Více
  Novinky Hokej Vedení KHL ukončilo sezónu, rozhodl dopis Kazaně a odlet legionářů

  Vedení KHL ukončilo sezónu, rozhodl dopis Kazaně a odlet legionářů

  -

  Vedení Kontinentální hokejové ligy (KHL) se definitivně rozhodlo předčasně ukončit sezónu 2019/2020. Důvodem je šířící se pandemie koronaviru, pro který bylo donedávna pozastavené play-off této nadnárodní soutěže řízené ruským hokejovým svazem. Oproti třeba od polské či slovenské nejvyšší soutěže vedení KHL nevyhlásilo pořadí a neudělilo trofej, tedy Gagarinův pohár, žádnému klubu. Informovalo o tom vedení KHL na svém oficiálním webu.

  Embed from Getty Images

  Vedení KHL přijalo toto rozhodnutí spolu se všemi zainteresovanými stranami, přičemž prioritou bylo bezpečí a zdraví hokejistů. Původně Rusové pracovali i s myšlenkou, že by play-off dohráli v červnu a v červenci. Ale ve chvíli, když Mezinárodní olympijský výbor (MOV) o rok odložil olympijské hry v Tokiu, by byl i tento scénář nepravděpodobný.

  KHL na svém oficiálním webu též uvádí, že rozhodnutí o ukončení letošní sezóny KHL vyplynulo i z toho, že několik klubů odmítlo pokračovat v play-off. Týkalo se to finského mužstva Jokerit Helsinki a kazašského účastníka Barys Nur-Sultan, byť ten dostal od kazašského prezidenta výjimku KHL dohrát, přestože Kazachstán oficiálně uzavřel všechny své hranice.

  Klíčové pro rozhodnutí bylo ale dle reportéra ruského listu Sport – Express stanovisko nejlepšího mužstva Východní konference Ak Bars Kazaň, které písemně zaslalo KHL žádost o předčasné ukončení aktuální sezóny. To se nakonec i stalo. Kromě toho by vznikly i těžkosti s návratem zahraničních hráčů nacházejících se na území Ruska.

  „Bohužel, musíme sezónu ukončit v předstihu. Toto rozhodnutí nebylo lehké. Všichni věříme, že nikdo nemá právo převzít zodpovědnost  za život a zdraví lidí,” sdělil prezident KHL Alexej Morozov.

  Použité zdroje: khl.ru, gazeta.ru, sport – express.ru

  ZANECHAT ODPOVĚĎ

  Zadejte svůj komentář!
  Zde prosím zadejte své jméno

  Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

  Poslední novinky

  Saviola: Martínez perfektně pasuje do Barcelony

  Před čtyřmi lety dal Javier Saviola sbohem profesionálnímu fotbalu a od té doby se schoval do ústraní. Deník AS mu ale nyní...

  Bartomeu chce napříč současné situaci podniknout revoluci ve vedení Barcelony

  Prezident barcelonského velkoklubu Josep Maria Bartomeu žádá i navzdory koronavirové pandemii rezignaci několika důležitých členů vedení celku a mezi ohroženými je i...

  Rousaud: Ve skandálu Barcagate byly nesrovnalosti ve fakturách, taková je realita

  Barcelonský viceprezident Emili Rousaud, jehož demisi si přeje Josep Maria Bartomeu, ostře zkritizoval současného bosse Barcelony a rovněž potvrdit, že většina vedení...