Reklama

Vitrína dneška: Sparta ovládla Strahov, Vízek je konečně trenérem

Ze spartakiádního strahovského areálu, v sousedství s českou fotbalovou asociací, hodlá Sparta Praha vystřídat odvěkého rivala Slavii na domácím trůnu a rovněž uspět na evropské scéně. Viktoria Žižkov rozvíjí spolupráci s egyptským Al Ahlí Káhira, v pozadí stojí bývalý technický ředitel české asociace. Ladislav Vízek překlenul své zásady a stal se trenérem. Honduraský hráč údajně urazil německého soupeře.

Sparta útočí ze Strahova

Sto milionů korun investovala Sparta Praha do zvelebení areálu na Strahově, v sousedství s českou fotbalovou asociací. Bývalé zázemí spartakiád, které propagovaly krásný život v socialistickém zřízení, proměnil nejúspěšnější český klub po roce 1948 ve své nové sídlo. Tradiční Letná bude sloužit jen k soutěžním zápasům.

Sportovní cíle jsou rovněž vysoké. Probojovat se do základní skupiny některé evropské ligy (nejlépe mistrů), první překážka rakouský Rapid Vídeň má však dosti vysokou přeskakovací hranici. A konečně svrhnout z domácího trůnu odvěkého rivala Slavii, která na něm dřepí už tři roky.

Peníze na to jsou – vzkazují rudí všem rozhodujícím složkám.

Žižkov sází na Araby

Bývalou, ale i ne docela nedávnou slávu hodlá oprášit Viktoria Žižkov, držitel československého mistrovského titulu z roku 1928. K obnovení velkosti se spojila s nejlepším egyptským klubem Al Ahlí Káhira.

Za spoluprací, která by měla Viktorii Žižkov vrátit přinejmenším na domácí výsluní, stojí bývalý technický ředitel české fotbalové asociace Michal Prokeš. Jelikož se postavil proti obludnému bývalému vedení ve složení náčelník Roman Berbr a jeho oddaní přisluhovači Martin Malík, Miroslav Liba a Michal Blaschke, musel české struktury opustit a převzal v Al Ahlí péči o talentovanou mládež.

Na svou vlast však nezapomněl. I v nové roli daleko za hranicemi se snaží českému fotbalu prospět. Na rozdíl od jeho bývalých ovladačů.

Vízek konečně trenérem

Olympijský vítěz z roku 1980 v Moskvě, bronzový medailista z evropského šampionátu v Itálii ve stejném roce a věčný glosátor fotbalového dění Ladislav Vízek prohlašoval, že nikdy nechce být trenérem. Vysvětloval to tím, že by neuměl nikoho ze svých svěřenců zklamat a posadit ho na lavičku či dokonce na tribunu.

Nyní zásady prolomil, přebírá tým TJ Karlovy Vary–Dvory v krajské soutěži. Snad se mu vyplní přání, aby na každý zápas měl k dispozici přesně jedenáct hráčů a nemusel tak řešit pro něj svíravé dilema, koho nepostavit do základní sestavy.

Chudáci urážejí árijce

Pro údajnou rasistickou urážku nedokončil německý olympijský výběr generálku na tokijské hry. Terčem slovního útoku měl být podle Němců obránce Jordan Torunarigha z Herthy Berlín.

Vyslanci jednoho z nejchudších států světa donutili urážkami k odchodu ze hřiště zástupce národa, který byl vždy pyšný na rasovou čistotu, na árijský původ. Nutno ovšem připustit, že Torunarigha by norimberskými zákony neprošel.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Kdyby na to Sparta měla peníze tak by kopla do prd… konečně Dočkala Pavelku Štětinu Vidheima Čelustku Krejčího st. Sáčka a místo nich by přivedla o parník lepší fotbalisty + výborného golového hroťáka typu Bony Kweuke Koler !!! Nic z toho se nestalo a tak jen za předraženou ” přestavbu ” Křetinský vyhodil 100mil.kč díky které se opravdu ti výše zmínění opravdu nezlepší tak aby mohli zustat ve Spartě a být oporami za ty obrovské výplaty které berou !!

    • Ty jseš vylizany debil, takové zázemí jako Sparta nemá nikdo v republice, co by za to Slavia dala, která má úplné hovno. Všechno nejde hned, tak nechápu proč nervacis.

  2. Tak zrovna Vízek nám karlovarský fotbal nepozvedne. Jedině, že místo trénování by točil pivko o sto šest.

    • Bude to stejná atrakce na pár zápasu jako Horvath v Sokolově nebo kde to “trenoval” 😊 Vízek je dobrý vtipný vypravěč tak alespoň budou mít legraci v kabině a v autobusu až pojedou na zápas😊

  3. No jestli budou v Karlsbadu hrát,tak dobře ,jak Vízek radí pravidelně,tak jsou za tři roky v Lize Mistrů.Sparta a Slávie se nebudou stačit divit a jejich skalní fanoušci skupují Permice na zápasy ve Varech na pět let do předu.Ovšem,až v Evropských pohárech dorazí Bayern a dostane dle Vízkem určené strategie a útočné taktiky pětku,tak teprve v Evropě poznají kdo je Olympijský vítěz z Moskvy a Karlovarský trenér.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené