Spojte se s námi

Tenis

Veselý postoupil díky kurióznímu bodu. To se vidí jednou za život, žasnul český tenista

Zatímco celý zápas nedostal Jiří Veselý nic zadarmo, poslední míček mu Alejandro Davidovich Fokina doslova daroval. Český tenista tak postoupil do třetího kola Wimbledonu hodně kuriózním způsobem.

Publikováno

dne

Zatímco celý zápas nedostal Jiří Veselý nic zadarmo, poslední míček mu Alejandro Davidovich Fokina doslova daroval. Český tenista tak postoupil do třetího kola Wimbledonu hodně kuriózním způsobem.

Na průběh zápasu druhého kola Wimbledonu Veselý asi do konce života nezapomene. Proti 37. hráči žebříčku ATP vyhrál první set 6-3 a i když byl lepším hráčem, další dva sety ztratil po prohrách 5-7 a 6-7.

Ve čtvrtém setu ale znovu zabral a ovládl tuto sadu poměrem 6-3. Přišel tak na řadu rozhodující pátý set, který došel až do stavu 6-6. V tu chvíli přijde na řadu supertiebreak, tedy do deseti bodů místo do klasických sedmi.

A 67. tenista na žebříčku ATP měl supertiebreak znovu skvěle rozehraný, vedl 9-7 a měl dva mečboly. Když se Veselý před rozhodujícími míčky šel utřít do ručníku k mantinelu, rozhodčí zahlásil konec zápasu, což českého tenistu dost šokovalo.

Davidovich Fokina totiž napálil míček do hlediště, což je proti pravidlům. A vzhledem k tomu, že v supertiebreaku už jeden warning za sprostá slova dostal, sudí Carlos Ramos neměl na výběr a španělskému tenistovi udělil trestný bod. Tím tak daroval vítězství Veselému.

„To se vidí jednou za život,“ hodnotil po zápase koncovku duelu Veselý. „Nevšiml jsem si, co se stalo. Utíral jsem se v rohu a slyšel hlášení. Rychle jsem zdrhal k síti a rychle pryč, než si to rozhodčí ještě rozmyslí,“ vyprávěl český tenista.

„Abych pravdu řekl, pro mě to byla spíš úleva. Ani nevím, jestli bych to dohrál. Šancí bylo tolik! Průběh byl na jednu bránu, přesto jsem prohrával 1:2 na sety. Měl jsem brejk ve druhém i ve třetím. Vlastními chybami jsem mu pomáhal. Bojoval jsem sám se sebou. Byl to takový můj psychoteror. Na trávě bych se svým podáním, které mi bohužel moc nešlo, měl vyhrát jasněji,“ hodnotil Veselý.

Zdroj: iSport, Wimbledon

Reklama

Oblíbené