Spojte se s námi


La Liga

Valverde: Ter Stegen nenastoupí v derby a asi ani v superpoháru. Nevěděl jsem, že Aleňá odejde tak rychle

Publikováno

dne

Na své první tiskové konferenci v roce 2020 probíral Ernesto Valverde před derby s Espanyolem zranění dvou svých svěřenců a také cíle Barcelony pro nadcházející rok.

http://gty.im/1195459907

Marc Brau, Barca TV: Jaký zápas zítra (tiskovka proběhla v pátek, pozn. přek.) očekáváte vzhledem k situaci obou týmů a faktu, že Espanyol zrovna změnil kouče?

Bereme do úvahy poslední zápasy Espanyolu a to, jak Abelardo pracoval v Alavésu. Myslíme si, že se trošku změní, nicméně si uvědomujeme, co představuje derby a že zde rozdíl v bodech není vidět. Vždy je přítomné napětí a Espanyol je v obtížné situaci. Zahajuje jakoby novou sezonu a pro nás bude vítězství důležité, jelikož bychom jím zakončili první polovinu jako lídři tabulky. Emoční aspekt je však rovněž důležitý.

Ramon Salmurri, Catalunya Radio: Messi, Suárez a Vidal půjdou do zítřejšího klání po pouhých dvou tréninkových jednotkách. Stačí to? Brzy budete bojovat o titul.

Stejně jako všichni měla i tato trojice úkoly pro sváteční období a včera se všichni vrátili v optimální dispozici. S ohledem na to, jak se budou dnes cítit, se rozhodneme, zdali zítra nastoupí. Rovněž počítáme se španělským superpohárem.

Marta Ramon, RAC1: Odkdy má ter Stegen problém s kolenem a kdy můžeme očekávat jeho návrat na trávník?

Je pravdou, že tyhle potíže už má nějakou dobu a zvažovali jsme, aby si udělal krátkou přestávku od hraní. Nakonec to dopadlo tak, že jí nyní musí absolvovat a zítra Marc hrát nebude. Bude pro něj obtížné i nastoupit v Supercopě a doufáme, že bude k dispozici na ten další zápas.

Joan Tejedor, Cadena SER: Rád bych se vás zeptal na Artura Vidala a jeho stížnost na klub, která byla zamítnuta. Bude to mít nějaký vliv na jeho přítomnost v nominaci? Zvažujete jeho zimní odchod?

Vím, že se o tom mluvilo, ale nemyslím si, že by to mělo nějaký vliv na sportovní záležitosti. Jedná se o dřívější záležitost a mě zajímá pouze sportovní stránka věci. Vidal včera stejně jako ostatní dobře trénoval a předpokládám, že si tuto situaci vyřeší s klubem.

Germán García, Radio Nacional: Dojde k nějakým změnám v zažitých zvycích před zítřejším zápasem s ohledem na cestu do Saúdské Arábie a odehrání jednoho či dvou zápasů na tamní půdě?

Uděláme to tak, jako v předchozích letech. Zdraví hráči, kteří budou cestovat daleko, dostanou pár dní volna. Hovořím teď primárně o Jihoameričanech. Každý si s sebou odveze plán cvičení. Tři nebo čtyři dny odpočinku jsou dobré, ale pak je třeba začít pracovat na tom vrátit se zpátky do formy pro další zápasy.

Manuel Oliveros, Cadena COPE: Klub potvrdil zájem o Daniho Olma. Na jaké pozici si dokážete tohoto hráče představit?

Je to náš odchovanec, ale hraje za jiný klub. Nehovořím o tom, co se může, ale také nemusí stát.

Carles Escolán, Radio Marca: Jaké jsou vaše cíle pro tento rok? Je jedním z nich zapomenout na porážky v Lize mistrů?

Chceme dosáhnout stanovených cílů, vyhrávat zápasy, činit fanoušky šťastnými a vyhrávat trofeje, jelikož náš klub je díky nim ještě větší. A proto vlastně pracujeme.

Alfredo Martínez, Onda Cero: Po poslední konferenci odešel Carles Aleňá na hostování. Může v souvislosti přijít do áčka někdo nový nebo třeba dostane šanci Riqui Puig? Očekáváte, že nějací hráči – jako třeba Vidal či Todibo – mohou opustit klub?

Nemyslel jsem si, že Aleňá odejde tak brzy, ale měl takovou možnost zavedenou ve smlouvě a v srpnu se nám jej podařilo udržet. Teď už nikoliv a máme o jednoho záložníka méně ve výběru. Nemyslím si, že odejde ještě někdo další. Počítám se všemi hráči a to jak prvního týmu, tak rezervy, včetně Riquiho Puiga.

Enzo Olivera, Canal de Futbol, Chile: Mohou záležitosti nesportovního charakteru jako stížnost na klub, ovlivnit Artura Vidala? Je to neobvyklé, aby si hráč stěžoval na tým, ve kterém stále hraje.

Předpokládám, že vše záleží na to, jak je zpracován kontrakt a záležitost se bude řešit interně. Podle mého nenastala taková situace poprvé. Znám Artura a jeho entusiasmus je stále stejný. Nevidím v tom problém.

Achraf Ben Ayad, BeIN Sports: Jak je na tom Arthur? Obáváte se jeho prodloužené absence?

Je to určitě problém, to nepopírám. Uvidíme, jestli se bude moci vrátit do hry ve stanovém datu a pokud bude třeba čekat o něco déle, počkáme. V minulé sezoně byla jeho hra přerušovaná.

Ricardo Rosety, Movistar: Je v klubu, který každý rok vyhraje jeden či dva tituly, sezona bez trofeje selháním?

Každý může selhání definovat jinak. Když přistupujete k utkání, musíte přijmout, že můžete vyhrát, remizovat nebo prohrát. Někdy je rozdíl mezi jedním a druhým pět centimetrů. Pro mě je důležité ze sebe vždy vydat to nejlepší a hrát na maximum – to je základ úspěchu. Musíte se snažit až do samotného konce a výsledek může být na konci jiný. Někdy záleží na věcech, nad nimiž nemáte kontrolu.

Alex Pintanel, Gol a BeIN Sports: Abelardo má minulost v Barceloně a vy v Espanyolu, čehož si všimly i oba kluby na Twitteru. Co si o tomto trenérovi myslíte vy?

Když najmete uprostřed sezony nového kouče, znamená to, že chcete něco změnit a výsledky nebyly takové, jaké jste očekávali. Myslím, že Espanyol chce zahájit druhou polovinu soutěže s novými ideami a uvidíme, jak jej hráči přijmou. Abelardo už zažil takové situace a Alavés přebíral v ještě horším rozpoložení. V první lize setrval. Anekdota o Twitteru tak příliš neznamená.

Jordi Blanco, ESPN: Říkal jste, že ter Stegen si pravděpodobně v dalších zápasech nezahraje. Existuje možnost, že by musel na operaci?

Nejsem doktor, ale byla řeč o dvou týdnech. Myslíme si, že je to dostatečné a nepřemýšlíme nad více extrémními řešeními.

Jordi Grau, TV3: Myslíte si, že Espanyol setrvá v první lize? A chtěl byste to?

Samozřejmě bych si přál, aby v první lize setrval, nicméně nevím, jestli uspěje. Zakončit první polovinu sezony na posledním místě znamená, že v té druhé musíte nasbírat hodně bodů, ovšem rozdíly nejsou tak velké. Ztrácí 5 bodů a obzvláště mu ublížil poslední zápas s Leganés.

Jordi Gil, Sport: Myslíte si, že kontrola emocí bude zítra klíčová a to více, než fotbalové hledisko?

Je zapotřebí kontrolovat své emoce, aby si tým vytvořil více situací a neumožnil totéž soupeři. Jsme odhodlaní zahrát dobře a na hřiště musíme jít silní.

FOX Sports: Myslíte si, že Barcelona je nejlepším týmem poslední dekády? Dokáže Barca zopakovat stejné úspěchy i v té následující?

Každý má na to svůj vlastní pohled a myslí si, že ten jeho klub je nejlepším. Nepočítám tituly všech týmů a nedávám jim váhu. Pro některé je jedna trofej za 10 let největší a nejdůležitější na světě, nicméně pro Barcelonu to byla dobrá dekáda. Našim cílem je se pořád zlepšovat.

Joan Poquí, Mundo Deportivo: V posledních letech vám bylo těžko odehrát první zápas nového roku. Proč tomu tak je?

Tak se na to podívejme – loni jsme hráli s Espanyolem a vyhráli, je to tak? Před dvěma lety … to si nepamatujete? (smích) Myslím, že jsme remizovali. Je možné, že to pro nás bylo těžké.

ESPN Brasil: Co si myslíte o Netově přístupu a trénování v posledních měsících, v nichž čekal na svou příležitost?

Má velmi dobrýá přístup v každodenním trénování i průběhu zápasu. V utkání s Interem prezentoval velice dobrou úroveň a vůbec o něm nepochybujeme.

Reklama

Fotbal

Messi podepíše smlouvu v USA a hned zamíří do Barcelony? Katalánci mají plán, jak přivést zpět svou legendu. Zahrnuje účast celku z MLS

Lionel Messi. Jméno, které se bude skloňovat zřejmě celé léto. Jeho budoucnost je totiž nejistá. V PSG mu končí smlouva, mluví se o návratu do Barcelony či odchodu z Evropy. Co se bude dít? S novými informacemi přichází ESPN a L’Equipe.

Publikováno

dne

Lionel Messi. Jméno, které se bude skloňovat zřejmě celé léto. Jeho budoucnost je totiž nejistá. V PSG mu končí smlouva, mluví se o návratu do Barcelony či odchodu z Evropy. Co se bude dít? S novými informacemi přichází ESPN a L’Equipe.

Nejlepší fotbalista v historii před sebou má zajímavé a vzrušující léto. V Paříži, kde strávil poslední dvě sezony, mu končí smlouva. S podpisem nové se příliš nepočítá, přesto jej klub využil k prezentaci dresů na novou sezonu.

Lionel Messi jinak má zajímavé nabídky. Stojí o něj milovaná Barcelona, zájem je i ze Spojených států amerických či Saúdské Arábie. Hodně se řeší astronomická nabídka od Al-Hilalu, fotbaloví romantici sní o jeho návratu do Katalánska.

Ostatně i v Barceloně si přejí návrat své legendy. Fanoušci skandují jméno Argentince na zápasech, skandovali jej i při oslavách titulu. Podle trenéra Xaviho Hernándeze je vše z 99 % na Messim.

Prezident Barcelony Joan Laporta se již dříve nechal slyšet, že udělá vše, co bude možné, aby velký návrat uskutečnil. A nyní zřejmě našel zajímavou cestu. Alespoň podle informací ESPN a francouzského plátku L’Equipe.

Barcelona totiž údajně začala vyjednávat s americkým celkem Inter Miami. Ten se nijak netajil tím, že by chtěl Messiho ve svých řadách. Jedná se mimochodem o klub vlastněný Davidem Beckhamem.

A jaký je tedy plán? Messi by měl podepsat s Interem Miami smlouvu jako volný hráč a následně by měl zamířit na 18měsíční hostování do Katalánska, odkud by následně zamířil do MLS, kde by ukončil kariéru.

Jednak by Messi hrál na vrcholové úrovni až do turnaje Copa América 2024, navíc by to Barceloně pomohlo finančně. Ostatně právě finance jsou velkým problémem Barcelony v rámci jejího pohybu na přestupovém trhu.

Případná dohoda s Miami se tedy jeví jako výhodná pro všechny strany.

Zdroj: ESPN, L’Equipe, Fabrizio Romano

Pokračovat ve čtení

Fotbal

Rána pro Félixe. Pochettino jej v Chelsea nechce, o návrat do Atlétika nemá zájem Portugalec

Pro Joãa Félixe to není jednoduchá situace. V zimě přicházel na půlroční hostování do Chelsea s vizí, že v Londýně zůstane. Jenže nový trenér Mauricio Pochettino s Portugalcem od nové sezóny nepočítá.

Publikováno

dne

Pro Joãa Félixe to není jednoduchá situace. V zimě přicházel na půlroční hostování do Chelsea s vizí, že v Londýně zůstane. Jenže nový trenér Mauricio Pochettino s Portugalcem od nové sezóny nepočítá.

Félix přicházel do Atlética v roce 2019 za 127 milionů eur. Byla to obrovská investice do jednoho z největších talentů v Evropě. Jenže svůj potenciál v Madridu João nikdy naplno neodemknul, i kvůli defenzivními stylu Simeoneho, jenž ofenzivnímu hračičkovi moc nevoní.

Když navíc loni na podzim došlo k ostrým hádkám s argentinským trenérem kvůli nedostatku herního času, Félix musel odejít, nebylo cesty ven.

Proto jako vysvobození přišla Chelsea, která si vzala Félixe na půlroční hostování. Pod Grahamem Potterem Portugalec začal slušně, i když měl brzy stopku na tři zápasy, patřil k nejlepším hráčům týmu.

Majitel Todd Boehly se vyjadřoval, jak moc se Félix líbí a že jej v létě chce přivést natrvalo, i Portugalec se nechal slyšet, že by rád v Chelsea zůstal, že její herní styl se mu líbí mnohem víc.

Jenže poté přišly první problémy. Nový trenér Frank Lampard už si Félixe neoblíbil a začal jej posazovat na lavičku. Veřejně se do něj dokonce opřel, že talent sice má, ale chybí mu tvrdá práce.

Legenda klubu však byla na Stamford Bridge jen do konce sezóny jako záskok, od léta čekal Félix na nového trenéra. Jenže je to další rána.

Chelsea totiž převezme Mauricio Pochettino a ten dle prezidenta Atlética Madrid Enriqueho Cereza s Félixem od nové sezóny nepočítá.

„Upřímně vám nemůžu říct, jaký je plán s Joãem. Včera jsme dostali informaci, že nový trenér s ním v Chelsea nepočítá. Teď nevíme co bude dál, João zůstává hráčem Atlétika,“ uvedl prezident Colchoneros Enrique Cerezo pro Complutense.

Jenže Félix se na Civítas Metropolitano vracet z logických důvodů nechce. Momentálně však na něj nejsou žádné jiné nabídky a vzhledem k tomu, že má v Atlétiku smlouvu až do roku 2027, to nebude úplně jednoduché.

Zdroj: MARCA, Complutense

Pokračovat ve čtení

Fotbal

Benzema je údajně blízko k odchodu z Realu! Šejci nabízí miliony, kdo by jej nahradil?

Ještě nedávno se bralo jako samozřejmost, že Karim Benzema bude pokračovat v Realu Madrid i v další sezóně. Jenže podle posledních zpráv je momentálně blíže k odchodu než k setrvání.

Publikováno

dne

Ještě nedávno se bralo jako samozřejmost, že Karim Benzema bude pokračovat v Realu Madrid i v další sezóně. Jenže podle posledních zpráv je momentálně blíže k odchodu než k setrvání.

Karim Benzema zažil v minulé sezóně životní rok. Dovedl Real Madrid k zisku Ligy mistrů i La Ligy, nasázel spoustu gólů a ročník korunoval ziskem Zlatého míče.

Jenže v té uplynulé už jeho výkony dost opadly. Velkou část sezóny byl navíc zraněný, v Lize mistrů už neměl takovou fazónu jako loni. Zejména jeho výkon na Manchesteru City fanoušky dost pobouřil.

Je mu navíc už 35 let a věk se někde podepsat musí. Údajně podle několika velkých španělských médií tak aktuálně Benzema zvažuje odchod.

Na stole má totiž lukrativní nabídku ze Saúdské Arábie. Za dva roky by si mohl přijít až na 200 milionů eur. Je pravda, že na Benzemovi byla během roku vidět snížená motivace. Svého cíle v podobě Zlatého míče už dosáhl, ve spoustu zápasech působil téměř bez zájmu, moc se nepředřel.

Údajně se Benzemovi neměla líbit ani kritika po zápase s Citizens. Reportérka specializující se na Real Madrid Arancha Rodríguez uvedla, že chování Benzemy po nepovedeném zápase s City je zvláštní, Francouz se od té doby vůbec nevyjádřil, zda zůstane či odejde.

Následně dodala, že Benzema je momentálně blíž k odchodu než k setrvání, jelikož arabští šejci jej lákají obřími sumami.

Náhrada za Benzemu

Co by se tedy případně na Santiago Bernabéu dělo, pokud by se Benzema skutečně rozhodl odejít? Florentino Pérez by musel rozjet plán B, ke kterému se nechtěl moc uchylovat.

Původně chtěl totiž najít jen náhradníka k Benzemovi, mluví se o Joseluovi z Espanyolu či Robertu Firminovi z Liverpoolu.

Při odchodu Benzemy by však musel najít nového elitního útočníka. A volba měla padnout na Harryho Kanea. Má to však jeden háček. Tottenham je známý neúprosným vyjednáváním majitele Daniela Levyho, do čehož se Real dle deníku Relevo nechce moc pouštět, jelikož Levy smlouvá do posledního eura.

Na druhou stranu Real má lehkou výhodu v tom, že Levy by raději prodal Kanea do zahraničí než do jiného týmu Premier League. Tím by se tak mohla vyjednávání lehce posunout.

Zdroj: Relevo, Arancha Rodríguez

Pokračovat ve čtení

Oblíbené