Václav Kotal: Navážeme úzkou spolupráci s A týmem

Sparta dnes oznámila trenéra nově vzniklého B týmu, kterým se podle očekávání stal Václav Kotal. Jeho svěřenci budou od příští sezóny působit v ČFL, tedy v třetí nejvyšší soutěži České republiky.

Zdroj: sparta.cz

Václav Kotal v minulosti trénoval Jablonec či Zbrojovku, se kterou skončil v sezóně 2015/16 na šestém místě. Naposledy působil v reprezentaci U17, kde byl hlavním trenérem. S reprezentací se dokázal kvalifikovat na mistrovství Evropy.

B mužstvo Sparty by mělo nahradit juniorku, jenž zanikla. Svěřenci Václava Kotala se v následující sezóně představí v ČFL, což je třetí nejvyšší soutěž u nás.

Jsme rádi, že se trenérem B mužstva stává právě Václav Kotal, který má velké množství zkušeností z dospělého fotbalu i mládeže. V minulosti s rezervním výběrem Sparty postoupil do druhé ligy, byli bychom rádi, kdyby se mu to povedlo znovu. Pro vývoj našich mladých hráčů by právě druhá liga byla ideální,“ prozradil sportovní ředitel Tomáš Rosický.

Sparta B samozřejmě bude chtít následující sezónu postoupit do první ligy. „Myslím si, že by se v první řadě mělo dařit áčku. Od toho se odvíjí atmosféra v klubu. Samozřejmě dalším úkolem bude postup do druhé ligy,“ řekl v prvním rozhovoru Václav Kotal.

Václav Kotal už jako trenér do druhé ligy postoupil. „Sice jsme měli základnu v Horních Měcholupech, ale druhou ligu jsme hráli tady na hlavním hřišti. Pro ty mladé kluky to byla obrovská zkušenost a velice jim to pomohlo v dalším růstu.“

Václav Kotal by měl mít na výběr až ze čtyřiceti hráčů. „Předpokládá se však, že se tým bude postupně zužovat. Počet čtyřiceti hráčů v současné době je obrovský, ale po prvním týdnu se nám kádr podaří zredukovat. Někteří hráči si budou hledat jiná angažmá. Uvidíme, jak se to bude vyvíjet. Ve druhém týdnu přípravy nás čeká zájezd na Slovensko, kde odehrajeme přípravné zápasy s Ružomberkem a Arsenalem. Tam předpokládáme, že by měl jet základní kádr,“ dodal nový kouč.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Další pikantní přestup na obzoru! Vrátí se Sýkora do Plzně?

Viktoria Plzeň se snaží posílit na následující sezonu a v jejím hledáčku se objevil i Jan Sýkora. Odchovanec Plzně v minulosti spálil...

Hložkovi zájemci budou muset ještě rok počkat! Sparta požaduje 30 milionů eur

Podle informací deníku Sport je odchod Adama Hložka do zahraničí v létě tohoto roku v podstatě nereálný. Potvrdil to i hráčův agent...

Mirzad Mehanović: Konec v Jablonci? Mrzí mě to. Nejlepší trenéři v kariéře? Frťala a Páník

Mirzad Mehanović se v sedmnácti letech rozhodl opustit svou rodnou zemi, aby se stal profesionálním fotbalistou. Sen se mu splnil a dokázal se...