Reklama

Viktorku nenecháme padnout, zní ze Žižkova. Pomůže Jára Cimrman?

Stabilita a Viktoria Žižkov? To nejsou věci, které by šly zrovna dohromady. Život fanoušků slavného pražského klubu není vůbec jednoduchý. Ještě před měsícem klubu opět hrozil zánik, zdá se ale, že naděje umírá poslední.

Zdroj: FK Viktoria Žižkov

Viktoria Žižkov se nevzdává a stále bojuje nejen o svou existenci, ale také o možnost pokračovat stále ve druhé lize a hrát na stadionu, který je jejím domovem.

A šéf klubu opravdu dělá vše možné i nemožné. Milan Richter vyrazil do Jizerských hor, aby se poradil s ikonickým géniem Járou Cimrmanem.

„Mistře, vám se před 100 lety podařilo přesvědčit místní sedláky a zachránit FK Liptákov. Poraďte mi, jako Žižkovák Žižkovákovi, jak zachránit tu naši Viktorku?“ zní text, v němž předseda představenstva Viktorie žádá Cimrmana o radu.

Naděje přitom pro slavný celek stále existuje. Ostatně to potvrdil sám klub na svých webových stránkách ve čtvrtek.

„Sezona v exilu, neúspěšná jednání o stadionu, ohlášený odchod majitele. Klub i jeho fanoušky stíhala letos rána za ranou. I přesto vedení zavelelo – Viktorku nenecháme padnout!“ stojí v textu na stránkách Viktorie Žižkov.

Klub totiž oznámil, že byl učiněn důležitý krok. Rada městské části Prahy 3 odsouhlasila záměr pronájmu stadionu.

V chystané smlouvě je domluven pronájem na 30 a garance provedení investic potřebných k naplnění licenčního manuálu FAČR.

„Fotbalový stadion Viktorky Žižkov je přirozeně spojen se stejnojmenným klubem a Praha 3 má zájem na tom, aby tomu tak bylo i v budoucnosti a fotbal zde dlouhodobě zůstal,“ zní část důvodové zprávy.

Ještě však pokračují jednání se sponzory, partnery, svazem i radnicí. Všichni ale prý chtějí vše dotáhnout do zdárného konce – udělení licence pro sezonu 2021/22 a návrat Viktorky na Žižkov.

Zdroj: FK Viktoria Žižkov

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Žižkov a Sparta – dva nejslavnější české kluby. Nebýt komunistů, kteří Viktorku doslova popravili, byla by v počtu titulů hned za Spartou.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Reklama

Oblíbené

Udivoval mezi německou mládeží, přechod mezi dospělé nezvládl. Kušej dostal v Drážďanech padáka

Vasil Kušej býval ještě donedávna vnímán jako velký talent. V mládežnických týmech Dynama Drážďany totiž zářil. Nyní ale dostal padáka.

Řím opět probudil mou vášeň, čeká mě Mission: Impossible, říká Mourinho

José Mourinho po konci v Tottenhamu bez angažmá dlouho nezůstal. Překvapivě se upsal italskému AS Řím, kde jej dle jeho vlastních slov čeká "Mission: Impossible". V rozhovoru pro GQ Portugal se rozpovídal i o předcházejících angažmá.

Není Skotsko, není párty! Skotští fandové proměnili Londýn ve smetiště, ještě před zápasem jej ale uklidili

Poprvé od Eura 96 se v pátek večer utkaly výběry Anglie a Skotska na velkém turnaji a byla to pikantní událost. Do Londýna dorazily tisíce Skotů, kteří jej proměnili ve smetiště. Ještě než zalezli do hospod, aby sledovali zápas, však odpadky uklidili.
Reklama