Spojte se s námi

Bundesliga

Vidíme je tuto sezonu na hřišti naposledy? Sedm velkých hvězd by mohlo v létě ukončit kariéru

Velkým a smutným tématem každého roku jest, že pravidelně končí kariéry několik velkých hráčů. Nejinak tomu zřejmě bude v létě 2021. Koho by se to mohlo týkat?

Publikováno

dne

Velkým a smutným tématem každého roku jest, že pravidelně končí kariéry několik velkých hráčů. Nejinak tomu zřejmě bude v létě 2021. Koho by se to mohlo týkat?

Zdroj: twitter.com/Ibra_official

Každý rok se fotbalový svět musí loučit s některými legendami, které končí kariéru. Nejinak tomu bude příští léto. Kdo by mezi končícími hvězdami mohl být?

V první řadě se může jednat o Waynea Rooneyho, který je aktuálně hrajícím koučem Derby County. Začíná se spekulovat, že již přichází čas, kdy se legenda Manchesteru United a anglického fotbalu vůbec bude chtít plně soustředit na koučování. Bude to v příštích měsících?

Dalším adeptem je Gianluigi Buffon, který má již 42 let a v létě mu vyprší smlouva. Navíc je v Juventusu dvojkou za Wojcziechem Szczesnym a nedá se očekávat, že by legenda turínského celku měla v plánu vysedávat na lavičce další rok.

Hodně se nyní mluví také o Zlatanu Ibrahimovičovi. Ve 39 letech sice svými výkony absolutně vzdoruje svému věku, po posledním zápase však přiznal, že již potřeboval odpočinek a reprezentační pauza se mu hodí. Navíc prohlásil, že to s podpisem dalšího kontraktu v AC Milán nevypadá zrovna pozitivně. U hvězdného Švéda však není nikdy nic jisté.

Vyloučen není ani konec Andrése Iniesty, jenž nyní rozdává fotbalovou radost v Japonsku. V roce 2019 řekl, že ukončí kariéru, až bude mít 37 či 38 let, přičemž první mety dosáhne již v květnu. Neukončí-li kariéru nyní, bude to zřejmě příští rok.

Giorgio Chiellini toho v nové sezoně mnoho neodehrál. Má již 37 let a Juventus má v obraně mladé a kvalitní hráče. Nicméně je pořád stálicí u italské reprezentace, s níž si chce ještě zahrát na Euru. Tam sice Itálie favoritem nebude, přesto by bylo krásnou pohádkou končit kariéru jako mistr Evropy, že ano?

I Franck Ribéry má již 37 let a třebaže stále má obrovskou kvalitu, při odchodu z Bayernu v létě 2019 se nechal slyšet, že bude hrát zřejmě už jen dvě sezony. Ta druhá je právě ta, která se hraje nyní. Dodrží svá slova?

Zřejmě poslední nemalou hvězdou, která by mohla skončit, je Lukasz Piszczek. Legenda Borussie Dortmund chtěla končit už po uplynulé sezoně, vestfálský celek však polského beka přemluvil, aby hrál ještě další rok a prodloužil s ním tedy smlouvu. Nedá se však očekávat, že by se to mělo povést i podruhé.

Zdroj: The Sun

Reklama

Oblíbené