Valverde: Dembélého zranění je nám líto a pokusíme se mu pomoci

Po utkání proti BVB, které skončilo výhrou domácích 3:1, zamířil na další tiskovku trenér Barcelony Ernesto Valverde a ten na ní vyjádřil svou spokojenost s dobrou hrou. Zároveň pak oznámil, že v klubu udělají všechno proto, aby pomohli Ousmanovi Dembélému s jeho zdravotními patáliemi.

Ernesto Valverde
Zdroj: fcbarcelona.com

Barca zahrála v dobrém rytmu. Co udělali vaši hráči v tomto utkání dobře a jak hodnotíte výkon de Jonga?

Je pravdou, že jsme dobře tlačili. Věděli jsme, že hráči Borussie se pokusí vycházet ze své vlastní poloviny s míčem na svých kopačkách a takto zahajovat své akce. Snažili se nás vysoko tlačit, ale my si vedli dobře. Chtěli jsme být kompaktní a zůstat u sebe. Podle mého se nám dařilo a navzájem jsme si byli solidární. Především jsme dlouho zůstávali na míči, což muselo unavit našeho protivníka. A de Jong má schopnosti pokořit linie vedením míče. Frenkie je velmi silný, protože dokáže hrát vysoký presink a pak se vrátit na svou pozici.

Messi dal gól a na další dva nahrál. Jak hodnotíte jeho výkon a spolupráci s Griezmannem?

Hodně se mluví o spolupráci a to hlavně tehdy, kdy jeden nedává branky. Dobří hráči si na hřišti vždy navzájem rozumí a postupem času se chápou čím dál tím více a lépe. Například Luis a Leo si rozumí mezi sebou velmi dobře, protože spolu hrají dlouhou dobu. Zpočátku tomu tak nebylo. Messi posílá excelentní přihrávky, zatímco Griezmann je skvělý v nabíhání do volných pozic. Je třeba pouze najít správné načasování a časem se to zlepší. A co mohu dodat k Leovi? Dnes (vyjádření proběhlo ve středu, pozn. přek.) byl úžasný.

Co se dá dělat v případě Dembélého?

Nevím, jestli si obnovil předchozí zranění. Ani nevím o jakou nohu jde. Byla to divná akce, protože zranění se mu stalo při výskoku a jeho noha šla trochu dozadu. Je nám ho v tomto okamžiku líto. Postoupili jsme do další části, ale zranění Ousmana je špatnou zprávou. Víme, že hodně trpí a uvidíme, zdali mu dokážeme pomoci.

Existuje nějaké vysvětlení opakovaných úrazů u Dembélého?

Co můžu říct? Nejsem doktor a nemám znalost Ousmanových svalů. Je odlišný od každého a explozivní při své hře. Z nějakého důvodu se tyto problémy objevují a doktoři to musí prověřit. Když vybírám základní jedenáctku, nikdy nemyslím na to, že se někdo z hráčů může zranit. Ousmane hrál i posledně a nebyl problém. Jako trenér nemohu k tomuto podat vysvětlení.

Co se vám na dnešním výkonu líbilo nejvíce?

Dostali jsme se do nejtěžší možné skupiny v celé soutěži a opět se nám povedlo postoupit do další fáze s jedním zápasem k dobru. Hodně jsme v této skupině trpěli, ale jsme první a to pro nás znamená hodně. Kromě posledních minut zápasu odehrál můj tým skvělé utkání a nikdy jsme neztratili tvář. Pokusíme se hrát lépe.

Umtiti se prezentoval z velmi dobrého pohledu.

Těší mě tato otázka. Umtiti zahrál tak, jak se na velkého hráče sluší. Hrál na vysoké úrovni a na pozici, která příliš nekoresponduje s jeho profilem. Byl to obtížný zápas a jsme s ním velmi spokojení.

Myslíte si, že je Griezmann v dobré formě před utkáním proti Atlétiku Madrid?

Vždy je dobré, když se před tak náročným střetnutím, které nás čeká na Wandě Metropolitano, hráč střelecký prosadí.

Proč nehrál Arthur?

Pokud nehrál Arthur, je to proto, že hrál jiný hráč. Vždy dostávám otázky na hráče, kteří nehrají. S tím nic neudělám.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Hancko je zpátky! Při absencích se vrací důležitý článek sparťanské obrany

Dávid Hancko se vrací ve velmi důležitý moment! Sparta proti Pardubicím neměla příliš možností na post stopera a kouč Pavel Vrba se rozhodl pro nasazení Hancka, který má po celou sezonu velké potíže s kolenem.

Kauza Kúdela? Pouhá snaha odvrátit výsledek! Cílem bylo vytvoření tlaku na UEFA, říká skotský běžec

Kauza ohledně Ondřeje Kúdely a údajného rasismu je již známa i široké veřejnosti, která se o fotbal jako takový nezajímá. Nyní se k této kauze připojil skotský běžec Eddie Stewart, který žije od roku 1992 v České republice.

Přestupový trh v Extralize: Davida Kašeho lanaří Sparta, Sobotka by mohl zůstat. Zlín posiluje, Kometa tratí 

Kdeco nám už teď naznačuje, že přestupové období před začátkem další sezóny bude letos mimořádně plodné. Jen co Sparta vyletěla z bojů o Masarykův pohár, už se v jejich organizaci mluví o velkých změnách.