Spojte se s námi

Fotbal

VIDEO: Mertens se tímhle supervolejem přihlásil do ankety gól roku

Dries Mertens vždy měl obrovskou kvalitu. A tu neztratil ani po odchodu z Neapole do Galatasaraye. Proti Žalgiris vystřelil postup touto dělovkou z voleje.

Publikováno

dne

Dries Mertens vždy měl obrovskou kvalitu. A tu neztratil ani po odchodu z Neapole do Galatasaraye. Proti Žalgiris vystřelil postup touto dělovkou z voleje.

Galatasaray byl v předkolech Ligy mistrů obřím favoritem. Mohla jej dostat i Sparta, která se mu za každou cenu chtěla vyhnout.

Any také ne, kádr tureckého mistra budí strach. Najdeme v něm třeba Driese Mertense, který dlouhá létá řádil v Neapoli, Angelina, který hrál velice solidně v Lipsku, zálohu řídí Nicolo Zaniolo, který hrál skvěle v AS Řím, útok táhne střelec Mauro Icardi a k tomu vedení přivedlo Louise Zahu, který patřil k nejlepším křídlům Premier League.

Ve druhém předkole LM proti Žalgirisu byl Galatasaray obřím favoritem. Jenže se opět ukázalo, že jména na papíře nejsou vše a trochu narazil.

V prvním duelu v Litvě šli domácí do vedení a i když během tří minut Galatasaray otočil skóre, Žalgiris v nastavení srovnal na konečných 2:2. Čekalo se, že doma v Turecku předvede Galatasaray bouři, kterou outsidera smete, jenže to se také nakonec nekonalo.

Nakonec se ujala pouze jediná trefa, díky které turecký mistr postoupil do třetího předkola Ligy mistrů. Jenže ta opravdu stála za to.

Ve 31. minutě rozehrál Akturkoglu rohový kop kousek za vápno, na něj si naběhl Mertens a fantastickým volejem jej poslal do sítě. Přihlásil se tak do ankety gól roku.

Galatasaray už si paté uhlídal vedení a prošel tak do třetího předkola. V něm narazí na slovenský celek Olimpija Ljubljana.

Zdroj: Twitter

Reklama

Oblíbené