V šílené pohárové přestřelce mezi Liverpoolem a Arsenalem padlo deset branek! O postupujícím rozhodovaly až penalty

Osmifinálé anglického ligového poháru nabídlo na Anfield Road hodně atraktivní duel Liverpoolu a Arsenalu. Po bláznivém zápase s hokejovým výsledkem se nakonec po penaltách z postupu raduje Kloppova družina.

Oba trenéři dali v utkání šanci zazářit širšímu kádru. V základní sestavě domácího Liverpoolu se tak objevili třeba mladíci Brewster, Elliot, Williams, van den Berg nebo gólman Kelleher, zatímco Unai Emery vyslal na trávník kromě Martinelliho a Willocka i odpadlíka Özila.

Dle statistik měli hráči Reds v první půli balon více na kopačkách, ale k vidění byl hodně zajímavý fotbal stylem nahoru – dolů a o gólové šance nebyla nouze.

Poprvé se z branky radoval domácí favorit. V šesté minutě si totiž přízemní centr Oxladea-Chamberlaina srazil do vlastní sítě ve skluzu Mustafi.

V 19. minutě poté Arsenal na chvíli zamknul soupeře v jeho vlastním vápně a vytěžil z toho vyrovnávací branku. Z dorážky měl lehkou práci Torreira, který byl sice v drobném ofsajdu, avšak na zápase nebyl přítomný VAR, a rozhodnutí se tak nemohlo změnit.

O sedm minut později už bylo skóre otočeno. Přesně se trefil Martinelli. Podobně jak Torreira si hravě poradil s dorážkou po nešťastném zákroku Kellehera, který vyrážel míč putující mimo bránu.

Arsenal se často dostával do protiútoků po nepřesné rozehrávce domácích a jeden z nich využil ve 36. minutě opět Martinelli po skvělé nahrávce Saka.

Tím ale gólový účet první půle neskončil. Velký tlak Liverpoolu v závěru půle totiž vyústil ve dva sporné momenty v pokutovém území, z nichž nakonec vyplynul pokutový kop. Milner se při jeho exekuci nemýlil, a do kabin se tak šlo za stavu 2:3.

Jenže právě velezkušený Milner v úvodu druhé půle nepochopitelně chyboval. Jeho malou domů vystihl Maintland-Niles a po chytrém přiklepnutí od Özila před prázdnou bránu už měl odchovanec Arsenalu snadnou práci.

Drama na Anfieldu ale pokračovalo dále. V 58. minutě se nejprve blýskl parádním halfvolejem Oxlade-Chamberlain, jenže už o pár sekund později bylo vyrovnáno, když se na hranici pokutového území šikovně vytočil Origi.

Vedení zpět na stranu Arsenalu strhl v 70. minutě výstavní trefou Willock. Vypadalo to, že tento gól bude rozhodující, avšak ve čtvrté minutě nastavení opět skóroval Origi, když v pádu volejem zakončil centr ze strany.

Po remíze 5:5 tudíž musely rozhodnout o vítězi penalty. V nich se štěstí přiklonilo na stranu Liverpoolu, když ze střelců chyboval pouze Dani Ceballos.