Spojte se s námi

Fortuna liga

VIDEO: Sigma má v přípravě patent na krásné góly. Bude to Hanákům takto parádně střílet i v lize?

Sigma Olomouc stejně jako další ligové kluby absolvuje přípravu na nový ročník Fortuna ligy. V prvních přátelských duelech to v jejím podání nebyla žádná hitparáda, postupně se to ale zlepšuje. Navíc nechybí velmi povedené góly.

Publikováno

dne

Sigma Olomouc stejně jako další ligové kluby absolvuje přípravu na nový ročník Fortuna ligy. V prvních přátelských duelech to v jejím podání nebyla žádná hitparáda, postupně se to ale zlepšuje. Navíc nechybí velmi povedené góly.

Zažije Sigma lepší sezonu, než byla ta minulá?

Sigma Olomouc za sebou má další průměrnou sezonu a nelze se divit, že na Hané po jejím konci nepanovala nejlepší nálada. Sice nebyl důvod ke vzteku, přehnanému zklamání či panice, přesto došlo k velké obměně v kádru. Mnoho hráčů odešlo, jiní přišli.

Do důchodu odešel například Roman Hubník, s týmem se rozloučili hráči jako Martin Hála, Tomáš Zahradníček, Kryštof Daněk či Pablo Gonzalez. Náhrady sice nejsou tak zvučné, mají však také něco do sebe. Tým posílili Lukáš Vraštil, Tomáš Digaňa, Martin Košťál, Denis Ventúra a Filip Zorvan.

Václav Jílek si tedy musí poradit s nelehkou situací a všem hráčům vštěpit svůj atraktivní a líbivý styl fotbalu. Na druhou stranu to může být o něco lehčí v tom, že v Olomouci se obecně ví, že hráče brzdila hlava. Netajili se tím ani Hubník či sportovní manažer Ladislav Minář.

Příprava? Špatný začátek, postupně se vše zlepšuje

Hanákům nějakou chvíli v přípravě trvalo, než se trochu sehráli. První tři duely tedy nedokázali vyhrát. Hned na úvod ve Slatinicích prohráli 2:3 s druholigovým Vyškovem. Následně v obci se zhruba 1600 obyvateli uhráli bezbrankovou remízu s Prostějovem, aby poté nestačili na slovenskou Žilinu (1:3).

Poslední dva zápasy už ovšem byly poněkud jiná káva. Sigma dokázala porazit druholigovou Jihlavu 3:0 a k vidění byly i pěkné fotbalové momenty. Tím nejpěknějším však byla třetí branka olomouckého celku, když nová posila Martin Košťál poslal míč z první přímo do levého horního rohu soupeřovy branky.

V sobotu se pak moravský celek ukázal v Polsku, kde měl před startem nejvyšší polské soutěže prověřit tamní Piast Gliwice. A to se podařilo, když Sigma vyhrála 2:1 po dvou pěkných gólech. O ten první se postaral obránce Vraštil po signálu z rohového kopu.

Druhý gól však byl ještě krásnější. Mojmír Chytil hodlá navázat na svou povedenou sezonu a bude radost ho sledovat. V utkání s polským celkem totiž vstřelil krásný gól zpoza šestnáctky, když na malém prostoru dostal míč, lehce si jej předkopnul a poslal jej táhlou ranou do sítě.

Co teď? Soustředění v Rakousku a souboj s gigantem

14. července zahájí Hanáci soustředění v Rakousku, kde je čekají další tři zápasy. Hned 16. července ji čeká nelehká prověrka, když absolvuje dva zápasy v jeden den, z toho jeden z nich navíc bude proti tureckému velkoklubu Galatasaray Istanbul.

Mimo Galatasaray se v daný den utká s maďarským Paksi FC. Den před návratem domů, tedy 22. července, změří Sigma síly s tureckým Sivassporem.

Zdroj: SK Sigma Olomouc

Reklama

Oblíbené