Vedle rasismu ještě fanoušci Sigmy uráželi Kalvachova otce, tvrdí Daniel Kolář

Incidentu mezi Jean-Davidem Beauguelem a fanoušky Sigmy Olomouc je plný internet. Pár fanoušků na něj po posouzení sporné situace ve prospěch Plzně začalo rasisticky pokřikovat.

Zdroj: fcviktoria.cz

Celá situace se rozebírala i v pořadu TIKI-TAKA, kde mimo tradičních hostů Šmicera se Švancarou seděl trenér Martin Hašek a záložník Viktorie Plzeň Daniel Kolář. Daniel si s francouzským hroťákem zahrál půl roku, následně ukončil kariéru.

Dle jeho slov došlo dokonce i k urážkám otce Lukáše Kalvacha. Jeho syn hrál ještě loni v Olomouci. Fanoušci mu odchod očividně doteď neodpustili.

„Na zápas přijde omezený počet lidí a i tam se najde pár jednotlivců, kteří řeší své problémy tím, že se schovají ve skupině, rasisticky řvou nebo uráží Kalviho (Lukáše Kalvacha) tátu.”

Nadávat hráči, který loni táhl Sigmu, je opravdu trochu na zamyšlení. To tam vůbec nepatří. V dnešní době někoho rasisticky urážet nebo nadávat hráči, který tam odvedl výborné služby… Lidi mají nějaký komplex,” dodal Kolář.

Sigma Olomouc už se za chování fanoušků omluvila, to ale neznamená že je celá kauza uzavřená. Lidé v urážkách pokračovali pod příspěvkem na Beaguelově Twitteru, jeden dokonce napsal ať se vrátí zpátky do Afriky.

Zdroj: fcviktoria.cz, TIKI-TAKA

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

 1. Teda, vy jste v Plzni uplakánci jako hrom. Já mít tak neskutečně špatnou pověst jako plzeňský fotbal, tak držím hubu a chodím kanálama.

  • to myslis 3x ligu mistru 3x jaro El pohar atd za 10 let nax do 3 mista v lize?nebo tu kabelu prazdnou od křeti?

  • Ty vole tohle snad neni vo Plzni ale vo celym českym fotbale?! Nebo ty snad nevíš že v Olomouci pravidelně takle hučej i na Kangu nebo Tetteha???

   • V Olomouci vždy bylo pár nácků, to není nic nového. Ale že je pustí teď na stadion, když mají vybrat pár diváků, to mi hlava nebere.

    • Kdo je u tebe nácek,na černý huby se bučí na celém světě,když se jim to nelíbí můžou táhnout domu,nikdo je tu nedrží a nikomu neukápne ani slzička(až na pár pročernejch dementů)

 2. Situace, za které řve sparťan na Hušbauera nebo Limbu, nebo když v Plzni vypiskali Jiráčka za přestup do Sparty, jde nějak chápat. Ale sprostě řvát na Kalvacha nebo Hořavu, kteří z klubu odcházeli v dobrém, mají ho rádi a prostě šli za výrazně lepším a to hlavně po sportovní stránce, to nepochopím. To je debilismus. A rvát ještě na jeho rodinu, tak to už je úplně mimo. IQ houpacího koně.

 3. Pokřiky některých rádoby skalních fandů jsou běžné na stadionech napříč ligou.Zajímavé je ,že se hraje vždy s černýma kartama.Kdo pravidelně jezdí po republice na zápasy a to i mimo ligu,tak ví své.Urážky hráče,který třeba dá branku urážky trenérů, oddílů, měst od kud tým je jsou standart nejen u nás.Rivalita je příčinou této nenávisti a jsou fanatici,kteří při prohře svého týmu hledají příčiny všude jen né u svých týmů.Pak se jim hodí kde jaká záminka od rozhodčích, až po prezidenta fotbalového svazu nebo UEFA.Kdo sportu rozumí zatleská i krásné akci soupeře.Proto se divím tomu,jak se tady všichni naváží do Olomouckých,když je to všude stejné po celém světě a to od Pralesní ligy ,až po Ligu Mistrů.Závěrem osvědčené Fandi,ale zůstaň člověkem.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Vitrína dneška: Malík se bojí veřejnosti, Sparta hledá lepší dorostence

Zástupce vedení české fotbalové asociace se bál jít do pořadu na veřejnoprávní televizi. Rudý motor se zadrhl, Sparta po porážce v Plzni padla ostudně doma s Českými Budějovicemi.

Golden Boy 2020: Proč jsem volil Ansu Fatiho? Vynikající technik, prostě úžasný

Bylo to hodně složité rozhodování. Nabídka vynikajících fotbalistů evropských klubů do 21 let – bohužel opět bez českých zástupců – byla pestrá.

PSG vs. RB Lipsko: Preview a tipy na sázení

V úterý večer bude čekat PSG a RB Lipsko naprosto klíčový duel, který by mohl výrazně napovědět o vývoji ve skupině H, která se zatím pro pařížský celek nevyvíjí vůbec dobře.