Spojte se s námi


Extraliga

Vítkovice potřebují restart. Bude sázka na zkušenost, patriotismus a prověřenou kvalitu úspěšná?

Publikováno

dne

Vítkovice zažily jednu z nejtěžších sezon v historii. Nad jedním z nejtradičnějších hokejových klubů u nás visel téměř do konce sezony otazník, zda udrží extraligovou příslušnost. To se podařilo, ale ostravská veřejnost moc dobře ví, že se to už nesmí opakovat. Letní změny nasvědčují, že majitel klubu Aleš Pavlík to s restartem vítkovického hokeje myslí opravdu vážně.

Zdroj: hc-vitkovice.cz

Po březnové záchraně ležela na stole klíčová otázka. Kdo bude Vítkovice v nadcházejícím ročníku trénovat? V kuloárech se spekulovalo o Miloši Holaňovi nebo Vladimíru Országhovi, volba ale padla na prověřeného Mojmíra Trličíka. Na muže, bez jehož loňské pomoci by Vítkovice stěží zachránily ligu.

Právě Trličík totiž převzal mužstvo v polovině uplynulé sezony po Jakubu Petrovi. Tah s kdysi progresivním a novinami blahořečeným trenérem nevyšel. Přestože v sezonách 2016/2017 a 2017/2018 zlepšení pod trenérskou dvojicí Petr – Trnka opravdu přišlo, ročníky následující už tak slavné nebyly.

Vítkovickým fanouškům postupně začaly vadit zhoršující se výsledky, častá arogance dnes už bývalého lodivoda na tiskových konferencích, nebo opomíjení tamních odchovanců a bývalých hráčů, kteří měli zájem v klubu působit.

Řeč je o bývalém kapitánovi Rostislavu Oleszovi, který před minulou sezonou odešel kvůli napjatým vztahům s trenérským štábem, nebo o Vladimíru Svačinovi, jenž toužil po návratu do klubu. Nechal se totiž slyšet, že by rád obnovil před lety úspěšnou spolupráci se svým kamarádem Ondřejem Romanem.

Přednost však dostali jiní. Jakub Petr vsadil na mladší hráče, kteří hokejových kvalit „nechtěných“ nedosahovali. Ve Vítkovicích navíc vzniklo mužstvo, které z velké části nemělo ke klubu ani regionu vztah.

Kromě Jana Výtiska, Daniela Krenželoka, Patrika Zdráhala, Šimona Stránského, Ondřeje Romana a pár dalších juniorů, se na soupisce odchovanci neobjevili. Byl to problém. Zvlášť, když zrovna v Ostravě se dlouhé roky na místní borce vsázelo.

Nepochopitelný experiment stavby kádru z léta 2019 nevyšel. Vítkovice se po solidním vstupu do sezony tabulkou propadaly. Do záchranářských bojů se poprvé namočily na konci první poloviny soutěžního ročníku. Po vysokých porážkách s Mladou Boleslaví, Litvínovem a Karlovými Vary byl Jakub Petr odvolán. Na jeho místo usedl Mojmír Trličík, jenž s Ostravany vybojoval v roce 2011 stříbrnou medaili.

Trličík neměl snadnou úlohu. Moc dobře věděl, že následujících 27 zápasů nebude jednoduchých. Papírově slabší a nezkušený kádr, špatná forma většiny hráčů, nebo vidina dlouhé šňůry venkovních zápasů v řadě mu přidala na vráskách. Bylo téměř jisté, že Vítkovice budou o udržení bojovat až do posledních kol.

Mise se nakonec vydařila. Definitivní záchrana přišla v předposledním kole základní části po vysoké výhře nad Karlovými Vary. Západočeši z pozice už jistého postupujícího do předkola play-off k utkání v Ostravě nastoupili s juniorkou. Nic to nemění na faktu, že Vítkovice si za svou bojovnost a herní projev pod trenérem Trličíkem udržení zasloužily.

Zlepšení přišlo s příchodem několika zkušených hráčů, kterými byli například Jan Hruška, Jesse Dudas, Martin Dočekal, Miroslav Indrák nebo Jan Štencel. Vítkovice v průběhu druhé poloviny soutěže vyměnily takřka polovinu kádru. Bylo zřejmé, že původní sestava by extraligu s největší pravděpodobností neudržela.

O tom, že také v příští sezoně povede vítkovické hokejisty Mojmír Trličík společně s Ladislavem Svozilem a navrátilcem Darekem Stránským, bylo rozhodnuto až tehdy, kdy klub oznámil, že novým sportovním manažerem se stane bývalý vynikající hokejista, ostravský patriot a v neposlední řadě odchovanec klubu Roman Šimíček.

Vítkovičtí fanoušci tento krok vítali s nadšením. Že by se konečně povedlo přivézt zpět několik zkušených a kvalitních odchovanců, kteří v minulých sezonách působili v jiných klubech? Odpověď zněla: Ano.

Na počátku května Vítkovice oznámily návraty Lukáše Krenželoka a Zbyňka Irgla. Hráčů, kteří právě s Vítkovicemi před více než deseti lety úspěchy zažili. Úplně největší přestupovou bombu ohlásili Ostravané v červnu. Vrátil se totiž obránce Roman Polák, jenž donedávna oblékal dres Dallasu Stars v NHL.

Kádr byl ještě doplněn o Jakuba Kubeše, Patrika Kocha, Josefa Mikysku nebo Rostislava Marosze. Posledně jmenovaný hráč bude v klubu působit do konce kalendářního roku. Vítkovice totiž nutně potřebovaly získat centra elitní formace.

Útočník Ondřej Roman totiž nedávno ohlásil, že zkusí štěstí ve Finsku. Krok Romana je zcela pochopitelný. Po krátké anabázi v Jekatěrinburgu strávil téměř celý svůj hokejový život v Ostravě. Moc dobře věděl, že by další zahraniční nabídka už přijít nemusela.

Po loňské nevydařené sezoně klub opustila řada hráčů. Nutno však podotknout, že většina z nich na jejím konci už modrobílé barvy neoblékala. Citelnými ztrátami jsou pouze odchody Robertse Bukartse do KHL a již zmíněného Ondřeje Romana.

Vítkovice se přes léto zároveň rozloučily s kapitánem Janem Výtiskem, na němž byl stále častěji vidět rychlostní deficit, který s přibývajícími roky zákonitě musel přijít.

Vítkovice čeká sezona pravdy. Sezona, která musí být lepší než ta minulá. Vůči fanouškům a sponzorům už další polevení přijít nesmí. Moravané čekají na vyhraný zápas v regulérním play off už šest let. Poslední dvě vítkovické čtvrtfinálové účasti totiž skončily debakly 0:4 na zápasy.

Vedení klubu moc dobře ví, že trpělivost fanoušků a sponzorů není věčná, a proto přes léto podniklo takové kroky, aby se tato nelichotivá série v play-off nehodna jménu Vítkovic už dále neprotahovala.

Použité zdroje: hc-vitkovice.cz

Reklama

Extraliga

Potvrzeno! Vladimír Růžička skončil na střídačce Ústí nad Labem a míří za prvním zahraničním angažmá

Vladimír Růžička definitivně skončil jako hlavní kouč Ústí nad Labem a už podepsal kontrakt se Slovanem Bratislava. Pro úspěšného českého kouče se bude jednat o první zahraniční angažmá, Ústí naopak oznámilo příchod nového trenéra.

Publikováno

dne

Vladimír Růžička definitivně skončil jako hlavní kouč Ústí nad Labem a už podepsal kontrakt se Slovanem Bratislava. Pro úspěšného českého kouče se bude jednat o první zahraniční angažmá, Ústí naopak oznámilo příchod nového trenéra.

To, o čem se spekulovalo, je již definitivně potvrzeno. Vladimír Růžička vydržel u kormidla Slovanu Ústí nad Labem pouze dva mistrovské zápasy.

Klub už to oficiálně potvrdil na svém webu, když oznámil příchod nového trenéra. Tím se stává Jiří Merta, jenž doposud trénoval především mládežnické týmy.

Ještě v dávnějších dobách, kdy byl Slovan pravidelným a silným účastníkem první ligy, však Merta stál na jeho střídačce coby asistent trenéra.

„Ve Slovanu působím už 26. sezonu, neváhal jsem ani chvilku, protože mám ke klubu kladný vztah a přeji si klubu pomoct,“ řekla Merta v rozhovoru pro už výše zmíněný klubový web. Pozitivně se na jeho adresu vyjádřil jednatel klubu Miroslav Kanis.

„Jiří Merta je trenér na správném místě. S Jirkou se dlouhodobě známe a spolupracovali jsme spolu již v minulosti. Budeme se určitě snažit, aby vzájemná spolupráce byla ve prospěch A týmu a tak jako Jirka věřím, že mužstvo bude předvádět dobré výkony Slovanu.“

Růžička na Slovensko?

Co se pak Vladimíra Růžičky týče, ten měl podle posledních zpráv zamířit na Slovensko, konkrétně do Slovanu Bratislava.

A to je nyní také potvrzeno. Jak už na sociální síti X prostřednictvím svého účtu přibližuje reportér Zdeněk Janda, slavný český kouč už se slovenským klubem podepsal smlouvu, zatím pouze do konce této sezóny.

Slovan totiž hledal ideálního trenéra, který klub vytáhne z hrozivého začátku této sezóny (čtyři body na kontě po čtyřech zápasech).

Klub už to navíc v posledních několika desítkách minut na svém webu oficiálně potvrdil. Pro úspěšného českého kouče je to tedy první zahraniční angažmá. A pro bratislavský Slovan byl po ukončení spolupráce s předchozím koučem Jánom Pardavým jasnou volbou číslo 1.

„V osobě Vladimíra Růžičky přichází do Slovanu jedna z největších hráčských i trenérských osobností československého a českého hokeje,“ uvedl slovenský klub.

Zdroj: Slovan Ústí nad Labem, HC Slovan Bratislava, Zdeněk Janda – Twitter / X

Pokračovat ve čtení

Extraliga

Talent Galvas míří z Olomouce do Liberce! Co o velké české naději pro draft do NHL řekl trenér Pešán?

Opustil Olomouc a zamířil do Liberce. Bílí Tygři přivítali ve svém kádru velmi nadějného a talentovaného obránce Tomáše Galvase. Extraligový klub to oficiálně potvrdil na svém klubovém webu.

Publikováno

dne

Opustil Olomouc a zamířil do Liberce. Bílí Tygři přivítali ve svém kádru velmi nadějného a talentovaného obránce Tomáše Galvase. Extraligový klub to oficiálně potvrdil na svém klubovém webu.

Už v patnácti letech dostal šanci na angažmá v juniorské extralize. V minulé sezóně jej Olomouc nejprve nasadila do týmu kategorie U17, kde ve 20 zápasech nasbíral 26 kanadských bodů (5+21).

V té stejné sezóně si zahrál také za olomouckou dvacítku, kde přidal dalších čtyřiadvacet startů.

Výsledkem bylo jedenáct bodů jeden gól a deset asistencí. No a aby toho progresu nebylo málo, Tomáš Galvas stihl i šest startů za seniorský extraligový tým.

Jestli je tedy teprve sedmnáctiletý bek považován za talentovaného hokejistu? Samozřejmě, a nejen to! Galvas je také velkou českou nadějí pro draft do NHL v roce 2024.

A jak píší Bílí Tygři na klubovém webu, ve svých sedmnácti letech má za sebou už více jak 30 startů v mládežnických reprezentacích a v letošní sezoně zaznamenal bod na zápas v sedmi odehraných utkáních juniorské extraligy.

Není tak divu, že Liberec neváhal a do svého kádru, tentokrát z Olomouce, přivedl další velice zajímavé jméno. Galvas pod Ještědem podepsal smlouvu na dva roky.

„Tomáš je velmi perspektivní mladý obránce, který doplní naši mladou obrannou dvojici Kubu Dvořáka s Adamem Králem,“ uvedl Filip Pešán na adresu nové posily, rovněž na klubovém webu.

„Uděláme všechno pro to, abychom mu pomohli k co nejlepšímu umístění na draftu a aby odehrál co nejvíce dobrých minut v našem A-týmu,“ dodal hlavní trenér Bílých Tygrů.

Zdroj: Tipsport Extraliga, Bílí Tygři Liberec

Pokračovat ve čtení

Extraliga

Vítkovice vs. Pardubice: Preview a tipy na sázení

Tipsport Extraligu čeká už ve středu kompletní nášup pátého kola. Jedním z ostře sledovaných duelů bude souboj Vítkovic s Pardubicemi. Loni měly tyto celky velmi vyrovnanou vzájemnou bilanci.

Publikováno

dne

Tipsport Extraligu čeká už ve středu kompletní nášup pátého kola. Jedním z ostře sledovaných duelů bude souboj Vítkovic s Pardubicemi. Loni měly tyto celky velmi vyrovnanou vzájemnou bilanci. Také letos očekáváme, že budou tyto zápasy patřit k ozdobám extraligy. První střet Ridery s Dynamem v této sezoně proběhne ve středu od 17:30 ve vítkovické Ostravar Aréně.

Oba týmy patří pro tento extraligový ročník do nejužší špičky favoritů. Dynamo sice ještě o kousek výš, avšak v minulé sezoně nám vzájemné zápasy ukázaly, že odhadovat vítěze dopředu, je v těchto vzájemných duelech mimořádně těžká disciplína.

V loňském ročníku se střetly Vítkovice s Pardubicemi čtyřikrát v rámci základní části. Jednou braly tři body Vítkovice, jednou zase Dynamo. V dalších dvou případech se muselo rozhodovat v prodloužení nebo dokonce v samostatných nájezdech.

MINULÁ SEZONA

Pardubice 2:1Vítkovice
Vítkovice4:5snPardubice
Vítkovice2:3prPardubice
Pardubice1:4Vítkovice

HC Vítkovice

Ostravané v žádném případě nevstoupili do sezony zrovna podle představ. Z dosavadních čtyř odehraných duelů, vydolovali jen pět bodů a jedno vítězství. Kriticky se jim nepovedl vstup do sezony, když v první třetině prvního zápasu už prohrávali s Karlovými Vary 0:4.

Za další kritické momenty lze označit domácí utkání s Kladnem. Ani přes drtivou střeleckou převahu se jim nepodařilo zvítězit, utkání nakonec prohráli na samostatné nájezdy. 

V neděli se představili na ledě úřadujícího mistra. V derby sice vítkovičtí hokejisté dokázali v poslední minutě stáhnout dvoubrankové manko, avšak stejně nakonec odešli poraženi.

ZÁPASY VÍTKOVIC

1.Vítkovice2:6Energie KV
2.M. Boleslav2:4Vítkovice
3.Vítkovice2:3snKladno
4.Třinec4:3pVítkovice

HC Dynamo Pardubice

To Pardubice jsou na tom podstatně lépe. Ze všech odehraných zápasů ztratili zatím pouze dva body na ledě pražské Sparty. Jinak si počínají suverénně, se ziskem deseti bodů se dělí se Spartou o čelo tabulky.

Dynamo se až nečekaně trápilo v posledním utkání doma proti Olomouci. Nakonec však zvítězilo 3:1, což je ve finále nejpodstatnější. Pokud může trenéra Václava Varaďu něco trápit, jsou to přesilové hry. Ze sedmnácti početních převah, využilo Dynamo jen jedinou.

ZÁPASY PARDUBIC

1.Pardubice5:1Litvínov
2.Kladno1:3Pardubice
3.Sparta4:3snPardubice
4.Pardubice3:1Olomouc

Predikce a tip na sázení

V loňské sezoně Vítkovice ukázaly, že umějí favorita více než potrápit. Zatímco však Dynamo sbírá body pravidelně, Vítkovice svou formu z minulé sezony spíš hledají. Proto se ideálně nabízí vsadit na Dynamo v lákavém kurzu 2,29.

Vítkovice se však proti silným soupeřům dokáží dobře nemotivovat, proto nebudeme zbytečně riskovat. Vybíráme tak počet branek v utkání. Při přesném počtu 4-7 branek se nabízí spoustu reálných výsledkových variant.

Tip na sázení | Počet gólů přesně: 4-7

Bonus
Bonus ke vkladu až
Bonus za registraci350 Kč
Bonus za vklad až3000 Kč
Bonus za registraci300 Kč
Bonus za vklad až50000 Kč
Bonus za registraci200 Kč
Bonus za vklad až2000 Kč
Bonus za registraci900 Kč
Bonus za vklad až6000 Kč
Bonus za registraci300 Kč
Bonus za vklad až25000 Kč
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Zdroj: Tipsport Extraliga

Pokračovat ve čtení

Bonusy na sázení

18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Oblíbené