Valverde: Snad se polemiky budou objevovat zvenku klubu a ne uvnitř

Barcelonský trenér Ernesto Valverde se i v úterý zúčastnil obvyklé tiskovky v předvečer utkání, v němž tentokrát na Camp Nou přijede Inter Milán pod hlavičkou 2. skupinového kola Ligy mistrů. Na něm se vyjádřil i k Lionelovi Messimu.

Embed from Getty Images

Pol Martínez, Barca TV: Před rokem jste hrál s Interem, ale nyní má tento soupeř nového trenéra a nové hráče jako Godína, Sáncheze a Lukakua. Jaký zápas očekáváte? Může být pro vás minulá sezona jako výchozí bod?

Je pravdou, že v Interu se hodně změnilo a rovněž využívá jinou formaci, ale některé věci, jako třeba hra z vlastní poloviny a tlak na soupeřově půlce jsou bez změny. Inter zahájil sezonu úchvatně a v lize vyhrál všechny zápasy. Očekáváme obtížnou bitvu a bereme v potaz také souboj z minulého ročníku. Tohle je však jiný Inter, poznačený svým trenérem a rozestavením. Je to podobný tým jako byla Chelsea před dvěma lety, kdy hrála na tři stopery a dvě kyvadla. Určitě bude těžké se prosadit a je to pro nás důležitý duel.

Ramon Salmurri, Catalunya Radio: Budete moci zítra (tiskovka proběhla v úterý, pozn. přek.) počítat s Messim a Dembélém?

Musíme počkat na trénink. Včera se Ousmane zúčastnil pouze první části cvičení a uvidíme, jestli dnes zvládne o něco více. Leo absolvoval větší půlku jednotky a zatím není známo, zdali to dokáže i dnes. Netuším, jestli s nimi mohu počítat. Zbytek ve složení Ansu, Jordi a Samu nenastoupí určitě.

Marta Ramon, RAC1: Piqué posledně tvrdil, že vedení využívá média k tomu, aby něco vzkázalo hráčům a rovněž volá po jednotě v klubu. Myslíte si, že tato jednota skutečně schází?

Myslím si, že se všichni musíme soustředit na to, co je před námi. Požadavky jsou velmi vysoké a víme, že se kolem klubu často objevují polemiky – kolikrát úplně z ničeho. Je třeba jít jedním směrem, taková je realita. Tohle je dle mého nejdůležitější věcí a to nehledě na osobní názory. Hlavní je, ať tyto polemiky zůstanou mimo klub, ne vevnitř.

Adriá Albets, Cadena SER: Preferujete, když hráči hovoří na jakékoliv téma nebo jste radši, když jsou opatrní, pokud to ovlivní klub?

Mohu zopakovat stejnou odpověď. Musíme jít jedním směrem a soustředit se na domácí zápas. Bude důležité, aby se neobjevilo nic, co by nás mohlo rušit.

Josep Capel, Radio Nacional: Obáváte se vysokého počtu zranění zpočátku sezony, obzvláště v útočné linii?

Když je tolik zraněných, nikdy nejste spokojení s tolika zraněními. V případě Dembélého se zranění trochu vrátilo, stejně jako v minulé sezoně. Uvidíme, zdali to nyní dokáže trošku lépe kontrolovat. Domnívám se, že jde o jedinečnou situaci a když se individuální hráči začnou vracet, vše bude lepší.

Helena Condis, Cadena COPE: Griezmann řekl, že potřebuje více času na to, aby se stoprocentně adaptoval. Antoine hrál vlevo nebo uprostřed útoku a pouze občas se objevil napravo. Proč? Je toto místo rezervováno Messimu?

Statistiky tedy hovoří, že hraje více vlevo než uprostřed? V průběhu jeho kariéry jsem jej nalevo viděl nesčetněkrát a myslím si, že tam umí zahrát dobře. K tomu dokáží naši leví obránci hrát hluboko. Postavení na této pozici mi nepřišlo jako špatný nápad, ale popřemýšlím i o pravém křídle. (ironicky)“

Carles Escolán, Radio Marca: Na poslední konferenci jste řekl, že fyzická příprava nebyla tak důležitá, což se hodně rozlehlo do éteru. Chcete to nějak uvést na pravou míru? Novináři často vytahují věci z kontextu nebo je špatně interpretují.

Fyzická příprava je velmi důležitá. (ironicky)“

Alfredo Martínez, Onda Cero: Tohle je vaše třetí sezona v Barceloně. Je atmosféra v kabině stejná jako v předchozích letech?

Myslím si, že je podobná. V průběhu sezony někdo vždy hraje více a jiní méně, čili někteří jsou více spokojení a jiní méně. Není divu, že chce každý hrát. Za dva roky jsme toho udělali hodně, abychom šli stejným směrem a nyní se pokusíme o totéž. Posledně jsme odehráli důležitý zápas, jelikož jsme čelili obtížnému soupeři, a venku jsme nevyhráli. Byli jsme však solidní a to nám může pomoci. Pokud vyhrajete, je to vždy lepší.

BeIN Sports: Bude Messi moct odehrát 90 minut, pokud bude povolaný?

V této větě je spousta spekulací. Nevím. Bude záležet na tom, jak proběhne trénink. Rozhodneme se po něm a určitě to nebudeme riskovat.

Jordi Grau, TV3: Myslíte si, že je rozdílem v náladě v této sezoně fakt, že Leo Messi loni na začátku vyřkl cíl v podobě vítězství Ligy mistrů? Může nyní být absence takového tlaku prospěšná?

Když začne sezona, vždy máme povinnost vyhrát a pokud to neuděláme, objeví se problémy. Máme tým, který vám umožňuje aspirovat na vítězství ve všem, ale takový je fotbal a z nějakého důvodu to nemusí vyjít. Touha vyhrávat nám neubližuje.

Bude zítra Inter favoritem díky tomu, jak začal sezonu?

Každý má svůj vlastní úhel pohledu. Hrajeme doma a v lize i Lize mistrů si vedeme poměrně dobře. Nevím, kdo je favoritem a každý si může myslet co chce – nic to nemění. Máme povinnost vyhrát.

Alex Pitnanel, Gol a BeIN Sports: V utkání proti Getafe šlo vidět zlepšení. Chcete jej potvrdit v utkání s Interem?

Není to jediný důvod. Jde o náš první domácí zápas v Lize mistrů a všechny týmy mají nyní po bodu. Kdokoliv vyhraje, udělá důležitý krok kupředu. Není zde příliš mnoho utkání a tři body v každém z nich jsou velice důležité.

Jordi Blanco, ESPN: Máte pocit, že někdy musíte vyvažovat napětí mezi kabinou, vedení či klubem?

Ne. Cítím, že jsem na svém místě. Trenéři musí pracovat se spoustou proměnných – hráči, tlakem, médii, povinnostmi vůči zaměstnavateli. Vždy to takhle bylo a když vyhráváte, snáší se to dobře. Cítím se dobře.

Ivan San Antonio, Sport: Jedním z úkolů trenéra je ze svých hráčů vytěžit to nejlepší. Na jaké pozici hraje Griezmann dle vašeho názoru nejlépe?

V útočné řadě, poblíž pokutového území.

Joan Poquí, Mundo Deportivo: Je pro vás cílem první místo ve skupině nebo při pohledu na to, jak je to těžké, vám postačí postup?

Cílem je vždy první místo a myslím si, že stejné to mají i další týmy. Pokud je před posledním zápasem situace komplikovaná, můžete mířit čistě na postup, ale na startu chceme vždy první místo a vítězství ve všech zápasech.

Spaziointer.it: Který z týmů je na tom aktuálně lépe?

Liga mistrů vždy přichází ve správný čas pro všechny. Jsme šťastní a rádi, že můžeme figurovat v takových soutěžích. Inter je ve skvělé formě, v lize vyhrál všechno, ale doma remizoval se Slavii. Poslední dva zápasy jsme vyhráli a chceme to potvrdit před našimi fanoušky.

Conteho výběry často hrají lépe s obtížnými protivníky. Očekáváte, že soupeř bude zítra útočit nebo si počká a uvidí, co se stane?

Nevím, ale obvykle dělají týmy to, co obvykle. Je pravdou, že se Slavii Inter nezahrál tak dobře, ale o několik dní později odvedl skvělou práci proti Milánu a tlačil. Solidní týmy vždy ukazují v těchto zápasech svou nejlepší verzi. Očekáváme tak tu nejlepší verzi Interu.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Liberec si brousí zuby na útočníky pražských ‘S’, zároveň by rád přivítal Hušbauera

Deník Sport přišel s informací, která zaujme fanoušky nejen Slovanu Liberec, ale také oba tábory pražských 'S'. Údajně byla započata jednání o...

Marek Jankulovski opouští pozici sportovního ředitele Baníku. Kam povedou jeho další kroky?

V Baníku Ostrava dochází před spuštěním nového ligového ročníku 2020/2021 ke změnám nejen hráčským, ale i funkcionářským. Pozici sportovního ředitele již nebude...

Václav Černý opět mění působiště! Z Utrechtu odchází hostovat do Twente

Před rokem Václav Černý nadobro a nenávratně opustil slavný Ajax Amsterdam, v němž se navzdory slibným předpokladům i kvůli častým zdravotním komplikacím...