Vitrína dneška: Mistr jen když se stihne neoblíbená nadstavba

Pandeminová výluka končí, koncem května se už začne hrát nejvyšší soutěž a pojede se ve zběsilém tempu a za přísných opatřeních. Pokud se však všechno nestihne, bude český fotbal bez mistra. Když se někdo nakazí, mohou přijít na orgán žaloby, neboť lékaři potvrzují, že vrcholné výkony přinášejí zdravotní riziko. Anglický West Ham možná nesestoupí úředním zásahem, Slavia by se tak dočkala vysoké platby za Součka.

Zdroj: slavia.cz

Hraje se, některé moravské kluby nechtěly

Už je to jasné, liga se opět rozeběhne 23. května odloženým střetnutím Teplice-Liberec a pak se pojede ve zběsilém tempu. Stihnout se musí všechno, jen to se počítá. Ligové grémium tak rozhodlo, hlasování se zdržely jen Karviná, Opava a Zlín. Asi neblahé zkušenosti, jezdit si pro podporu daleko do Prahy – kde vládne despota Roman Berbr – se prodraží.

Hygienická omezení jsou však rozsáhlá a přísná, navíc zalezou hodně do klubové pokladny. Diváci mají smůlu, svůj oblíbený sport budou sledovat jen v televizi. A nedej bože – vlastně vire – aby se někdo nakazil. Pokud se soutěž nedohraje, nikdo mistrovský titul nezíská, i kdyby zbývala jen nepříliš oblíbená nadstavba. Podivné, jinde takovou neúctu k odvedeným výkonům ústředí neprojevilo.

Pacienti a žaloby, bude to drahé

Jak se někdo nakazí, budu LFA žalovat – vyhrožuje příbramský šéf Jaroslav Starka, který pokračování soutěže v těchto podmínkách považuje za neregulérní. A pro hráče krajně rizikové.

Může se opřít o lékařské výzkumy, které označují sportovce při maximálním fyzickém nasazení za hodně ohrožené, zákeřný virus se v roztažených plicních sklípkách může dostat hodně hluboko a páchat velké škody.

Je třeba dbát na budování a posilování imunitního systému, takže další finanční náklady. K tomu dodržování vzdáleností, dva autobusy, vlastní pokoje. Liga po pandemii bude drahá i bez obětí a soudních pří.

Rekord nepadl, obhájce ano

Nejvyšší návštěva na domácí ligové scéně, která se vázala ke klasickému derby Sparta-Slavia 4. září 1965, kdy přišlo 50 105 diváků (hráno ovšem na Strahově), nebyla ani virtuálně překonána. Na speciální zápas si pořídilo vstupenky jen 6 301 fanoušků.

Rudí po deseti pokusech na hřišti zdolali odvěkého rivala a obhájce skutečného titulu na duely 6:2. Nápad, aby po těchto kláních český fotbal vyslal svého zástupce do předkol Ligy mistrů, se naštěstí v žádné hlavě neurodil.

Výtěžek – 1 291 808 korun – šel správným směrem, na zdravotní sestry, které nejvíce čelily koronavirové pandemii. A moderní možnosti ukázaly, že k takovému počinku nejsou třeba žádná silná bezpečnostní opatření. Ani hřiště, ani šatny, ani hráči. Vlastně je to ideální řešení.

Nesestupovat, raději zaplatit

Anglická Premier League se má za zvláštních podmínek obnovit od 1. června a to se všem nelíbí. Pokud máme dohrát sezonu před prázdnými tribunami a navíc na neutrálních stadionech, tak jedině bez sestupu, požadují anglické kluby z dolní poloviny tabulky.

Poslední Norwich, devatenáctá Aston Villa, osmnáctý Bournemouth, sedmnáctý Watford, šestnáctý West Ham i patnáctý Brighton, který hlásí tři nakažené.

Jestliže bude ultimátum přijato, mohou se ve Slavii těšit na zvučný cinkot liber. West Ham United přijal záložníka Tomáše Součka na hostování s opcí, v níž je základní podmínka o udržení se klubu mezi elitou. Suma, která by tak naskočila na neuvěřitelných 522 milionů korun, by se jistě náramně hodila.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Rád bych si zkusil zahraničí, přiznal Václav Jílek. Co říká na možný návrat do Sigmy?

Václav Jílek je od svého konce ve Spartě stále bez angažmá. S žádným celkem není spojován a v médiích o něm rovněž není příliš vidu ani slechu. V rozhovoru pro Ruik se však rozpovídal o svých cílech, možném návratu do Sigmy Olomouc či korupci v českém fotbale.

Slavia zná svého soupeře do osmifinále Evropské ligy! Opět zamíří na Ostrovy

Slavia ve čtvrtek večer dokázala zvítězit na půdě Leicesteru a čeští fotbaloví fanoušci tak měli pořádný důvod se těšit na los osmifinále Evropské ligy. Na koho narazí sešívaní a jaké další zápasy nám tato pohárová soutěž nabídne?

Pyramida na Oktagon Underground je kompletní! Kdo se s kým utká a jaký je program?

Velkolepá akce Oktagon Undeground: Last Man Standing nás čeká již v sobotu večer. Do pátečního vážení a losování však nebyl znám celý program očekávaného galavečera. Kdo se tedy s kým utká?