Reklama

V prudkém dojezdu nejsilnější Bernal, Kolumbijec jde do čela

Růžový dres opět mění majitele. Novým lídrem je Egan Bernal, který si ho vysloužil díky vítězné 9. etapě. Kolumbijec nedal v závěru nikomu šanci a zaslouženě zvítězil. O 7 vteřin později dojel druhý Ciconne následovaný Vlasovem. Jan Hirt dojel 34.

Zdroj: Pixabay

První týden Giro d’Italia zakončila horská etapa, která měla otestovat výkonnost nejlepších vrchařů. Kromě dvou horských prémii museli jezdci absolvovat také závěrečné pětikilometrové stoupání.

Do úniku se dostalo opět několik zajímavých jmen. Zálusk na zisk etapy si dělal Gallopin, Mollema nebo Bennett. Tentokrát vedoucí skupina držela pohromadě a postupně navyšovala náskok na peloton.

Při výstupu na horskou prémii 2. kategorie se dostali do trháku Bouchard s Carrem. Bylo jasné, že z úniku budou mít šanci na úspěch jen právě oni. Carr však brzy na tempo Boucharda nestačil a Francouz zůstal na čele osamocen.

Závodníky čekalo už jen závěrečné prudké stoupání. Bylo ozvláštněné tím, že poslední 3 kilometry vedly po šotolině. Cíl se blížil a skupina největších favoritů se pořádně očesala. Dosavadní vedoucí muž závodu Valter ztratil kontakt a bylo jasné, že závod bude mít nového lídra.

Dva kilometry před cílem zaútočil Bernal. Jeho nástup zachytil Vlasov a Ciccone. Bernal byl nakonec nejsilnější. Předjel v závěru i vedoucího Boucharda a poprvé v kariéře vyhrát etapu na podniku Grand Tour. S drobným odstupem za ním dojel Vlasov, Ciccone či Evenepoel. Naopak dost ztratil Nibali.

Nedělní etapa demonstrovala ohromnou sílu Bernala. Zastaví ho někdo? Zatím vypadá nejlépe.

Úvodní závodní blok zakončí 10. etapa. Poté bude mít peloton zasloužený den volna. V pondělí budou mít příležitost opět sprinteři. V první polovině je však na programu několik nepříjemných kopců. Tato etapa je jako dělaná pro Sagana. Prolomí konečně smůlu?

Výsledky 9. etapy:

1.Bernal 4:08:23,2. Ciccone +7, 3. Vlasov +7, 4. Evenepoel +10, 5. Martin +10, 6. Caruso +12, 34. Hirt +1:18

Celkové pořadí:

1.Bernal 35:18:22, 2. Evenepoel +15, 3. Vlasov +21, 4. Ciccone +36, 5. Valter +43, 6. Carthy +44, 39. Hirt +21:52

Zdroj: Giro d’Italia

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené