Záložník Monaka Gelson Martins si bude muset dát půlroční pauzu od fotbalu. Incident se odehrál už před více jak měsícem, když Martins během ligového utkání Monaka proti Nimes strčil do rozhodčího, za což vyfasoval červenou kartu. Až teď však ligová disciplinární komise rozhodla o tvrdém trestu, který platí zpětně od 6. února.

Zápas ze začátku února probíhal velmi atraktivně už od začátku. Ve 13. minutě šli do vedení hosté z Monaka, už ve 27. minutě však bylo vyrovnáno. Třicátou minutou pak následovaly inkriminované momenty. Jako první dostal červenou kartu jiný hráč Monaka Bakayoko za ukázkový šlapák.

Ohodnocení zákroku jako červeného se však nelíbilo jeho spoluhráči Martinsovi, který do rozhodčího začal vehementně strkat. Poté, co ukázal rozhodčí Mikaël Lesage červenou kartu i jemu, si portugalský reprezentant neodpustil další strčení do rozhodčího.

Trest disciplinární komise lze vnímat jako exemplární, na rozhodčího se určitě sahat nesmí. Hodnotili byste trest jako příliš přísný, nebo byste byli při posuzování podobných situací nemilosrdní? Situaci si můžete prohlédnout v přiloženém videu, konflikt mezi hráči a rozhodčím začíná v čase 1:40.