V průběhu času to přestalo ladit, vysvětluje Nezmar svůj konec ve Slavii. Jaké má nyní plány?

Jan Nezmar se vůbec poprvé rozpovídal o svém konci v pražské Slavii. Pro web sport.cz prozradil důvody svého konce, ale také naznačil možné plány do budoucna.

Zdroj: slavia.cz

V první řadě Nezmar poděkoval Jaroslavu Tvrdíkovi za jedinečnou příležitost, že ve Slavii vůbec mohl být. Poté už však začal vysvětlovat, proč ze Slavie odešel. „V čase se vše vyvíjí. I Slavia je nyní jiná, než když jsem do ní na podzim 2017 přicházel. Zkrátka to přestalo ladit a vyhodnotili jsme to tak, že nemá cenu se vzájemně dál trápit,“ prozradil někdejší vynikající hráč Liberce.

„To se prostě stává. Bylo to správné rozhodnutí. Jen mě mrzí, že jsme se nerozešli už v zimě. Zbytečně to vytvořilo prostor k různým spekulacím, všechno neběželo tak, jak mělo a ve finále to možná nasypalo trochu písku do soukolí osobních vztahů,“ dodal Nezmar.

Zdali něčeho lituje? Některých nepovedených transferů, ale hlavně toho, že se mu nepodařilo vyhodnotit samotnou pozici ve Slavii v době jeho nástupu do ní. Když navíc pak nedošlo k převodu klubu na Sinobo, tak se Nezmar ve strategii a cílech klubu ztratil.

A jak to brali v klubu? „Pamatuj, že ti bude smutno, až budeš na podzim sedět na gauči, koukat na televizi a my budeme hrát Ligu mistrů… Umím si představit, že měli pravdu a teskno mi bude,“ slyšel od lidí ve Slavii, když odcházel.

Nyní si je vědom toho, že nenajde práci, která by byla finančně na podobné úrovni. Finance pro něj však nejsou zásadní hodnotou. A když už přišla řeč na hodnoty, přiznal Nezmar, že se nestydí, že rodina a zdraví patří mezi ty, které jsou pro něj nejvíc.

Co plány do budoucna? Odpočívat dlouho nepotřebuje, nechce ale nic uspěchat: „Je však potřeba vše vstřebat, v klidu popřemýšlet a vyhodnotit celé působení i další možnosti, abych za nějaký čas nemusel opět řešit, že se to ne zcela povedlo.“ Navíc nyní studuje vysokou školu a přemýšlí, že by o působení ve Slavii napsal diplomovou práci.

U fotbalu ale zůstane. Nyní si osahal, že dělat fotbal a zároveň být v představenstvu nejde. Ne v klubu, jako je Slavia. V menším klubu to ale prý šlo, měl to tak i v Liberci. Právě možnost návratu pod Ještěd nevyloučil, ale ani ji nekomentoval. Prý se nabízí více možností.

Na závěr se Nezmar rozpovídal o regulérnosti soutěže, o níž se mluvilo v souvislosti s velkým počtem hráčů, kteří odešli hostovat ze Slavie do Liberce: „Rozhodně se to nevyřeší omezením, že do jednoho týmu můžou max. tři hráči z jednoho klubu. Slavia by totiž mohla mít tolik hráčů, že s výjimkou Plzně a Sparty by mohla tři poslat do všech klubů v lize.“

Pomoci by dle jeho slov mohlo omezení hráčů na soupisce, případně omezení hostování hráčů nad 23 let. Poté by totiž hostování skutečně plnila svou funkci, tedy rozvoj mladých hráčů. Zamezilo by se tak také tomu, aby bohaté kluby vytvářely tzv. “loan armies”.

Zdroj: sport.cz

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Mám pocit,že Nezmar není týmový hráč,má velké ego a chtěl by vše rozhodovat a to mu Slavie neumožnila tak je frustrovaný.Ať se v klídku vrátí na venkov a za čas si bude ztěžovat,že mu klub nezajistí tolik financí co potřebuje.Zatím jako funkcionář klubu toho moc neodvedl.

  2. Hlavně bych chtěl upozornit na skutečnost, že tento článek neodpovídá skutečnostem, které byly při rozhovoru skutečně řečeny. Tato úprava je již tendenční a tedy ne úplně pravdivá.
    Jan Nezmar se hned na začátku toho správného rozhovoru vymezil proti napadání Jaroslava Tvrdíka, že by za tím mohly být nějaké jejich rozepře. Tak asi tak a ruik je tím pádem bulvár

  3. To nemůže asi nikdo dlouhodobě zvládat, aby dojížděl denně 120 km tam a 120 km zpátky a dělal tam práci za dva.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Podívejte se na největší chyby rozhodčích v české lize

Být rozhodčím není pro každého. Svými rozhodnutími většinou naštvete minimálně jeden tábor a často si vyslechnete spoustu urážek z ochozů i od samotných hráčů. Ovšem chyby, kterých se dopustili někteří rozhodčí v naší nejvyšší soutěži, jsou opravdu něco. Podívejte se sami.

Petr Rada: Lidi na fotbal nechodí, ale výzkumy děláme. V tom jsme dobří

Stal se prvním trenérem, kterému se podařilo dostat se přes hranici 600 získaných bodů. Aktuálně se nachází na čísle 602. I proto jsme ho oslovili s nápadem na rozhovor, který se týká jeho trenérské kariéry. "Hergot, co to, že tak najednou," reagoval Petr Rada.

Makhmud Muradov vs. Andrew Sanchez: Preview a tipy na sázení

Makhmud Muradov za sebou má již dva zápasy v UFC, oba však absolvoval v roce 2019. V minulém roce měl smůlu, ze čtyř domluvených zápasů nevyšel ani jeden. Chuť si tedy bude chtít napravit letos, první souboj jej čeká již za pár dní. Zápasit bude s Andrewem Sanchezem. Na co vsadit?