Vitrína dneška: Kotal Spartu nepozvedl, České Budějovice ukazují vnitřní i vnější sílu

Ani nový trenér Sparty Praha šestasedmdesátiletý veterán Václav Kotal rudý soubor nepozvedl, pražský tým prohrál v Olomouci. V tabulce nad ním stojí i nováček České Budějovice, což je i není překvapení. Nejlepší český rozhodčí Evžen Amler na fotbal nyní žádný vliv nemá. Neymar je vlastenec, aby mu neunikl karneval, nechal se vyloučit.

Zdroj: www.sparta.cz

Veterán Kotal rudé nepozvedl

Debut na sparťanské lavičce v 67 letech, druhý nejstarší trenér v historii české ligy – takový zápis do kroniky učinil nový kouč rudých ořů Václav Kotal, bývalý hráč pražského klubu. Premiéra ovšem nijak vydařená, Sparta podlehla Olomouci 0:1.

Patrně si plánoval, že dokončí trenérskou kariéru u mládežnických státních výběrů, jelikož se však vymezil proti praktikám Romana Berbra, opustil řady odborníků pracujících pro FAČR, a v létě převzal B mužstvo Sparty s cílem dovést ho do Národní ligy. Nyní má důležitější úkol – vyvést A mužstvo z krize. První krok před zraky vyhozeného předchůdce Václava Jílka nebyl úspěšný.

České Budějovice jedou

Čtvrté místo v tabulce, tedy příčka, kterou obsazuje nejpříjemnější překvapení probíhajícího ročníku nováček Dynamo České Budějovice. Pro Jihočechy je příjemný pohled na týmy naskládané níže – Baník Ostrava, Sparta Praha, Slovan Liberec, tedy mistři let minulých.

Koncepční práce se vyplácí. S odchovanci, mezi něž patří i trenérská dvojice David Horejš a Jiří Lerch, s doplněním kádru, vybírání posil na přestup a hostování. Když se k tomu přidá líbivý a účinný herní projev a hodně silné krytí v zákulisí, mužstvo šplhá tabulkou vzhůru.

Amler dosáhl vysoko, žádný vliv ovšem nemá

Stav normalizační společnosti v komunistickém režimu 70. let minulého století připomíná prostředí v českém fotbale nejlepšímu rozhodčímu-asistentovi po rozdělení federace Evženu Amlerovi, účastníku MS 1998 a 2002. Včetně poznání, že ho po vzoru totalitního systému řídí nepříliš odborně i vzdělanostně zdatní, avšak ´ideologicky´ naprosto oddaní jedinci.

Povolání vědec dosáhl na rozhodcovské úrovni mnohem vyšší úrovně včetně mezinárodního ocenění než jeho bývalí kolegové, kteří nyní sedí ve výkonném výboru Roman Berbr, Miroslav Liba a Michal Blaschke. Všeobecné mínění, že sbor rozhodčích devastuje český fotbal, trhá Amler na kusy. Všichni takoví nejsou. Bohužel stojí stranou a nemá žádný vliv.

Vlastenec Neymar, karnevalový tanečník

Tomu se říká oddanost k vlasti, národu, letitým kulturním tradicím. Brazilská hvězda francouzského klubu Paris Saint-Germain útočník Neymar se nechal v nastavení utkání s Bordeaux vyloučit, aby stihl slavný karneval v Riu de Janeiro.

K odkazu češství se nejen názvem, klubovými barvami, hlasitými proslovy a jinými symboly nejvíce hlásí nejstarší český klub Slavia Praha. Vedení si musí dát pečlivý pozor, kdy se konají šibřinky, aby trenér Trpišovský neměl prázdnou kabinu.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Co to je za hovadinu že Kotal Spartu nepozvedl ?! Za 1. byl u týmu JEN týden ! Za 2. na rozdíl o Jílka začal sázet na křidelni hru ! Za 3. kdyby Sparta proměnila 1 ze 3 šancí byla to čistá a spravedlivá plichta ! Snad to pan Kotal viděl také že Hanousek Mandjeck Dočkal nemají v základu co dělat a v domacim zápase hrát nebudou ! Spartě chybí minimalně 5-6 kvalitních fotbalistu co nejsou líní na krok a umí obejíd v běhu alespoň 1 protihráče a v zápětí přesně přihrát na 20-25 metru spoluhráči + 1 golový utočník zabiják jako byli Siegl Lokvenc Koler Lafata !

  2. Na 100% souhlas! Tady nemá význam co dodávat… Snad něco málo ke kritice Kotala. Kdo takto chce hodnotit jedince, který je u mančaftu za 14 dní týden, je prostě hlupák…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Letenský svatostánek, kde se psala historie ČR, a především domov všech Sparťanů

Na Letné, jak se přezdívá Generali Česká Pojišťovna Aréně, se odehrály velké fotbalové bitvy, k velkým zápasům zde nastoupila i česká reprezentace a poblíž se tvořila budoucnost české demokracie.

Kouč Lampard byl oficiálně odvolán! Jeho nástupcem by měl být bývalý kouč PSG

Bylo jen otázkou času, než přijde radikální změna na pozici trenéra Chelsea. Vedení klubu se v pondělí definitivně rozhodlo vyhodit Franka Lamparda. Legenda Chelsea doplatila na nepříznivé výsledky týmu. Jeho nástupcem by měl být Thomas Tuchel.

Neuvěřitelné statistiky Jindřicha Trpišovského! Stane se historicky nejlepším koučem Slavie?

Slavia Praha si v sobotu poradila s Karvinou, na jejíž půdě dokázala vyhrát 3:1. I nadále tak pokračuje ve své dominanci napříč Fortuna ligou a po patnácti kolech je stále neporažená. Za úspěchy sešívaných z velké části stojí trenér Jindřich Trpišovský, který má nakročeno k tomu, aby se zapsal do slávistických kronik...