Vitrína dneška: Mdlý výkon ve vybledlých dresech, Křetínský poslal šikovně Spartu do zisku

Jen krátce trvalo opojení po výhře nad Kosovem a postupem na EURO 2020, trapná porážka v Bulharsku národní hrdost rychle setnula. Sparta je konečně v zisku, stačilo, aby majitel Daniel Křetínský prodal její lukrativní pozemky své firmě. Pyrotechnika je mimo zákon, Ronaldo touží být nejlepší ve všem.

Vybledlé dresy, vybledlý výkon

Euforie po vítězství nad Kosovem, které značí postup na mistrovství Evropy 2020, vydržela jen pár dní, pak přišla kolika v podobě mdlého výkonu ve vybledlých dresech a porážka v Bulharsku. Měly připomínat národní strom lípu, ale hráči v nich vypadali spíš jako osiky, třásli se po celé utkání.

Prohra mohla představovat fatální následky pro nasazení českého týmu při losování, hrozilo, že bude až ve čtvrtém výkonnostním koši mezi samými outsidery, kam by ovšem po předvedeném výkonu proti Bulharsku právem patřil. Naštěstí stateční Helénové proti Finům nezaváhali, čímž se Česko mezi odstrčené nepropadne.

Křetínský už vícekrát pozemky neprodá

Vedení Sparty konečně chytře hospodaří, vykazuje za účetní ročník 2018/2019 zisk přes 300 milionů korun. Stačilo málo – prodat lukrativní pozemky na Letné pro výstavbu luxusního hotelu společnosti, kterou rovněž vlastní majitel klubu Daniel Křetínský. Tomu se říká šikovný obchod.

Jestli ovšem projde licenčním řízením, není jisté. Pravidlo UEFA Financial Fair Play nepřipouští poťouchlosti a umí je rozeznat. Účelový zisk může přinést Spartě komplikace v podobě zákazu přestupů či dokonce UEFA nepustí mužstvo do evropských soutěží. Jedno však může bohatý český podnikatel slíbit – podruhé tuto transakci už neudělá.

Sparta přišla nejen o pozemky – asi navždy, ale i o bývalého generálního ředitele Adama Kotalíka, jenž měl na starosti přestupy. Po dohodě s majitelem klub opouští. Kotalík se ovšem může ještě někdy vrátit.

Pyrotechnika už je zločin

Nikoli tedy přímo trestný čin, ovšem přestupek – to se ale také nesmí – s finančním postihem od 10. 000 do 50. 000 kč. Vyznavačům ohníčků může tedy jejich vášeň či lidská tupost přijít pěkně draho. Rozhodla o tom vláda v novele zákona o přestupcích.

Vzkaz všem nevyzrálým pyromanům: nechte konečně už toho, neohrožujte ostatní i sebe, porušujete zákon.

Ronaldo pase po rekordu – bezohledně

Jediný gól chybí, aby portugalský fenomén Cristiano Ronaldo navršil neuvěřitelných 100 gólů v reprezentačním dresu. A chystá se pokořit rekord i v této kategorii, který zatím drží se 109 zásahy íránský kanonýr Alí Daeí.

Za další metou jde Ronaldo důsledně. Proti Lucembursku doklepl míč, který bezpečně směřoval do soupeřovy sítě, jen aby si připsal další čárku. Připravil tak o premiérový gól spoluhráče Diega Jotu.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Největší ostuda v historii anglického fotbalu! Kterak se hráči Albionu stali součástí Hitlerovy propagandy

Reprezentační tým Anglie za sebou má přes 1000 utkání. Nelze se tak divit, že některé byly ostudné. Nicméně tím nejostudnějším byl bezpochyby...

Historie slovenského fotbalu aneb Doby dávno minulé – Inter Bratislava

Inter Bratislava. To je jméno, které v dávných dobách nahánělo strach napříč celým Slovenskem. Nyní však Inter zažívá doby, kdy mohou nejvyšší...

Skvělá zpráva ze zámoří! Hvězdy NHL se od roku 2022 vrací na olympiádu

Konečně! Na olympijských turnajích v letech 2022 a 2026 by se měly představit také hvězdy zámořské NHL. Dohodlo se na tom vedení...