Vitrína dneška: Sparta opět mění trenéra, Slavia rekord neudělá

První jarní kolo, porážka doma s Libercem a Sparta vyhodila trenéra Václava Jílka. Utvrzení, že dostane prostor i přes nepříznivé výsledky bylo rychle zapomenuto. Špatně vykročila i Slavia, prohrála vršovické derby a soutěž bez porážky nedojede. FAČR posunul nutnost, aby všichni členové měli mailovou adresu. Zbyněk Proske opět chyboval, zařízl nenáviděné Teplice.

Zdroj: slovanliberec.cz

Jílek vydržel dlouho

Sázková kancelář Fortuna vypsala kurz 1:5, že sparťanský Václav Jílek bude prvním vyhozeným trenérem v probíhajícím ročníku. Nebyl, předstihli ho jiní, bookmaker patrně nepočítal, že vedení klubu bude mít takovou trpělivost. Dokonce i po nevydařené přípravě vyhlašovalo, že překotným změnám je konec a Jílka podrží. I přes nepříznivé výsledky.

Předsevzetí vydrželo jen do úvodní jarní porážky doma s Libercem 0:2, kdy na projevu hráčů v rudém se našlo málo pozitivního. Od B týmu přechází zkušený Václav Kotal, bývalý hráč Sparty, o jehož trenérských dovednostech nikdo nepochybuje. Teď už jen zbývá vybudovat mužstvo.

Nehonit rekordy, hrát fotbal

Dokončit soutěž bez porážky, napodobit Spartu v ročníku 2009/2010 (šestnáct vítězství, čtrnáct remíz), taková byla touha Slavie. Vzala za své hned ve vršovickém derby s Bohemians porážkou 0:1. Víc než dumat o rekordech, měli slávisté něco předvést na hřišti.

Ještěže jim někdo nepřipomenul zázračný ročník 1929/1930, kdy Slavia naposledy vedená skotským koučem ´dědkem´ Johnem Maddenem dobyla mistrovský titul bez ztráty bodu (hrálo se však jen čtrnáct zápasů). To snad by o luxusní náskok i přišli.

Nečekané – zdravý rozum na Strahově!

Kdo nebude mít mail, nemůže nastoupit v soutěžních zápasech – takovou nutnost postavila před své členy fotbalová asociace. Námitky, že žactvo ještě třeba elektronickou adresu nevlastní (zastoupí je dle zákona rodiče) a starší ročníky nejsou vyznavači moderních vymožeností (použijí klubové maily), nijak neobstály.

Teprve když hrozilo, že soutěže budou plné neoprávněných startů=kontumace, nebo řady týmů notně prořídnou, byl tento požadavek stažen. Na Strahově se objevil zdravý rozum, což je jev naprosto nečekaný.

Proske to neumí, nebo umí

První jarní kolo začalo tradičně – hrubým ovlivněním zápasu. Rozhodčí Zbyněk Proske nenařídil pokutový kop ve prospěch Teplic za jasný faul olomouckého obránce.

Jelikož soudce, který je dokonce na mezinárodní listině, chybuje opakovaně a pravidelně, lze dojít k závěru, že to Proske prostě neumí. Je proto s podivem, že nad ním drží šéf komise rozhodčích odborník Jozef Chovanec ochrannou ruku.

Ale to může být i mylný úsudek. Zaříznout Teplice, jejichž vedení se opakovaně vymezuje proti Romanu Berbrovi, je považováno za “záslužný čin”.

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Hráč Sparty je pozitivní na Covid! Páteční trénink je zrušen

Jeden z hráčů pražské Sparty byl pozitivně testován na Covid-19. Hráči tak míří na přetestování a v případě dalších pozitivních nálezů by bylo ohroženo utkání se Zlínem, které se má odehrát v neděli.

Blog: Tepová frekvence stoupá, extraliga startuje!

A už je tu zase ten vzrušující pocit, který každý správný hokejový fanoušek zažívá pravidelně v září. I přes spoustu rizik a rostoucí počet pozitivně testovaných lidí na COVID-19, se vedení extraligy rozhodlo pro start soutěže rozsvítit na semaforu zelenou barvu.

Trpišovský chystá proti Teplicím řadu změn. Spoléhat bude především na schopnosti Olayinky

Slavia klopýtla v posledním ligovém kole s Pardubicemi, které je obraly o dva body. Do čela se tak dostala Sparta, která je zatím po třech zápasech 100%. Slávisty nyní čekají Teplice, které sešívaní dokázali porazit v každém z posledních 7 vzájemných střetnutí.