Věřím, že lidi sami postupně uvidí, že se nic neděje a začnou na sport chodit, doufá Jágr v lepší zítřky

Pro Jaromíra Jágra není koronavirus tím, co pro mnohé a zásahy vlády jsou podle něj přehnané. Pro mnoho lidí je současná doba velmi náročná a výjimkou samozřejmě nejsou ani sportovní kluby, které by podobně jako ostatní firmy mohly kvůli vládním opatřením zbankrotovat.

Zdroj: rytirikladno.cz

“Jako první mě napadá zmírnit opatření ohledně diváků. Co si budeme povídat: naplnit rozpočet extraligového klubu je hrozně těžký úkol a výdělky ze vstupného jsou nesmírně důležitou položkou v rozpočtu. Když zmizí, tak to kluby dokáže úplně zlikvidovat,” vyjádřil se v rozhovoru pro iDNES k nastalé situaci Jágr.

Hokej má oproti fotbalu, ve kterém se točí opravdu velké peníze a to i především díky prodeji hráčů do zahraničí, velkou nevýhodu. Jágr tak správně podotkl, že pokud budou v nové sezoně stadiony poloprázdné, tak to bude pro některé kluby devastující.

“Nejvíc pro kluby jako Sparta, Brno, Plzeň, Liberec nebo Pardubice. Pokud bude moct chodit jen polovina obvyklého počtu diváků, tak je to jen polovina obvyklého příjmu, což je obrovský rozdíl. Sport zmírnění potřebuje,” pokračoval držitel zlaté olympijské medaile z Nagana.

Jenomže současný vývoj pandemie koronaviru nenaznačuje tomu, že by se opatření zmírnila, spíše naopak můžeme očekávat zpřísňování!

“Máme kapacitu na 5 200 diváků a vychází nám to s nařízeními okolo tří tisíc. Což pro nás v základní části asi bude stačit, protože se lidi pořád bojí chodit do uzavřených arén. Podle mě je to zbytečné, ale těžko můžeme někoho přemlouvat. Věřím, že lidi sami postupně uvidí, že se nic neděje a začnou na sport chodit,” doufá Jágr.

Příchodem Plekance a tím, že bude sám majitel kladenského celku ještě alespoň jednu sezonu hrát, návštěvnosti jistě výrazně napomůže!

A prozatímní ekonomické dopady na Kladno? “My máme spoustu drobných sponzorů a to se moc nezměnilo. Horší by bylo, kdybychom měli jednu velkou firmu, kterou krize postihla hodně a šla by o 50 procent dolů. Díky Bohu nás to tak neovlivní,” zakončil rozhovor Jágr.

Zdroj: Rytíři Kladno, iDNES

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Chceme pomoct koeficientu a prezentovat se jako dobrý tým, tvrdí Hoftych

Ve čtvrtek se Liberec představí na půdě belgického Gentu. Doma dokázal překvapivě vyhrát, nyní to bude mít ale těžší. Cíl má však kouč Pavel Hoftych jasný.

Zbrojovka Brno a Lužánky: Ze slavné éry pouhá vzpomínka

Zbrojovka Brno a Lužánky. Spojení, které je dnes už pouhou nostalgií, dříve bylo slavným spojením. Koneckonců tamní atmosféra je dodnes pověstná a v tehdejší době byl i jihomoravský klub poněkud jinde než nyní.

Kdo by nahradil Zidana v případě jeho odstoupení? Pochettino, Raúl či starý známý

Real Madrid řeší velký problém. Celek Zinedina Zidana se od nové sezóny nepotkal s dobrou formou, téměř na každý povedený zápas připadají dva zpackané.