Velké srovnání uplynulé sezóny nechtěného Coutinha a vytouženého Griezmanna, který stál Barcelonu 120 milionů eur!

Hned v úvodu bych měl zmínit, že jsem fanoušek Barcelony, takže mám přehled o dění v klubu a znám předvedenou hru barcelonského celku jako takového i jednotlivých hráčů. Stejným způsobem sleduji, jak se daří hráčům Barcelony na hostování. Takže v této oblasti mám jistý přehled a není to tak, že bych si tu hrál na odborníka a přitom o tom neměl nic zjištěné. Nyní už k samotnému článku.

Včera Bayern Mnichov vyhrál Ligu mistrů, když ve finále porazil PSG a sezóna 2019/20 pro něj tak oficiálně skončila. Sezóna tím skončila i pro Coutinha, kterému končí hostování a vrací se do Barcelony. Nyní mi přišlo vhodné navzájem porovnat sezónu Coutinha, jenž byl v Barceloně nechtěný a Griezmanna, o kterého Barcelona velmi stála a zaplatila za něj 120 miliónů eur.

Na úvod bych řekl, že už v době, kdy se spekulovalo o příchodu Griezmanna do Barcelony, jsem doufal, že se tak nestane, protože jako rozumně smýšlejícímu člověku mi bylo jasné, že tu pro něj není pozice. Griezmann totiž není ani křídlo, ale ani hrotový útočník.

Devětadvacetiletý Francouz nejraději nastupuje spíše jako takový podhrotový útočník. Na tuto pozici se ovšem stahuje z křídla Messi, takže tady Griezmann neměl místo. Tento fakt vedení katalánskému klubu asi nevadil a dívali se jen na hráčovo jméno a ne na to, jak by ho mohli zakomponovat do sestavy.

Dalším trnem v očích fanoušků Barcelony vzhledem k příchodu Griezmanna určitě mohla být záležitost, která se uskutečnila rok před jeho příchodem, kdy vše nasvědčovalo tomu, že Francouz posílí Barcelonu.

Vedení katalánského klubu s tím už dá se říct počítalo, ale Griezmann na poslední chvíli udělal videodokument, ve kterém se vyjádřil, že z Atlética Madrid odcházet nechce a smetl ze stolu přestup do Barcelony. Takže příchod velmi drahého hráče na pozici, na kterou Barcelona ani nehraje a fanoušci jej už v úvodu jeho angažmá nemají rádi. Takový byl přestup Griezmanna.

Nyní už se podíváme na samotné statistiky těchto dvou hráčů. Na výkony Coutinha si barcelonští fanoušci stěžovali i nyní během jeho působení v Německu. Podle nich nehrál nic moc a měl nevyrovnané výkony.

Ovšem i tak během svého působení v Německu odehrál Coutinho 38 utkání (2 145 minut), vstřelil 11 gólů a připsal si 9 asistencí. Pokud by nás zajímal gólový průměr, tak Brazilec vstřelil gól každých 198 minut. Nutno dodat, že Coutinho nastupoval často z lavičky. Konkrétně nastoupil Brazilec do utkání z lavičky v 16 případech.

Griezmann v letošní sezóně nastoupil do 48 utkání (3 499 minut), vstřelil 15 gólů a připsal si 4 asistence. Pokud jde o gólový průměr, tak Francouz vstřelil gól každých 233 minut, což je horší gólový průměr než má Coutinho. Griezmann navíc většinou nastupoval v základní sestavě, z lavičky naskočil do utkání pouze v 7 případech.

Vzhledem k výše zmíněnému si myslím, že Coutinho na tom není až tak špatně. Naopak si myslím, že se mu dařilo lépe než Griezmannovi. Pokud jde o mě, tak by mělo být pro Barcelonu prioritou prodat Griezmanna, protože pro něj zkrátka není v Barceloně pozice. Naopak Coutinho by se v Barceloně mohl usadit v záložní řadě.

A jaký je váš postoj k výše popsané záležitosti?

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Slavia zakázala svým hráčům na hostování nastupovat proti ní! Prý se tento krok neosvědčil

A je to tu zase. Téma Slavia a hráči na hostování se řešilo v létě ve velkém. Mnoho hráčů totiž odešlo do Slovanu Liberec. Po velkém tlaku veřejnosti se sešívaní rozhodli alespoň povolit svým hráčům nastoupit do zápasu proti ní. Nyní to ale po půl roce opět zakazuje. Proč?

Odegaard oficiálně v Arsenalu! Zásadní roli v rozhodování prý hrál Mikel Arteta

Martin Odegaard se v létě vrátil do Realu Madrid, kde mu byl slíben dostatek prostoru, aby prokázal své kvality. Slib však nebyl dodržen a talentovaný Nor požádal o uvolnění na hostování, v čemž mu bylo vyhověno. Ofenzivní záložník si vyzkouší angažmá v Premier League.

José Mourinho oslavil 58. narozeniny. Jaká byla jeho dosavadní kariéra?

Osobitý portugalský kouč působil v Anglii, Španělsku či například v Itálii. Za sebou má celou řádku vypjatých a takticky zvládnutých duelů. Jak doposud vypadala jeho trenérská kariéra.