Reklama

Vitrína dneška: Strahov vyžaduje velké koště, Stanciu umí poklekávat

Nové vedení asociace v čele s Petrem Fouskem bude mít hodně práce, aby fotbalové prostředí vyčistilo. Česká reprezentace v přípravě vysoko podlehla Itálii. Nicolae Stanciu si vybírá, před kým poklekne. Guélor Kanga nešidil, aspoň našeptávací důkazy chyběly. Drahý slovenský stoper Dávid Hancko zůstává na Letné.

Zdroj: SK Slavia Praha

Nové koště má co zametat

Ač byl i největší čáp všech komínů v republice Miroslav Pelta přesvědčený, že se jeho klice jako tradičně povede volby předsedy fotbalové asociace šikovně pozměnit, jím obdivovaný směr neuspěl.

Delegáti si zvolili nové vedení v čele s Petrem Fouskem, které chce odvážně až skandálně vést fotbal mnohem čistější formou.

Postavili se proti jako tradičně jen zástupci české komory, které si zvolili za svého místopředsedu výkonného furťáka bývalé Československé lidové armády, absolventa čtyř vysokých škol, volebního manažera hnutí ANO a držitele dvaadvaceti funkcí (nyní přibyla další) Jana Richtra.

A jako předsedu Řídící komise v Čechách člověka (Berbrův nástupce v pozici šéfa plzeňského kraje Martin Drobný), jenž byl revizním orgánem spolku označen za přinejmenším nemravného a lze se obávat, že může čelit trestní žalobě. Přestože byl vyzván, aby raději kandidaturu stáhl a neriskoval další hanbu, ani se nenamáhal cokoli vysvětlit.

Nové koště bude mít na Strahově, v sídle FAČR, pořád je ještě co zametat.

Lehko na cvičišti…

Česká reprezentace vydatně před Eurem mlží, nechce odkrývat své síly. Skutečné či jenom domnělé. V přípravě si nechala nandat čtyři góly od Italů, přičemž azurově modří borci nepatří zdaleka mezi favority turnaje.

Nový předseda Fousek, který se den po zvolení rychle přesunul do Boloni povzbudit svěřence trenéra Jaroslava Šilhavého, smutně vytáhl jako útěchu osvědčení rčení – těžko na cvičišti, lehko na bojišti. Co ovšem platí při valné hromadě, nemusí fungovat na hřišti.

Stanciu nepoklekl

I fotbalisté poklekávají na protest proti rasismu určeným směrem – bílá rasa proti černé, politicky zprofanované a vyprázdněné gesto však neuznal tvůrce hry rumunského týmu Nicolae Stanciu před utkáním s Anglií.

Zastal se spoluhráče ze Slavie Ondřeje Kúdely, jenž bez důkazů byl za vybraný rasismus potrestán na deset zápasů a přišel o letošní Euro.

Je rozumné zvažovat, před kým a čím poklekávat.

Kanga je mladík

Zcela jinak projednává podněty Africký fotbalový svaz. Objevilo se podezření, že nedávný oblíbenec sparťanských fanoušků Guélor Kanga je o pět let starší a vůbec není ani Gabonec, falšoval svou identitu. Gabonu hrozilo vyřazení z Poháru afrických národů (mistrovství kontinentu) i následujícího ročníku.

Jelikož se však nic neprokázalo, sankce nenastaly. Přitom stačilo, aby se někdo dušoval, že slyšel, jak Kanga někomu něco šeptá.

Hancko zůstává na Letné

Majitel Sparty Praha Daniel Křetínský – i když podle nové koncepce Evidence skutečných majitelů brněnskému rodákovi pražský klub nepatří – se plácl přes kapsu a z hostování z italské Florencie vykoupil slovenského obránce Dávida Hancka. Cena – 2,5 milionu eur, asi 64 milionů korun.

Jde o čtvrtou nejdražší posilu za posledních pět let, zároveň v historii. Předchozí tři draze vyhlédnutí už rudý dres neoblékají.

Zdroj: UEFA, FAČR, AC Sparta Praha

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Reklama

Oblíbené

Případ Schickova penalta. Proč měla být odpískána a proč mohl zůstat na hřišti i po ošetření?

Asi nikdo před utkáním neočekával, že nejvíce debatovaným momentem bude penalta po zákroku Dejana Lovrena. Proč byla podle oficiálních pravidel odpískána správně a proč mohl Schick i přes ošetření ihned pokračovat ve hře?

Griezmann vyhlíží angažmá v USA! Stěhovat by se mohl už za tři roky

Antoine Griezmann nyní sice bojuje s francouzskou reprezentací na mistrovství Evropy o další úspěch, přesto si našel čas i pro mediální povinnosti. Pro server Le Figaro se rozpovídal o své budoucnosti.

Udivoval mezi německou mládeží, přechod mezi dospělé nezvládl. Kušej dostal v Drážďanech padáka

Vasil Kušej býval ještě donedávna vnímán jako velký talent. V mládežnických týmech Dynama Drážďany totiž zářil. Nyní ale dostal padáka.
Reklama