Veřejnosti se nelíbí otevření stadionů pro fotbalové fanoušky. Jaké jsou na toto téma reakce?

Veřejnost se ptá i zlobí. Proč mohou fanoušci na fotbal a některé děti nemohou do školy? Zlobí se i provozovatelé restaurací, kteří prozatím musejí zůstat zavření. Další ligové kolo by mělo být přístupné v omezené míře. Stadiony mohou být zaplněny z 10 % celkové kapacity, maximálně však 1 000 diváků.

Zdroj: SK Slavia Praha

Ministr zdravotnictví na kritiku odpověděl jednoduše. U fotbalu se jedná o projekt, tím měl pravděpodobně na mysli, že právě fotbal může ukázat rezortu a expertům data, která by mohla být užitečná pro další rozvolňování i v jiných oblastech života.

Jenže samozřejmě mezi nesportující společností nebo i podnikateli (v pohostinství), kteří se kvůli pandemii dlouhodobě trápí, to jisté negativní pocity vyvolat musí.

Jaké jsou reakce na sociální síti Twitter? Debatou to jenom víří. Doufejme, že postupné rozvolňování je dobrou cestou a že se již nebudou opakovat situace z minulosti.

Reakce veřejnosti na otevření stadionů

Jeden z velice zajímavých tweetů přišel od rektorky z Mendelovy univerzity v Brně, kterého si všimlo opravdu velké množství uživatelů této sociální sítě. Nasbíral celkem přes 2 700 lajků.

“To je slovo do pranice! Zemědělskou univerzitu na Julisku, ze Suchdola je to blízko. PF UK bych cítil na Letné, Ústav Dálného východu UK do Edenu…,” reagoval známý fotbalový žurnalista Jiří Hošek.

A VŠE na Viktorku, to je úplně jako součást kampusu!

“To chcete lámat divácké rekordy na Julisce? Tak to prrrr”

“Třeba proto, že jsou to dvě odlišné věci? To porovnání priority je ukázkový populismus. A mě popravdě zlobí, že jako předseda ODS na něj pro pár lajků taky naskakujete. Snažte se místo toho radši chytře přispět k rozvolňování všech oblastí lidského žití.. podle jejich možností.”

Zdroje: iDnes, Twitter – Danuše Nerudová, Jiří Hošek, Petr Fiala

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Těch pár kol už se dá vydržet bez diváku. O mistrovi je jasno a sestup nikoho nezajímá. Stejně v tom vidím záměr Tvrdika, který si ve V.I.P. zóně s papaláši píše fotbalový scénář podle svých noticek.

    • Přesně tak ! Opět se potvrzuje že Tvrdík má veliké páky na vše co potřebuje a chce prosadit pro Slavii a to již minimalně 2 roky ! Jestli v neděli bude na Slavii na Tribuně sever více než 300 lidí bude to opět Tvrdikuv ojeb !!

  2. Bohužel se celej Covid odráží těžce nejen na I.a II. lize,ale na ostatních fotbalových soutěžích.V krajích a okresech od přípravek ,až po muže.Vypadá to,že se jaro,již nedohraje.Nikdo z vedení Fačru nedokáže určit termín nikdo ani Hnilička s vládních struktur nevyjednal za tím nic.Tudíž venkovské oddíly v pralesních ligách můžou narýhovat na brambory.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Plzeň chce být na přestupovém trhu aktivní! Zájem má o tři záložníky, brankáře a mladého stopera Karviné

Plzeňská Viktoria nechce být pozadu, a tak již jedná o posilách na ročník 2021/22. V současné době se v klubu hojně spekulují jména tří záložníků, brankáře a stopera. O kom je řeč?

10 nejstarších fotbalových klubů v České republice

Fotbal je nejrozšířenějším sportem na světě. Není tak divu, že kluby vznikaly již v 19. století i na území nynější České republiky. O jaké týmy jde? Valná část z nich existuje dodnes.

Rýsuje se další velký průlom? Ženám se umožní hrát mužský fotbal!

Nizozemská fotbalová federace se rozhodla od příští sezóny uskutečnit obrovský průlom. Ženám umožní hrát fotbal v dospělých mužských kategoriích. Začíná se rýsovat nová epocha fotbalu?