Reklama

Video: Strašidelné momenty v Moto 3! Hromadná kolize nebo těžká nehoda Filipa Salače

Kromě královské kubatury Moto GP, nebo doprovodné třídy Moto2, se v neděli na okruhu v Austinu také konal závod kategorie Moto3. A byl hned dvakrát zastaven! Poprvé kvůli nehodě Filipa Salače, po druhé kvůli hrůzostrašné hromadné kolizi.

Naštěstí jsou všichni aktéři v pořádku. Jak je již zmíněno výše, závod v Austinu byl dvakrát zastaven prostřednictvím červených vlajek.

Poprvé to bylo kvůli českému závodníkovi, Filipu Salačovi. Jezdec týmu Prustel GP nezvládl výjezd ze zatáčky číslo 11 a velmi ošklivě havaroval.

Při nehodě Salačovi dokonce odletěla jedna rukavice, což na videu lze také vidět. Český závodník bohužel nebyl schopen trať opustit po svých, a tak jej odnesli na nosítkách.

Následně byl vrtulníkem přepraven do nemocnice v Austinu, kde se podle posledních informací podrobil rentgenu hrudníku a břicha.

Mladoboleslavský rodák přes svůj twitterový účet každopádně vzkázal, že bude brzy v pořádku, a také fanouškům poděkoval za veškeré zprávy a plnou podporu.

Po půl hodině, kdy byl závod po Salačově těžké nehodě zastaven, byla Velká cena USA zrestartována. Mělo se jet ještě dalších pět kol, nicméně ve třetím okruhu jsme byli svědky naprosto hrozivého momentu.

Lídr šampionátu, Pedro Acosta, letěl po kontaktu s dalšími dvěma závodníky několik metrů vzduchem!

Nazývejme to jak chceme, ať už to bylo štěstí nebo ochranná ruka, všichni jezdci byli schopni po této hromadné havárii odejít ze závodní dráhy po svých. Na okruhu zavlály červené vlajky a závod byl již podruhé zastaven.

A nakonec i ukončen. Ředitelství závodu po těchto dramatech nepřipustilo žádná další. Za konečné výsledky se nakonec považuje pořadí před první červenou vlajkou.

Závod tedy vyhrál Izan Guevara, pro kterého to bylo premiérové vítězství v kategorii Moto3! Druhý skončil Dennis Foggia, třetí John McPhee, oba dva na motocyklech Honda.

Zdroje: Moto GP Živě, Moto3

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené