Reklama

Velké peníze z Blízkého východu míří opět do Anglie! Bratranec Sheikha Mansoura si vyhlédl svůj klub

Bratranec Sheikha Mansoura je blízko nákupu anglického klubu ze druhé ligy. Obchod už byl i schválen od EFL. Na výsluní by Sheikh Khaled chtěl po vzoru Mansoura, který stojí za úspěchem Manchesteru City, dostat Derby County. To se zatím tuto sezónu hodně trápí.

Zdroj: dcfc.co.uk

Sheikh Khaled bin Zayed Al Nehayan, bratranec známého Sheikha Mansoura, měl už v minulosti zálusk na velké anglické kluby.

Získat chtěl Newcastle, jehož sága s odkupem do arabských rukou se mimochodem stále táhne, a v roce 2018 také Liverpool. Ani v jednom případě neuspěl a asi i proto nyní zalovil ve vodách druhé nejvyšší anglické ligy.

Jmění jednašedesátiletého Sheikha Khaleda není přímo známé, ale královská rodina z Abú Dhabí, jejíž je součástí, by měla celkově disponovat asi 150 miliardami liber.

Suma za odkup Derby County by se měla pohybovat okolo 60 milionů liber. Zatím není ani jisté, zda je předmětem obchodu i stadion Pride Park.

Aktuální majitel Mel Morris, který je v čele klubu pátým rokem, se už po investorech poohlížel delší dobu. A nyní to pro Derby vypadá vše velmi nadějně. Povolení k obchodu dal totiž ve čtvrtek i orgán EFL (English League Football). Oznámení o jednáních už se navíc objevilo i na oficiálních stránkách klubu.

Tým, který aktuálně s kapitánskou páskou vede Wayne Rooney, se naposledy v Premier League objevil na skok v sezoně 2007/08. Od té doby je stabilním účastníkem Championship.

V sezoně 2017/18 zde pak zářil Matěj Vydra, když se stal nejlepším střelcem soutěže. V letošním ročníku Championship se Derby ale zatím daří bídně. Na kontě má pouze tři body a pod koučem Cocuem se houpe židle.

Zdroje: DerbyTelegraph, BBC

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené