Van Gaal opět útočil na Manchester United, kritizoval starý kádr i odmítání hráčů, které chtěl

Bývalý trenér Louis Van Gaal se rád opírá do svého bývalého zaměstnavatele Manchesteru United. Na lavičce Rudých ďáblů seděl mezi lety 2014 a 2016, výrazných úspěchů ale nedosáhl.

Manchester United Old Trafford zdroj cpfc.co.uk
Zdroj: cpfc.co.uk

Byť jeho angažmá úspěšné nebylo, kupříkladu Wayne Rooney ho označil za nejlepšího trenéra, pod kterým kdy nastoupil. Nyní opět vystoupil na veřejnost, když v rozhovoru pro Goal.com prozradil několik skutečností.

Nizozemský trenér začal tím, že Manchester neměl tým na vítězství v Premier League. Stěžoval si i na věk hráčů. „Manchester United v té době rozhodně neměl vlastnosti na to, aby mohl vyhrát titul. Byl tam přestárlý kádr s deseti hráči nad 30 let a dalšími pěti hráči nad 35 let.”

Z hráčů, které si vyžádal prý nedostal ani jednoho. Otázkou je, kolik je na tomto tvrzení pravdy. „Vedení jsem řekl, že se chystám mužstvo omladit. Řekl jsem jim, jaké hráče chci a kdo by měli přijít. Nedostal jsem ani jednoho z nich.”

Roční obrat podle jeho slov činil 600 milionů eur, což je skutečně vysoké číslo. O to víc ho překvapilo, že si nemůže vybrat koho koupit.

„Takovou věc v nejbohatším klubu na světě opravdu nečekáte. Máte obrat 600 miliónů liber ročně, ale nemůžete si koupit hráče, které potřebujete.”

Použité zdroje: Goal.com

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Liberec si brousí zuby na útočníky pražských ‘S’, zároveň by rád přivítal Hušbauera

Deník Sport přišel s informací, která zaujme fanoušky nejen Slovanu Liberec, ale také oba tábory pražských 'S'. Údajně byla započata jednání o...

Marek Jankulovski opouští pozici sportovního ředitele Baníku. Kam povedou jeho další kroky?

V Baníku Ostrava dochází před spuštěním nového ligového ročníku 2020/2021 ke změnám nejen hráčským, ale i funkcionářským. Pozici sportovního ředitele již nebude...

Václav Černý opět mění působiště! Z Utrechtu odchází hostovat do Twente

Před rokem Václav Černý nadobro a nenávratně opustil slavný Ajax Amsterdam, v němž se navzdory slibným předpokladům i kvůli častým zdravotním komplikacím...