Většina hráčů při dohrání ligy vložené kolo v kalendáři uvítá, říká Lukáš Masopust

Většina fotbalistů tráví nyní kvůli pandemii koronaviru volný čas doma s rodinou, výjimku nečiní ani Lukáš Masopust. Reprezentační záložník odpověděl na pár otázek.

Zdroj: slavia.cz

První otázka směřovala na derby. „Myslím, že nikdo pořádně nevěděl, co máme čekat. Nejprve všichni mluvili o určité horší podobě chřipky. Pamatuji si, jak jsme si se spoluhráči přáli, aby hlavně bylo vyprodané derby. Zpětně si říkám, že už se hrát nemělo. Je to hrozná situace. Vůbec nejde o fotbal, o sport. Jde o zdraví všech lidí.”

Následně se Lukáš vyjádřil k případnému odložení ligy. „Bylo hodně nepříjemné vyskočit z rozjeté sezony. Ale my jako fotbalisté se musíme přizpůsobit. Pokud padne po uvolnění všech nynějších nezbytných nařízení pokyn k dohrání soutěže, bude se zřejmě hrát intenzivněji než jednou za týden. Osobně v tom nevidím problém. Myslím, že většina hráčů kalendář s jedním vloženým kolem uvítá.”

Na dotaz ohledně domácí individuální přípravy odpověděl: „Je fakt, že podobně dlouhý čas bez týmového tréninku si nepamatuji už od žáků. Právě v tom vidím jisté úskalí. Pokud se ještě několik týdnů budeme chystat vyloženě ve vlastních podmínkách, bude potřeba přeci jen delší časový úsek, abychom se dostali do patřičné zápasové formy. Získat jistotu a patřičné návyky chviličku trvá.”

Masopust se vyjádřil i k pozastavení a zhoršení formy sešívaných. „Osobně si myslím, že jde spíše o přístup každého jednotlivce. Všichni si musí hlavu nastavit, aby byli schopni velkého výkonu. Náš tým je v procesu určité přestavby, a tudíž chvilku potrvá, než se všechno vyladí k dokonalosti.”

Lukáš má i dvě malé děti. „Kolikrát mi syn dává zabrat více než tréninky. Jsou mu tři roky. Občas mi přijde, že na něj jenom křičím. A jindy má období, že je neuvěřitelně hodný. Je super pozorovat, jak děti rostou. Teď je díky přerušení vše hodně intenzivní. Jsme zavření jenom ve čtyřech v bytě. Zatím je to super. Ale kdyby to mělo trvat nějak dlouho, bude to složité. Nikam s děckama nechodíme, dbáme všech nařízení. A doufáme, že se situace vrátí brzy k normálu.”

Na závěr otázka, zda se reprezentant nebojí vycházet ven. „Ne. Vyrážím brzy ráno a skoro nikoho nepotkávám. Přivstanu si a běžeckou část zvládnu ještě za svítání.”

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Barcelona 2011: Ten největší – Lionel Messi

Dvanáctý a tedy i poslední díl série o legendární jedenáctce Pepa Guardioly z roku 2011 je o jejím nejlepším hráči. O hráči,...

Slavia jde do klíčového boje o Ligu mistrů: Preview a tipy na sázení

Všechno nebo nic. Přesně takový zápas čeká ve středu večer pražskou Slavii v Dánsku, kde se utká s Midtjyllandem. Vítěz postoupí do skupinové fáze Ligy mistrů, na poraženého bude čekat "jen" Evropská liga. Jak zápas dopadne?

Darida bude i nadále běhat v dresu Herthy! V Berlíně podepsal nový dlouhodobý kontrakt

A je to oficiální! O novém kontraktu pro Vladimíra Daridu se již nějakou dobu spekulovalo, nyní už je to však potvrzeno. Odchovanec Viktorie Plzeň podepsal v Berlíně dlouhodobou smlouvu.