Vitrína dneška: Malík je vyčerpaný očistou. Liba vládu (zatím) nepřevzal

Proklamovaná snaha očistit český fotbal předsedu asociace Martina Malíka vyčerpává, mnohem příjemnější zřejmě byla doba plná nekalostí. Náčelníkův nástupce Miroslav Liba vládu nepřevzal. Zatím. V hrudi nigerijského legionáře Petera Olayinky bije pravé slávistické srdce. Slavný Maradona slavil šedesátiny, připomínaly se jeho úlety. Jozef Chovanec stejné jubileum oslavil daleko hanebněji.

Zdroj: FAČR

Očista předsedu vyčerpává

Předseda FAČR Martin Malík si postěžoval, že očistné kroky, které započal konat v českém fotbale k vytvoření obrazu své nevinnosti, ho vyčerpávají. Zajímavé, že korupce a nekalá jednání, která za jeho vlády prorostla do všech vrstev, ho nezaměstnávala. Jedinou jeho snahou bylo pomocí spolkových institucí – disciplinární a etická komise – postihovat veškeré kritiky.

Několikrát si veřejně stěžoval, že je brán pouze jako Berbrova loutka ochotná plnit jakoukoli zvůli velkého Náčelníka bez vlastního rozumového přínosu. Jeho úpěnlivá snaha udržet se na postu nejvyššího muže českého fotbalu jen jeho ubohou roli nyní dokládá. Loutka je ještě lichotivé přirovnání.

Komise bez nástupce

Začala fungovat – byť v provizorním složení, nová komise rozhodčích. Pravidlový expert Jiří Kureš, zástupce ligové asociace Tomáš Bárta, šéf moravské části Jan Zahradníček. Má to logiku. A jen se ukázalo, jak málo šlo Berbrovým soudruhům o fotbal, když jeho partnerka Dagmar Damková odstoupila z postu předsedkyně Řídící komise v Čechách a západní část republiky neměl najednou kdo oficiálně zastupovat.

O své práva se přihlásil Miroslav Liba, člen výkonného výboru a předseda středočeského krajského svazu, který byl na základě své oddanosti vybrán ´Náčelníkem´ za svého nástupce. Ostatně v době, kdy v čele komise rozhodčích seděl neodborník Jozef Chovanec, všechno z jeho pověření údajně řídil.

Převzetí moci však – aspoň dle statutárního protokolu – Libovi neprošlo, Taťkův odkaz zůstává nenaplněn. Zatím. Počkejme si na valné hromady. Okresů, krajů a pak i celostátní.

Nigerijský hrdina červenobílých barev

Správné slávistické srdce, plné odvahy, dychtivosti po vítězství a sebeobětování se pro kolektiv až na hranici ohrožení vlastního zdraví bije – podle trenéra Jindřicha Trpišovského – v hrudi nigerijského legionáře Petera Olayinky.

Až oslaben po koronavirovém ataku ukázal proti Bayeru Leverkusen, jak se bojuje o výhru. Po zákroku na něj kopali slávisté penaltu (Nicolae Stanciu neproměnil), v konci vstřelil rozhodující gól, ač byl při náběhu zraněn.

Škoda, že podobného ´vlasteneckého´ legionáře nenachází ve svém středu Sparta Praha, velice mdlý byl i třetí český zástupce v Evropské lize Slovan Liberec. Ten však aspoň v prvním dějství doma porazil favorizovaný belgický Gent.

Olayinků je v českém prostředí nedostatek.

Maradona a Chovanec slavili šedesátiny. Odlišně

Významné životní jubileum – sportovní ne, to patří už do veteránského věku – oslavil jeden z nejlepších fotbalistů všech dob argentinský útočník Diego Armando Maradona. Na narozeninovém dortu našel šedesát svíček. Kariéru měl pestrou: triumfy, trofeje, góly, zhýralé večírky, drogy. Bylo co připomínat.

Stejné jubileum před krátkou dobou slavila sparťanská legenda – opora, kapitán, trenér, GSM (generální sportovní manažer) – bývalý československý reprezentant Jozef Chovanec. O dost hanebněji – prokázanou účastí z pozice předsedy komise rozhodčích v nekalých praktikách v českém fotbale.

Maradony úlety jsou přece jen o dost přijatelnější…

Zdroj: ČT, SK Slavia Praha

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Maradona odešel, ale jeho kouzla s námi zůstanou navždy. Připomeňte si jeho nejlepší momenty

Diego Armando Maradona předčasně odešel na věčnost v pouhých 60 letech. Na hřišti uměl s balónem taková kouzla, že díky němu se do fotbalu zamilovali milióny dětí.

Diego Maradona zemřel! Nepřežil srdeční zástavu, nepomohla ani resuscitace

Diego Maradona dnes ráno zemřel, když se mu osudnou stala srdeční zástava. Jednomu z nejlepších fotbalistů historie nepomohla ani včasná resuscitace lékařů,

Z české ligy bude těžké dostat se do reprezentace. Mým cílem je přestoupit do zahraničí, říká Filip Nguyen

Osmadvacetiletý brankář Filip Nguyen je v současné době neotřesitelnou jedničkou v týmu Pavla Hoftycha. V rozhovoru pro náš web prozradil mimo jiné i to, jaké šance dává Spartě a Slavii na postup do jarních bojů Evropské ligy.