Reklama

Velký den pro Pavlenku s Gebre Selassiem! Večer si zahrají o finále německého poháru

Brémy mají tuto sezonu poměrně zajímavě rozehranou. Na jednu stranu musí hráče Werderu trápit, že stále musí řešit záchranářské starosti v Bundeslize, na stranu druhou ale mohou postoupit již v pátek večer do finále poháru.

Zdroj: Werder Brémy

Werder se dlouhodobě, s výjimkou ročníku 2018/19, v Bundeslize trápí. Trvá to již zhruba deset let.

Dříve skvělý klub, který hrával evropské poháry a dokázal držet krok s německou špičkou, má v posledních sezonách co dělat, aby se udržel mezi elitou.

Nejinak je tomu v této sezoně. Brémy se nachází na 14. místě ligové tabulky se ziskem 30 bodů.

Za nimi je Bielefeld (30 bodů) a Kolín (29 bodů), přičemž všechny tři zmíněné celky může ještě předběhnout předposlední Hertha, která má 28 bodů a tři zápasy k dobru.

Záchranu tedy nemá ani zdaleka tradiční celek jistou. Werder chyběl pouze v jediné sezoně první Bundesligy, jednalo se o ročník 1980/81. V první lize odehrál nejvíce utkání ze všech klubů, druhý je Bayern.

I když se ale Brémám v lize nedaří, napravuje to pohár. Naposledy sice vyhrály v roce 2009, přičemž o rok později se dostali do finále. Pravidelně však zvládají postupovat do posledních fází.

Od roku 2015 se nyní již potřetí dokázaly probojovat do semifinále, kde už se ale nachází skutečně německá špička. A nejinak to bude nyní.

Už v pátek večer čeká Jiřího Pavlenku, Theodora Gebre Selassieho a spol. semifinálový zápas proti Lipsku, které velmi dlouho drželo v lize krok s Bayernem. Favorit je tedy jasný, pohár je však v Německu vnímaný velice prestižně a stát se v něm může cokoliv.

Werder navíc bude hrát doma, kde v poháru dokáže porážet silné týmy. Své o tom ví například Borussia Dortmund. Tu Brémy vyřadily v minulých dvou letech již v osmifinále a vždy to byly nádherné zápasy.

Pavlenka si pak myslí, že tento únik od ligy do poháru může týmu pomoci. Hráči se pozitivně naladí, namotivují, na chvíli zapomenou na negativní starosti.

A kdyby se postoupilo do finále? Hned by šance na záchranu stouply. Ta euforie by se zajisté přenesla do ligy.

Ve druhém semifinále pak hraje právě Borussia Dortmund s Kielem. Kdyby tedy Brémy vyhrály, ve finále by je čekalo mužstvo, které by mohly mít šanci porazit.

Jenže nejdříve musí přejít přes Lipsko, které je po všech stránkách nad Werderem. V poháru ale k překvapením dochází a Brémy, jak bylo zmíněno, na domácím trávníku umí porazit kohokoliv.

Dojde Werder až do finále a zpříjemní tak poslední sezonu Gebre Selassieho v zeleném dresu?

Zdroje: DFB Pokal, Facebook | Jiří Pavlenka

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené