Spojte se s námi

Fortuna liga

Vítězové repre srazu: Mentální vzpruha pro slávisty, Souček se ukázal dopředu i dozadu

Možná je trochu odvážné vzhledem k náladě kolem reprezentačního srazu chválit, ne všem ale zářijový sraz vyloženě nevyšel. Nikdo vyloženě nezářil, někteří si však alespoň pomohli směrem ke klubovým zápasům.

Publikováno

dne

Možná je trochu odvážné vzhledem k náladě kolem reprezentačního srazu chválit, ne všem ale zářijový sraz vyloženě nevyšel. Nikdo vyloženě nezářil, někteří si však alespoň pomohli směrem ke klubovým zápasům.

Především přátelský zápas s Maďarskem zlepšil sebevědomí ofenzivní dvojici Slavie Mojmír Chytil, Václav Jurečka. Útok sešívaných v minulých týdnech neproměňoval šance, zvláště druhý zmíněný.

350Kč zdarma s promo kódem: BIGPROMOCZ

dalších 3000Kč za vklad + free spiny

VYUŽÍT PROMO KÓD
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Jurečka se před repre trefil z penalty, tentokrát mu Chytil připravil gól ze hry, který může bývalého hráče Slovácka nakopnout. Navíc to byl jeho první zásah v reprezentaci, tudíž velká mentální vzpruha.

Chytil se na hrotu pohyboval ještě obratněji a vypadal ve větší pohodě. Nasazení se nabízelo i proti Albánii, škoda že dostal důvěru až na poslední minuty. Hráče s takovou kvalitou zády k bráně ve velkých zápasech potřebujete!

Uprostřed zálohy se zápasy povedly Tomáši Součkovi. V Premier League možná pomalu vypadává ze sestavy, v obou utkáních za národní tým ale patřil k nejlepším. Proti Maďarům byl jako chobotnice, která zachytí každý míč.

V zápase s Albánií byl u důležitých ofenzivních akcí. Václavu Černému nejprve centroval na nebezpečnou hlavičku, poté mu po dobré individuální práci přihrál na gól. Sraz zvládl jako správný kapitán.

Závěrem trochu kontroverzní jméno, Jakub Brabec ale může Jaroslavu Šilhavému vděčit, že ho v podstatě rozehrál na klubovou scénu. Krom Součka toho odehrál právě Brabec ve dvou utkáních nejvíce.

V úvodu ročníku ho trápilo zranění, do utkání s Albánií měl odehráno pouze 180 minut. Bylo to znát, většinu míčů odkopával na jistotu, nepůsobil jako moderní stoper. Snad se v Arisu Soluň rozehraje a v říjnu bude stoprocentní.

Zdroj: Česká fotbalová reprezentace

Reklama

Oblíbené