Spojte se s námi

Ostatní

Ve Spartě se vůbec neprosadil, od té doby má ale na kontě přes 50 ligových gólů. To je Marco Paixao

Publikováno

dne

Přišel na Letnou a měl být nebezpečnou útočnou zbraní Sparty. To se ale nepodařilo a u sparťanského týmu i přes velmi povedenou přípravu vydržel jen půl roku.

http://gty.im/480674596

Před svým příchodem ke sparťanskému týmu dva roky střílel branky ve Wroclawi a s bilancí 66 zápasů a 34 gólů odešel do Sparty. Paixao přišel na Letnou ve svých 30. letech, v létě 2015 jako volný hráč a podepsal smlouvu na dva roky.

V předsezonní přípravě dal portugalský útočník šest gólů v pěti zápasech a trenér Ščasný nešetřil chválou. „Potvrzuje pověst zabijáka,“ nechal se slyšet trenér těsně před začátkem sezóny 2015/2016.

Velké očekávání ale skončilo zklamáním. V prvních dvou utkáních nové sezóny se neprosadil a poté se už Portugalec do základní sestavy nedostal. Několik zápasů proseděl na lavičce náhradníků a poté i vinou zranění, dostal od sparťanského vedení na začátku zimní přestávky svolení hledat si nové angažmá.

Stačilo jen půl roku ve Spartě a útočník Marco Paixao se stěhoval zpět do Polska, a to do Lechie Gdaňsk. Za Spartu tak odehrál pouhé tři ligové zápasy, další dva přidal v evropských pohárech, a to vše bez vstřeleného gólu. Jeho slova vyslovená při jeho příchodu, že by zde rád nastřílel přes 30 gólů za sezonu, tak zůstávají v uších fanoušků až dodnes.

Tady nechtěný a v Polsku zbožňovaný. V první sezóně v dresu Lechie až do posledních kola bojoval s týmem o titul. V závěrečném utkání ale pouze remizoval s vedoucí Legií Warszawa a s týmem tak zůstal dva body od titulu. Marco Paixao nastřílel v 35 zápasech 18 gólů a podělil se s Marcimem Robakem o nejlepšího střelce polské ligy.

V té následující sezóně 2017/2018, se Lechii už tak nedařilo. Portugalský útočník se ale i tak dokázal prosadit 16x v 28 zápasech a po necelých dvou letech u polského týmu, se v létě minulého roku přesunul do Turecka.

Do týmu druhé nejvyšší soutěže Altay Izmir, kde se mu daří ještě lépe. Ikdyž se tým pár kol před koncem ligy nachází až na 10. místě tabulky se ztrátou 17 bodů na čelo, Paxaio pálí ostrými. Ve 26 zápasech dokázal vstřelit 22 branek a v čele tabulky střelců má náskok 10 branek.

Reklama

Oblíbené