusáček upozornil, že podobné prapodivnosti jen znevažují regulérnost ligy.

Měl pravdu. Koronavirová pandemie umožňuje všelijaké poťouchlosti, dosud ve fotbale nepoznané. Ale nakonec účinné.

Messi vyrovnal Pelého

Argentinský fotbalista Lionel Messi dal proti Valencii 643. gól v dresu Barcelony a vyrovnal rekord brazilské legendy Pelého v počtu branek za jeden klub.

Brazilský trojnásobný mistr světa nastřádal góly v letech 1956 až 1974 během působení v Santosu. Messi k tomu potřeboval 748 zápasů, Pelé o devět více.

„Čísla jsou ohromná. Tak produktivního hráče už v klubu mít nebudeme. Co tady dokázal, je působivé,” řekl ke statistice trenér Ronald Koeman.

O to hrozivěji stále zaznívají pro katalánský klub opakované zvěsti, že Messi chce odejít.

Zdroj: FC Barcelona, Aktuálně, Fortuna liga

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Limberský nikdy nebyl,není a nebude žádný rytíř.Byl vždy zákeřný člověk a jen díky znostem Šádka s plzeňskou justicí nebyl za své vystupování v opilosti potrestán.Označit ho za rytíře je pro ostatní těžká urážka.

    • PROČ LIMBERSKÝ PODLE TEBE JE ZÁKEŘNÝ A PÍŠEŠ ŽE ZNÁMOSTEM ŠÁDKA ,NEBYL POTRESTÁN.MYSLÍM ŽE BYL POTRESTÁN AŽ MOC.NESMĚL HRÁT LIGU,ZA NÁRODNÍ MANČAFT,A TA POKUTA BYLA MALÁ.????????????????TY SI NIKDY NEBYL OPILÝ.TO JSI ASI VYJÍMKA.RADĚJI SI ZAMETTE PŘED SVÝM PRAHEM,NEŠPIN NIKOHO,NEVÍŠ CO UDĚLÁŠ TY,NEBO UŽ SI UDĚLAL.??????? SPORTU ZDAR A FOTBALU OBZVLÁŠTĚ.!!!!!!!!!!!!!!!!NAZDAR.!!!

  2. Jděte už někam,to je furt Limberský,zranit protihráče nemohl,ale Krejčí ho mohl poslat na invalidní vozík , debilové

  3. Za neuhlídání nervů a následné vypuštění plivance se na Twitteru sám hráč omluvil: „Dnes se odehrálo něco, co mi není vlastní a už se to nikdy nesmí opakovat. Reagoval jsem na protihráče velmi špatně.“ Thuramovi hrozí trest minimálně na tři zápasy, ale je klidně možné, že to bude stopka ještě přísnější. Přeci jenom plivat po soupeři v době covidové se nevyplácí. Tolik v Německu.
    Limberský sice neplival , ale hodil po soupeři míč. Také nesportovní chování!! V Česku NIC ! Náš FAČR by si měl dát sám sobě trest a odstoupit!

  4. Asi je nově v Pravidlech fotbalu napsáno, že “udeření protihráče míčem, není udeření, když se ho dopustí D.L.” Vlastně to tam musí být, když nebyl nijak potrestán!!!

  5. Limberský hodil po hráči míč, to je tak strašné ? Kdyby mu dal pěstí, či do něj kopl, nebo tvrdý šlapák, ale toto mě přijde skoro úsměvné no a z Limby dělá novinář skoro kriminálníka !!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Vážné obvinění v UFC! Dana White spí se svými zápasnicemi, říká veterán organizace

Veterán UFC Diego Sanchez pořádně rozvířil vody organizace UFC. Dle něj má šéf Dana White či víceprezident Shean Shelby spát se svými zápasnicemi. Jeho trenér následně dodal, že se v UFC dějí věci, které nemůže zveřejnit.

Komu musí fandit Slavia, aby měla volnější cestu do Ligy mistrů?

Slavia byla loni kousek od postupu do Ligy mistrů. Po opakované penaltě v Midtjyllandu se ale sesypala a musela vzít zavděk Evropskou ligu.

Schick měl volat Spartě, ať Plavšičovi nevěří. Jak celá tato šaráda skončí?

Na startu tohoto týdne začala hýbat českým fotbalem zpráva, že Srdjan Plavšič po sezóně opustí Spartu a zadarmo přejde do Slavie. Sám hráč i tiskový mluvčí klubu to nejprve dementovali, novináři přinášející tyto informace si ale stojí za svým.