Věřím, že se La Liga zvládne dohrát. Kdyby ne, výsledky by se neměly anulovat, říká Tomáš Vaclík

Kvůli nemoci COVID-19 byly v Evropě (kromě Běloruska) odloženy všechny fotbalové zápasy na dobu neurčitou. I proto jsme vyzpovídali reprezentačního brankáře Tomáše Vaclíka, který mimo jiné prozradil i to, jak momentálně probíhá život ve Španělsku.

Embed from Getty Images

V La Lize působíte již druhou sezonu. V čem se nejvíce liší od naší, ale i švýcarské nejvyšší soutěže?

Hned na začátku jsem poznal, že La Liga je, se vším respektem, o hodně kvalitnější než česká a švýcarská liga. Není to náhoda, že španělská liga je i koeficientově společně s Premier League nejlepší ligou na světě. Jde to samozřejmě vidět i v té kvalitě a rychlosti hráčů.

S kým si v kabině nejvíce rozumíte?

Myslím, že se všemi. Máme v kabině dobrou partu. Kluci jsou v pohodě, skvělí, kamarádský. Neřekl bych, že je někdo, s kým si nejvíce rozumím.

Samozřejmě toho nejvíce prohodím s hráči, kteří mluví anglicky, protože španělsky je to pro mě složitější dostat se do konverzace, jelikož kluci mluví hrozně rychle.

Kvůli nemoci COVID-19 byly v Evropě (kromě Běloruska) všechny fotbalové zápasy odloženy. Myslíte si, že se letošní sezona La Ligy dohraje?

Věřím, že ano. Sice nevím kdy, jak, jestli s fanoušky nebo bez fanoušků, ale věřím, že se to ještě zvládne dohrát. I díky tomu, že se posunulo EURO a udělaly se nějaká opatření.

Pokud by se už nehrálo, měly by se výsledky anulovat?

Anulovat bych neřekl. Já si myslím, že teď už je odehráno nějakých 70% sezony. Ať už tady, nebo v těch ostatních světových soutěžích. Když už by se to nemělo dohrát, tak by ty výsledky měly zůstat tak, jak jsou.

Co děláte v době nucené pauzy?

Jsem doma s manželkou, dětmi, dodržuji tréninkový plán, co máme od klubu. Takže se nenudím, věnuji se rodině a v rámci možností i trénuji.

Jaká nařízení platí ve Španělsku?

Nařízení jsou striktní. Je tady vyhlášen stav nouze a může se vycházet pouze na nákupy, k doktorovi nebo do práce. Celá země je v karanténě a je druhou nejpostiženější zemí v celé Evropě, takže podle toho ty nařízení i vypadají.

Byl jste už testován na nemoc COVID-19?

Nebyl a doufám, že ani nebudu, protože to by znamenalo, že se nikdo v klubu nenakazil. Řekli nám, že když někdo z kluků bude mít příznaky nebo tu nemoc, tak nás potom všechny otestují. Věřím, že se nám tohle vyhne, což by byla dobrá zpráva.

Kvůli nemoci COVID-19 bylo odloženo i EURO 2020. Myslíte si, že to české reprezentaci pomůže?

Uvidíme, jak to bude vypadat. Těžko říct, jestli nám to pomůže nebo nepomůže. Všechno potom bude záležet na aktuální formě těch hráčů. Je velký předpoklad, že se někteří hráči uzdraví, budou mít větší herní vytížení. Je třeba to brát tak, jak to je a budeme se muset na to EURO připravit nejlíp, jak to půjde.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Fanoušci Arsenalu mohou začít slavit! Přestupová hádanka jménem Özil je vyřešená

Bývalý německý reprezentant Mesut Özil konečně mění působiště, když míří do tureckého Fenerbahce. To určitě uvítají jak fanoušci, tak klubová kasa, kterou několik let ždímal.

Případ Kuchta: Zahodil dvě obrovské šance, ale nakonec je proměnil. Našla Slavia konečně svého útočníka č.1?

Před sezónou nikdo příliš nechápal, proč si Slavia stahuje Jana Kuchtu zpět do Edenu. V útoku měla Musu, Tecla a Júsufa, na co tedy další útočník? Jindřich Trpišovský ale znovu ukázal, že ví, co dělá.

Baník Ostrava vs. Sparta Praha: Preview a tipy na sázení

Fortuna liga se po krátké zimní přestávce vrátila zpět na televizní obrazovky. Šlágrem prvního jarního kola bude bezpochyby souboj mezi Baníkem a Spartou.