Vitrína dneška: Češi vypočítaví nejsou, v Příbrami panuje demokracie

A zase příšerná UEFA, nejprve chtěla českému fotbalu pomoci, aby měl odborné vedení, nyní hrozí sankcemi, když se nebude hrát. Naštěstí Češi nejsou vypočítaví a spočítají si, co je pro ně výhodné. V Příbrami může mít hráč jiný názor než šéf. Prestižní mládežnický turnaj All Stars Cup letos neproběhne. Francie ukončila soutěže, má mistra i nespokojené.

Zdroj: allstarscup.cz

Češi se vypočítavě nikdy nechovají

Když přes povolení státních orgánů nedohrají české kluby profesionální soutěže, bude se UEFA zlobit, nepustí české zástupce do evropských pohárů a škoda půjde do desítek milionů. To tvrdí předseda LFA Dušan Svoboda.

„UEFA bude mít pochopení, když sezonu nedovolí dohrát vyšší moc. Ale rozhodně ne ve chvíli, kdy se někdo chová vypočítavě,“ prohlásil v rozhovoru pro idnes, mimochodem mediálního partnera FAČR.

Zase někdo Čechům z nenáviděné Evropy chce ublížit. Copak by se někdy Češi chovali vypočítavě? Nemyslitelné. Statečně při volbě fotbalového vedení odmítli pomoc UEFA, aby udělala pořádek, nyní despoticky vládne svými praktikami Roman Berbr.

A šéf ligy Dušan Svoboda je v obrovském střetu zájmů, když zároveň je statutárním zástupcem Sparty Praha a musí logicky hájit i její zájmy.

Mráz však nyní nepřichází z Kremlu, ale z Bruselu, Nyonu, ze zahraničí. Je třeba se semknout a uchovat si domácí teplíčko, ať je jakékoli.

Demokratické poměry v Příbrami

Dohrávat soutěž za stávajících podmínek je zrůdnost, já se pod tím nepodepíšu – prohlásil majitel příbramského klubu Jaroslav Starka. Nařčení, že by zadarmo od sestupu zachránil svůj klub, jenž stojí na poslední příčce, odmítá, myslí především na hráče, kteří by tempo anglických týdnů v systému sobota-středa-sobota nevydrželi. Má na zřeteli především jejich zdraví.

Útočník příbramského týmu Michal Škoda je však jiného názoru a chce se o záchranu chlapsky a sportovně porvat. „Máme jen tři body na Opavu, na baráž. Je to otevřené,“ vyzval spoluhráče do boje na klubovém webu. Otevřeně, oficiálně, upřímně.

Podřízený jde proti šéfovi, který ho platí a stará se mu o živobytí? V Příbrami panují demokratické poměry a to je velice závažné zjištění.

Vrátí se sovětský systém?

Viceprezident Mezinárodní fotbalové federace FIFA Victor Montagliani přišel s myšlenkou, aby se vzhledem k pandemii koronaviru, která pozastavila téměř všechny soutěže, začalo debatovat o změně evropského fotbalového kalendáře. Místo současného systému podzim-jaro by se hrálo opačně, v průběhu celého kalendářního roku.

Victor Montagliani je předsedou kanadského svazu a ve FIFA zastupuje zónu CONCACAF (Severní a Střední Amerika a karibská oblast). V severských zemích Evropy se vzhledem ke klimatu systém jaro-podzim hraje, zažila ho i československá nejvyšší soutěž, když jí byl vnucen po komunistickém puči v roce 1948 dle sovětského vzoru. Možná je koronavirus větší hrozba.

Mládežnická Liga mistrů zrušena

Smutná zpráva pro český mládežnický fotbal. Pandemie koronaviru znemožnila, aby se konal 12. ročník prestižního turnaje All Stars Cup pro hráče do 16 let, který je označován za Ligu mistrů této věkové kategorie. „Nebyla jiná možnost, ale věříme, že tímto přerušením kredit neztratíme a těšíme se na příští rok,“ říká ředitel turnaje Jaroslav Novák.

Turnaj si získal velkou prestiž, jezdily na něj výběry předních evropských i zámořských klubů. Kvalita – není jí v českém fotbale však nyní mnoho – se však neztrácí: Paris Saint-Germain, Atlético Madrid, Zenit Petrohrad, američtí zástupci či japonský přislíbily účast i na příští rok.

Francie má mistra i nespokojené

Vyšší moc zasáhla ve Francii a fotbal se hrát nebude, státní moc ho nepovolí. Obrovský dvanáctibodový náskok Paris Saint-Germain však vniveč nepřijde, devátý mistrovský titul v historii mu ústředí uznalo.

Jiné kluby jsou však rozezleny. Olympique Lyon hrozí žalobou, neboť by se nedostal do Ligy mistrů a přišel o velké peníze, sestoupit nechce ani Amiens, rodiště prezidenta Emmanuela Macrona – byť je, jak sám přiznává, velkým fandou Olympique Marseille. Zvažuje se možnost hrát v zahraničí. Možná budou volné české stadiony…

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Barcelona 2011: Ten největší – Lionel Messi

Dvanáctý a tedy i poslední díl série o legendární jedenáctce Pepa Guardioly z roku 2011 je o jejím nejlepším hráči. O hráči,...

Slavia jde do klíčového boje o Ligu mistrů: Preview a tipy na sázení

Všechno nebo nic. Přesně takový zápas čeká ve středu večer pražskou Slavii v Dánsku, kde se utká s Midtjyllandem. Vítěz postoupí do skupinové fáze Ligy mistrů, na poraženého bude čekat "jen" Evropská liga. Jak zápas dopadne?

Darida bude i nadále běhat v dresu Herthy! V Berlíně podepsal nový dlouhodobý kontrakt

A je to oficiální! O novém kontraktu pro Vladimíra Daridu se již nějakou dobu spekulovalo, nyní už je to však potvrzeno. Odchovanec Viktorie Plzeň podepsal v Berlíně dlouhodobou smlouvu.