Vedení mi řeklo, že Haaland není hráč pro Barcelonu, překvapuje bývalý poradce Blaugranas

Ariedo Brada, bývalý mezinárodní poradce Barcelony, přijal pozvání k rozhovoru pro španělský časopis Marca a některé fanoušky slušně zaskočil. 74letý manažer dříve působil například v Miláně, kam dokázal přilákat hráče jako Gullit, Kaká, Shevchenko či Thiago Silva. V rozsáhlém rozhovoru se rozpovídal o momentální situaci Culés, neuskutečněných přestupech a své pozici v bývalém klubu.

Zdroj: Twitter | Erling Haaland

V první otázce, jaké je jeho momentální propojení s Barcelonou odpověděl bez okolků. “Odešel jsem z Barcy, protože mě o to požádali. Nejprve mi řekli, že tvoří novou sportovní komisi, ve které měl být prezident Bartomeu, víceprezident Bordas, Mestre, Soler a já.

To se ale nikdy nestalo. Pracoval jsem mnoho let ve stejně skvělém klubu a vždy jsem se snažil odvádět dobrou práci, to ale v Barceloně nebylo nikdy oceněno. To je ale život, musím jít dál.”

Spekulace, že v Barcelonském vedení není něco v pořádku, kolují světem už déle. Tuto skutečnost potvrdil i Braida. “Jestli si mě ze začátku nevážili, ke konci jim chyběla troška respektu. Tak to vidím. Nemám pochyby o mojí profesionalitě ani svojí osobnosti. Proto jsem chtěl alespoň trošku respektu, který si podle mě zasloužím. Nic víc.”

Momentálně se bývalý poradce Blaugranas snaží dosáhnout dohody s klubem, jednoduché to ale nebude. “Nechci se s nikým rvát ani hádat, pouze hledám vhodné řešení pro mojí situaci. Na mém kontraktu mi zbývaly dva roky a rozloučili se se mnou bez jediného vysvětlení. Ale doufám, že najdeme vhodné řešení pro všechny strany.”

Vzhledem k tomu, že jde o člověka, který do AC přivedl hráče jako Gullit, Kaká, Shevchenko či Thiago Silva, tak se spousta lidí diví, jak je možné, že se to samé nestalo v Barceloně.

“Nedali mi k tomu zodpovědnost, dali tuto práci na starosti ostatním. Studoval jsem hráče a objevil některé jména jako Haaland, když ještě hrál v Rosenborgu. Ale v klubu mi řekli, že ne, že nemá správný profil hráče Barcy.

V Itálii jsem také objevil Barellu, který je momentálně v Interu a Zaniolu, jenž hraje za AS Řím. Ale když nemáte za přestupy zodpovědnost, protože ji dali jiným, nemůžete udělat nic. Byl jsem úplně oddělený,” překvapil velice respektovaný manažer.

Ve Španělsku se často mluví o tom, že v Barceloně pracuje spoustu lidí, ovšem jen pár opravdu rozumí fotbalu. Na rozdíl od Braidy. “Pokud máte ve fotbale zkušenost s prací v tak velkém klubu, jako jsem já měl, měli by mi dát příležitost, abych toho využil. Potom se rozhodnu jestli koupím toho nebo jiného, ale ta zodpovědnost musí být na mně. Já nastavuji svoji tvář, jsem ten co se zodpovídá za všechny přestupy.

Když uvedu příklad, Berlusconi (bývalý majitel AC) je obrovská osobnost a nebylo jednoduché s ním pracovat. Zvládali jsme to ale 27 let a když jsem navrhl podpis hráče, dali mi k tomu zodpovědnost, i když to nikdo v klubu nechtěl. Takhle se má pracovat, pokud nikdo na sebe nechce vzít zodpovědnost, je něco špatně.”

Ve Španělsku se psalo o tom, že Braida byl muž, který měl přivést Pogbu a zejména kvůli tomu ho vedení Barcelony angažovalo. “Ne, to je lež. Je pravda, že Albert Soler a já jsme se sešli s vedením Juventusu, ale i přes veškeré diskuze nebyla reálná možnost ho přivést. Mluvil jsem o tom se Solerem, se kterým jsem měl dobrý osobní vztah, ale nemohli jsme spolupracovat, protože mi to nebylo umožněno.”

Jako člověk, který Josepa Bartomea zná osobně, byl dotázán, aby se k němu vyjádřil. Často se o něm totiž mluví, že fotbalu moc nerozumí. “Vy (novinář) říkáte, že ho znám, ale ve skutečnosti jsem s ním neměl žádný vztah. Ze začátku jsme spolu občas promluvili, později už ale vůbec. Tohle bylo pro mě taky nové, v Miláně jsem byl v kontaktu se svým nadřízeným normálně. Myslím, že mluvit s někým jednou za rok se nedá považovat za dobrý vztah.”

Šestadvacetinásobný vítěz španělské ligy se v poslední době nachází ve velké krizi. Na jaře přenechal titul úhlavnímu rivalovi z Madridu, v létě potupně podlehl Bayernu 8:2. Kapitán týmu Lionel Messi chtěl na truc odejít a celá věc se málem dostala až před soud.

Ani začátek sezony nevyšel ideálně, Culés si v pěti zápasech připsali dvě porážky a jednu remízu. Ta poslední přišla v sobotním El Clásicu.

Celý problém ale možná tkví výš než na zeleném trávníku. Ve vedení se už delší dobu vedou tvrdé spory, velká část je hrubě nespokojená s prezidentem Josepem Bartomeem. Jeho přestupová politika vadí nejen části vedení, ale zejména fanouškům barcelonského klubu.

Zdroj: marca.com

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Maradona odešel, ale jeho kouzla s námi zůstanou navždy. Připomeňte si jeho nejlepší momenty

Diego Armando Maradona předčasně odešel na věčnost v pouhých 60 letech. Na hřišti uměl s balónem taková kouzla, že díky němu se do fotbalu zamilovali milióny dětí.

Diego Maradona zemřel! Nepřežil srdeční zástavu, nepomohla ani resuscitace

Diego Maradona dnes ráno zemřel, když se mu osudnou stala srdeční zástava. Jednomu z nejlepších fotbalistů historie nepomohla ani včasná resuscitace lékařů,

Z české ligy bude těžké dostat se do reprezentace. Mým cílem je přestoupit do zahraničí, říká Filip Nguyen

Osmadvacetiletý brankář Filip Nguyen je v současné době neotřesitelnou jedničkou v týmu Pavla Hoftycha. V rozhovoru pro náš web prozradil mimo jiné i to, jaké šance dává Spartě a Slavii na postup do jarních bojů Evropské ligy.