Vitrína dneška: Damková není žena, Kotal staví sestavu asi sám

Valná hromada FAČR nezměnila stanovy, návrh české strany hodlal do vedení vložit statutárně ženu. Ta ale už ve výkonném výboru sedí, patrně si toho ale nikdo nevšiml, ani její partner Roman Berbr. Podivné. Sparta v české lize valí, Slavia chřadne. Ještě hůře však ve francouzské soutěži usychá Paris Saint-Germain.

Damková není (podle Berbra) žena

Valná hromada FAČR v Olomouci neschválila změnu stanov, kdy měl do výkonného výboru proklouznout třináctý člen za ženský fotbal – samozřejmě Berbrův člověk, aby už nikdy nebyla ohrožena převaha při hlasování. Moravská komora návrh české zablokovala.

Výčitky české části se nesly ve smyslu, že ministerstvo školství tlačí na emancipaci ve vedení spolku a členka by přinesla nejen vstřícnější pohled státního orgánu, nýbrž i finance, a tento moderní postoj odpovídá zeměkoulovému trendu.

Má to jednu chybičku – ve vedení organizace už žena sedí (byť to není zakotvené ve stanovách), dokonce v silné pozici předsedkyně řídící komise v Čechách. Jmenuje se Dagmar Damková.

Ale může být, že tím, že si plní poslání především v komisích UEFA a je časově hodně vytížená, není její činnost na domácí půdě rozpoznatelná. Dokonce i voliče na valnou hromadu musel verbovat její životní partner a nadřízený místopředseda za Čechy Roman Berbr.

Nebo je možné, že ani on v ní ženu nerozpoznal. U člověka podprůměrného vzdělání, jenž neví, že Bratislava není hlavním městem Itálie, vídeňský rodák Josef Bican reprezentoval na MS 1934 Rakousko a rovněž mezery v dalších oborech lidské činnosti jsou nepřijatelně obrovské, není divu, že tápe i v rozlišování pohlaví.

Trenér Václav Kotal zřejmě určuje sestavu sám

Po dlouhých čtyřech letech, přesně 21. srpna 2016, tedy po 1484 dnech, opět Sparta Praha stojí na první příčce nejvyšší české soutěže. Jako jediná zvládla všechny tři úvodní duely, v Karviné dokonce otáčela nepříznivý vývoj utkání 0:2. Tomu se už říká síla sebevědomí.

Co se stalo na Letné tak zásadního? Patrně trenér Václav Kotal, jenž by ve věku 67 let mohl už užívat starobního důchodu a očekávat, jak mu vláda ANO pravidelně přilepší, si nenechá do své práce a kompetencí nijak zasahovat, staví sestavu a určuje taktiku skutečně sám. Pokyny nejvyššího, zda ještě on nějaké dostává, mačká do koše.

Obhájce rozhodila reprezentace

Naopak obhájce titulu Slavie nečekaně ztratila remízou 1:1 dva body doma ve Vršovicích, ale na stadion Bohemians, který si vybral za azyl nováček Pardubice.

A nebyla to přehlídka zahozených čistých šancí a nepřízně štěstěny, jak by se mohlo ve fotbale přihodit, více si ani nezasloužila, což přiznali hráči i trenér Jindřich Trpišovský.

Ten hledal vysvětlení mdlého výkonu v tom, že měl na rozdíl od Pardubic své výkonnostně nadprůměrné svěřence na reprezentačních povinnostech, ti lepší se mu vrátili více než týden před zápasem, náhradníci jen o pár dnů později. Na opětovné sžití se s kolektivem to bylo ovšem podle jeho názoru málo.

Francouzský suverén prohrává

Tak děsivý start do nové sezony suverén francouzské nejvyšší soutěže posledních let a finalista Ligy mistrů Paris Saint-Germain ještě snad nezažil. Dva zápasy, dvě porážky nejtěsnějším rozdílem 0:1 na půdě Racingu Lens a doma proti největšímu rivalovi Olympique Marseille.

A druhá porážka přinesla hodně emocí. Už na hřišti, do potyčky se odvážně vrhnul – odvážněji než proti ostrým obráncům soupeře – brazilský klenot Neymar, v Marseille oslavovali své miláčky příznivci klubu. Není větší štěstí než poškodit Paris Saint-Germain. Tak hlavně že je nějaká radost na světě.

Zdroj: FAČR

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Nedělní pád dvou gigantů – Bayern i Manchester City schytaly ostudné debakly!

Nebyl to zrovna úspěšný den pro dva z evropských fotbalových gigantů. Německý Bayern i anglický Manchester City v nedělních ligových utkáních jasně prohráli a postarali se o pořádné překvapení!

Juliska je Dukle drahá! Nájem se za poslední roky zdvojnásobil

Fotbalová Dukla Praha a pražský stadion na Julisce spolu navzájem náramně souzní. Na něm Dukla nasbírala jedenáct titulů československého šampiona, hostila velké zápasy na mezinárodní scéně včetně semifinále Poháru mistrů v roce 1967 proti Celtiku Glasgow.

Leverkusen doma zaskočil Lipsko! K bodu přispěl skvělým výkonem i Patrik Schick

Do 2. bundesligového utkání sezóny vkročil kvůli nepodařenému úvodnímu utkání v roli outsidera. Lipsko však zaskočil skvělým a atraktivním projevem, který stačil na dvoubrankovou remízu 1:1.