Vítkovice přivedly jednoho vítěze Masarykova poháru, další dva propustily!

Vítkovicím se prostě v novém ročníku nedaří. Kvůli nepovedeném startu současného ročníku přišla výměna realizačního týmu. Tento tah na rozdíl od Pardubic nevyšel, takže musely přijít další změny. Ke klubu se připojí mistr extraligy s Třincem lotyšský obránce Guntis Galvinš. V ten samý moment ohlásily Vítkovice konec dvou vítězů extraligy s Brnem. Klub se rozloučil s Janem Štenclem a Peterem Trškou.

Zdroj: hcocelari.cz

Po stále nezlepšující se herní situaci ve Vítkovicích byly ze strany klubu avizovány změny v kádru. Prvním příchodem, který byl oznámen, se stal Lotyš Guntis Galvinš. Defenzivní obránce načal u Ocelářů již třetí sezónu. Společně s Davidem Musilem tvořil možná nejdefenzivněji založený obranný pár v extralize.

Na poslední den v roce bylo oznámeno na webu třineckých Ocelářů rozvázání smlouvy ze strany třicet čtyři let starého hráče. Kontrakt se rozhodl ukončit kvůli stesku po rodině a měl se vrátit do Pobaltí.

Hráč byl po konci v městě ocele natěšený na návrat domů: „Na Nový rok už chci být zpátky doma s rodinou,“

Všechno má nakonec jinou koncovku. Galvinš se sice stěhuje, ale místo 1000 km dlouhého přesunu do svého rodiště, se bude přesouvat do sousední Ostravy. Vítkovice tak přivedly další defenzivní pilíř ke kapitánu Romanu Polákovi.

Rodák z přímořského městečka Talsi se dohodl s vedením ostravského klubu na smlouvě do konce stávající sezóny s opcí na další ročník.

Jedna posila přišla, ale zároveň se rozhodlo vedení sestavu oslabit o dva spolehlivé obránce Štencla a Tršku, ikdyž se v případě Štencla jedná o nejproduktivnějšího vítkovického člena obrany.

Hráči podle sportovního ředitele Romana Šimíčka neodevzdávali klubu maximum a Vítkovice nechtějí pokračovat s hráči, kteří nebudou za klub bojovat každý zápas.

„Jsme si vědomi, že i tito dva hráči mají svůj podíl na tom, že se před rokem podařilo zachránit ve Vítkovicích Extraligu. Tehdy pro tým odevzdali maximum. Bohužel teď u nich už stejné nasazení a odhodlání nevidíme. Nebylo tam za předchozích trenérů, není tam ani nyní za nových trenérů. Proto jsme se rozhodli ukončit naši spolupráci s tím, že je potřeba dát prostor hráčům, kteří chtějí, opravdu chtějí a budou bojovat za Vítkovice,“ nechal se slyšet.

Čerstvou spekulací se stal možný příchod reprezentačního obránce Filipa Pyrochty, který nebyl v sestavě Komety již třetí zápas v řadě. Mluví se však také o jeho výměně za Petra Zámorského z Hradce Králové.

Zdroje: www.hc-vitkovice.cz, www.hcocelari.cz

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Slavia si poradila v poháru s Duklou, kdo z náhradníků si řekl o místo v základu?

V prvním jarním kole si Slavia poradila se Sigmou poměrem 3:1, ve středečním Mol Cupu přidala jeden gól navíc a porazila Duklu 4:1. Trenér Trpišovský dal v pohárovém utkání tradičně šanci náhradníkům.

Jako veterán se necítím, do Slavie se určitě vrátím, říká Milan Škoda

Trefou proti Yeni Malatyaspor oslavil Milan Škoda, bývalý kapitán a kanonýr Slavie Praha, 35. narozeniny, ve sportovní terminologii věk veterána. Příliš radosti vzhledem k výsledku 1:4 trefa nepřinesla.

Martin Malík? Už měl dávno odstoupit, tvrdí David Anděl z projektu Čistý fotbal

Pomalu to začíná vypadat, že se náš fotbal ubírá tou správnou cestou. Kromě projektu Čistý fotbal, který už funguje řadu let, přibyl nový projekt - Fevoluce. Společnými silami se do našeho fotbalu snaží vložit férovost, poctivost a odstranit všechny nekalé metody řízení FAČR.