Spojte se s námi


La Liga

Valverde: Jsme spokojení s Ivanem Rakitičem i s Arturem Vidalem

Publikováno

dne

Na páteční tiskovce Ernesta Valverdeho před utkáním jeho barcelonských svěřenců s Mallorkou padla řeč na dvojici záložníků, nad jejichž budoucností v klubu se stahují mračna, ale také na slova Lionela Messiho o konci kariéry a Gerarda Piquého a jeho zdravotní potíže v utkání s Atlétikem.

http://gty.im/1186593234

Jaké nebezpečí očekáváte od Mallorky, která v této sezoně venku nezískala ani bod, ale povedlo se jí porazit Real Madrid?

Mallorca je nováčkem, kterému se těžko hraje ve venkovních zápasech, ale doma je na tom lépe. Její hráči hrají bez komplexů a s pozitivním přístupem, snaží se útočit a tlačit a chtějí ze sebe vydat všechno, aby získali pozitivní výsledek. Budou se snažit být věrní způsobu, jakým hráli, který jim zaručil postup.

Byl jste připraven, že Messi hovořil o konci kariéry?

Je to normální a přirozené. Je mu 32 let a když má hráč přes 30, myslí na to čím dál tím častěji. Jeho slova však neznamenají, že skončí zítra nebo za tři dny. Jedná se o normální reakci a hodně se o tom mluví. Jednoho dne skončí svou kariéru, ale nemyslím si, že k tomu dojde nyní.

Jak byste zhodnotil přínos Rakitiče?

Ivan je velmi spolehlivým hráčem v mnoha ohledech. Byly zápasy, kterých se nezúčastnil, ale trénoval, aby využil své šance. Minulý týden hrál v důležitých zápasech na vysoké úrovni a jsme s ním spokojení. Uvidíme, co se stane v nadcházejících utkáních, ale dává nám záruku.

Jste pro částečné uzavření Wandy Metropolitano za urážky vůči Griezmannovi?

Nejsem sudí a nemám žádnou právní znalost, jaké sankce mohou fanoušci Atlétika za urážení Griezmanna dostat. Problém urážek je ve fotbalovém světě ignorován. Jsou na ně zvyklí, ale nemělo by tomu tak být.

Objeví se v utkání s Mallorkou více hráčů ze základní sestavy než v utkání s Interem?

Máme v týmu zraněné a nevím, jak to bude vypadat. Semedo a Jordi Alba ještě pořád nezačali trénovat s týmem a uvidíme, jestli budou moci vystoupit v těchto zápasech, ovšem určitě to nebudeme riskovat. Skupinu v Lize mistrů jsme vyhráli před posledním kolem a to je pro nás vhodná situace. Chceme s Interem odehrát dobrý zápas, nicméně zítra (tiskovka proběhla v pátek, pozn. přek.) je tady duel s Mallorkou, jenž je pro nás také důležitý. Aktuálně se soustředíme na tuto konfrontaci. Poslední dva zápasy venku nás stála výhra hodně a nyní musíme vyhrát doma, aby ty ztráty neztratily na hodnotě.

Zlepšil se tým?

Čas plyne rychle a zdá se, že když nám nevyšel zápas na Leganés, všechno je špatně a pak je všechno dobré, když porazíme Borussii a Atlético. Nemusíme pouze vyhrát, ale také při tom hrát dobře. Morálka je po výhře na Atlétiku vysoko a jsme v důležitém okamžiku sezony. Tým je silný a chceme, aby to tímto způsobem pokračovalo i nadále.

Cítíte se poctěný, že můžete trénovat Messiho?

Ano, ale denní požadavky vám to neumožní užít si naplno. Předpokládám, že časem si toho budu vážit více. V budoucnosti budu moci říct, že jsem byl Messiho trenérem a stejně jako starší lidé hovoří o Di Stéfanovi, my budeme moci tvrdit, že jsme žili v Messiho časech a někteří mu byli velmi nablízku.

Jak se vede Piquému?

Piquému se vede dobře, nemá problém. Na Wandě to byla jen modřina.

Jakou hodnotu má pro vás ter Stegen?

Marc je pro nás nezbytný při vyvážení míče od naší branky, klidu, který šíří a svým zákrokům, jaké předvedl proti Atlétiku, kde nás zachránil dvěma klíčovými. Je na velmi vysoké úrovni.

Trápí vás to, co by se mohlo stát v utkání Barcelony s Realem?

Myslím si, že odehrajeme tento zápas. Nevím na kdy jindy by se to už dalo přeložit. Schází nám 10 dní a máme v nich další zápasy. Jsem přesvědčený, že toto střetnutí proběhne bez potíží a neobávám se toho.

Jste si vědomi risku, který bude zápas s Mallorkou představovat? Může jít o přechodný duel.

Ne, měli jsme týden bez zápasu. Víme, že zítra to bude důležitý zápas a musíme si vzpomenout na to, jak jsme se trápili s Leganés. Tři body v tomto utkání mají stejnou hodnotu jako další duely a musíme předvést dobrou hru, abychom zvítězili.

Co napovídá fotografie Lea s šesti Zlatými míči?

Je to více než úchvatný pohled, jelikož všechny náleží jednomu hráči. To vám dá obraz hráče, který stojí za nimi.

Zvažujete prodej některých záložníků?

Uvidíme. Když se okno otevře, zvážíme všechny možnosti. Leden je vždy velice zaneprázdněný měsíc a to musíme mít na paměti. Vždy říkám, že máme spoustu středopolařů a spoustu možností, ale v určitých okamžicích byli zapotřebí všichni.

Zvedlo vítězství na Wandě náladu i přes špatný výkon?

Kdybychom tam zahráli špatně, nevyhráli bychom. Někdy se vám povede získat dobrý výsledek bez brilantního výkonu nebo naopak nedáte gól a to i když jste nehráli špatně. Obvykle vyhrává ten, kdo hrál lépe. Zvítězili jsme ve dvou zápasech a stejně jsme kritizování. I přes to, že se objevily některé zápasy, ve kterých jsme nehráli perfektně, jsme na čele tabulky. Chceme odvádět to nejlepší, protože budeme mít větší šanci na vítězství.

Jak vypadá tým po fyzické stránce?

Tým si vede dobře a nemáme problém odehrát dva zápasy za pár dnů. Jsme na to zvyklí. Inter hraje dnes a tak bude o den déle odpočívat, ale v úterý půjdeme po vítězství a nebudeme uvažovat nad druhým místem ve skupině. Naše práce spočívá ve vítězství, ačkoliv jsme si už postup zajistili.

Řekl jste Vidalovi, že nemůže odejít?

V médiích se objevilo hodně informací a já je nebudu komentovat. Zeptejte se novináře, který s nimi přišel. Arturo Vidal je naším hráčem a jsme s ním spokojení. Uvidíme, jestli zítra nastoupí či nikoliv. A až přijde zimní přestupové období, uvidíme, co se stane.

Co si myslíte o získání útočníka do konkurence Luisi Suárezovi?

Luisovi je 32 let a musí existovat jakési pokračování. Je to typický střední útočník, který nám dává skvělou úroveň a máme rovněž další útočníky, kteří nejsou typickými na hrotu, ale dokáží zde zahrát – jako Griezmann. Je to záležitost, kterou musí zvážit klub.

Reklama

Fotbal

Rána pro Félixe. Pochettino jej v Chelsea nechce, o návrat do Atlétika nemá zájem Portugalec

Pro Joãa Félixe to není jednoduchá situace. V zimě přicházel na půlroční hostování do Chelsea s vizí, že v Londýně zůstane. Jenže nový trenér Mauricio Pochettino s Portugalcem od nové sezóny nepočítá.

Publikováno

dne

Pro Joãa Félixe to není jednoduchá situace. V zimě přicházel na půlroční hostování do Chelsea s vizí, že v Londýně zůstane. Jenže nový trenér Mauricio Pochettino s Portugalcem od nové sezóny nepočítá.

Félix přicházel do Atlética v roce 2019 za 127 milionů eur. Byla to obrovská investice do jednoho z největších talentů v Evropě. Jenže svůj potenciál v Madridu João nikdy naplno neodemknul, i kvůli defenzivními stylu Simeoneho, jenž ofenzivnímu hračičkovi moc nevoní.

Když navíc loni na podzim došlo k ostrým hádkám s argentinským trenérem kvůli nedostatku herního času, Félix musel odejít, nebylo cesty ven.

Proto jako vysvobození přišla Chelsea, která si vzala Félixe na půlroční hostování. Pod Grahamem Potterem Portugalec začal slušně, i když měl brzy stopku na tři zápasy, patřil k nejlepším hráčům týmu.

Majitel Todd Boehly se vyjadřoval, jak moc se Félix líbí a že jej v létě chce přivést natrvalo, i Portugalec se nechal slyšet, že by rád v Chelsea zůstal, že její herní styl se mu líbí mnohem víc.

Jenže poté přišly první problémy. Nový trenér Frank Lampard už si Félixe neoblíbil a začal jej posazovat na lavičku. Veřejně se do něj dokonce opřel, že talent sice má, ale chybí mu tvrdá práce.

Legenda klubu však byla na Stamford Bridge jen do konce sezóny jako záskok, od léta čekal Félix na nového trenéra. Jenže je to další rána.

Chelsea totiž převezme Mauricio Pochettino a ten dle prezidenta Atlética Madrid Enriqueho Cereza s Félixem od nové sezóny nepočítá.

„Upřímně vám nemůžu říct, jaký je plán s Joãem. Včera jsme dostali informaci, že nový trenér s ním v Chelsea nepočítá. Teď nevíme co bude dál, João zůstává hráčem Atlétika,“ uvedl prezident Colchoneros Enrique Cerezo pro Complutense.

Jenže Félix se na Civítas Metropolitano vracet z logických důvodů nechce. Momentálně však na něj nejsou žádné jiné nabídky a vzhledem k tomu, že má v Atlétiku smlouvu až do roku 2027, to nebude úplně jednoduché.

Zdroj: MARCA, Complutense

Pokračovat ve čtení

Fotbal

Benzema je údajně blízko k odchodu z Realu! Šejci nabízí miliony, kdo by jej nahradil?

Ještě nedávno se bralo jako samozřejmost, že Karim Benzema bude pokračovat v Realu Madrid i v další sezóně. Jenže podle posledních zpráv je momentálně blíže k odchodu než k setrvání.

Publikováno

dne

Ještě nedávno se bralo jako samozřejmost, že Karim Benzema bude pokračovat v Realu Madrid i v další sezóně. Jenže podle posledních zpráv je momentálně blíže k odchodu než k setrvání.

Karim Benzema zažil v minulé sezóně životní rok. Dovedl Real Madrid k zisku Ligy mistrů i La Ligy, nasázel spoustu gólů a ročník korunoval ziskem Zlatého míče.

Jenže v té uplynulé už jeho výkony dost opadly. Velkou část sezóny byl navíc zraněný, v Lize mistrů už neměl takovou fazónu jako loni. Zejména jeho výkon na Manchesteru City fanoušky dost pobouřil.

Je mu navíc už 35 let a věk se někde podepsat musí. Údajně podle několika velkých španělských médií tak aktuálně Benzema zvažuje odchod.

Na stole má totiž lukrativní nabídku ze Saúdské Arábie. Za dva roky by si mohl přijít až na 200 milionů eur. Je pravda, že na Benzemovi byla během roku vidět snížená motivace. Svého cíle v podobě Zlatého míče už dosáhl, ve spoustu zápasech působil téměř bez zájmu, moc se nepředřel.

Údajně se Benzemovi neměla líbit ani kritika po zápase s Citizens. Reportérka specializující se na Real Madrid Arancha Rodríguez uvedla, že chování Benzemy po nepovedeném zápase s City je zvláštní, Francouz se od té doby vůbec nevyjádřil, zda zůstane či odejde.

Následně dodala, že Benzema je momentálně blíž k odchodu než k setrvání, jelikož arabští šejci jej lákají obřími sumami.

Náhrada za Benzemu

Co by se tedy případně na Santiago Bernabéu dělo, pokud by se Benzema skutečně rozhodl odejít? Florentino Pérez by musel rozjet plán B, ke kterému se nechtěl moc uchylovat.

Původně chtěl totiž najít jen náhradníka k Benzemovi, mluví se o Joseluovi z Espanyolu či Robertu Firminovi z Liverpoolu.

Při odchodu Benzemy by však musel najít nového elitního útočníka. A volba měla padnout na Harryho Kanea. Má to však jeden háček. Tottenham je známý neúprosným vyjednáváním majitele Daniela Levyho, do čehož se Real dle deníku Relevo nechce moc pouštět, jelikož Levy smlouvá do posledního eura.

Na druhou stranu Real má lehkou výhodu v tom, že Levy by raději prodal Kanea do zahraničí než do jiného týmu Premier League. Tím by se tak mohla vyjednávání lehce posunout.

Zdroj: Relevo, Arancha Rodríguez

Pokračovat ve čtení

Fotbal

Památné momenty: Marcelův supervýkon proti Bayernu, aneb Nejlepší výkon levého beka v historii

Marcelo patří k největším novodobým ikonám Realu Madrid, spousta expertů jej navíc společně s Robertem Carlosem řadí na nejlepšího levého beka historie. V dubnu 2017 podal proti Bayernu Mnichov v Lize mistrů nejlepší výkon v historii všech levých obránců.

Publikováno

dne

Marcelo patří k největším novodobým ikonám Realu Madrid, spousta expertů jej navíc společně s Robertem Carlosem řadí na nejlepšího levého beka historie. V dubnu 2017 podal proti Bayernu Mnichov v Lize mistrů nejlepší výkon v historii všech levých obránců.

Památné momenty je speciální projekt Ruiku, který si připomíná nejikoničtější momenty, které se ve fotbale udály. Dnes se ohlédneme za výkonem Marcela proti Bayernu. 

Marcelo dorazil do Realu Madrid v roce 2006 jako 20letý mladíček a měl tehdy přetěžký úkol. Nahradit legendárního Roberta Carlose. S odstupem času nutno říct, že se mu to povedlo náramně. 

V dresu Bílého baletu odkroutil šestnáct sezón, odehrál přes 540 utkání, 41 gólů vstřelil a 101 jich připravil a to vše z pozice levého obránce. 

Pětkrát slavil zisk Ligy mistrů, šestkrát ovládl španělskou La Ligu. 2x vyhrál španělský pohár, pětkrát španělský Superpohár, čtyřikrát mistrovství světa klubů a třikrát se radoval ze zisku UEFA Superpoháru. 

Ke konci kariéry už se jeho role změnila, výkony dost poklesly a stal se spíše nehrajícím kapitánem. Na svou pozici si však si vůbec nestěžoval, pomáhal mladším spoluhráčům a užíval si poslední roky ve svém milovaném klubu.

Střapatý levonohý obránce odehrál spoustu úžasných let, sezón i zápasů. Ovšem jedna sezóna a jeden zápas ční nade všemi. Ročník 2016/17 a semifinále Ligy mistrů proti Bayernu Mnichov. Tehdy Marcelo po Santiago Bernabéu doslova létal a byl naprosto nezastavitelný. 

Tato sezóna byla pro Marcela také nejúspěšnější v kariéře, nasbíral bilanci 3+13, s Realem Madrid vyhrál Ligu mistrů, La Ligu, mistrovství světa klubů, španělský Superpohár a mistrovství světa klubů. 

Los Blancos si do Madridu vezli z Allianz Arény náskok 2:1, Bayern Mnichov v čele s Lewandowskim, Robbénem a Ribérym se jel poprat o finále. Všechny sny jim ale rozcupoval brazilský míčový kouzelník. 

Pokud si tehdejší duel nevybavujete, tato úchvatná čísla vám jej možná připomenou. Marcelo tehdy zkompletoval 9 úspěšných driblinků, poslal do vápna 13 centrů, vymyslel 8 klíčových přihrávek, dvakrát zastavil míč na brankové čáře a připsal si nádhernou asistenci. 

Co tehdy Marcelo proti Bayernu předvedl, bylo později označeno za nejlepší výkon levého obránce v historii. Jen se podívejte sami.

Zdroj: UEFA, Youtube

Pokračovat ve čtení

Oblíbené