Reklama

„V případě zájmu zvážím nabídky, ale také záleží, jak se domluvíme s Teplicemi,“ řekl exkluzivně v rozhovoru teplický Jakub Hora

Teplický Jakub Hora prožil nejúspěšnější sezónu ve žlutém dresu a stal se jedním z nejlepších záložníků z hlediska vstřelených branek. Celkově se zastavil na čísle deset, což je pro teplického záložníka nejvyšší počet střelených branek v jeho dosavadní kariéře. I proto se objevují spekulace ohledně potencionálních zájemců, kteří by rádi šikovného záložníka získali do svých řad. Pojďme se podívat s Bernardem co stojí za úspěšnou sezónou, ale také jaké má Jakub další plány a cíle.

Stal jsi se jedním z nejdůležitějších hráčů Teplic, ale také na základě svých výkonu jsi obdržel ocenění za nejlepšího hráče české ligy za měsíc březen. Prožil jsi životní sezonu?

Myslím si, že stoprocentně je to pro mne nejlepší sezona, protože jsem ještě nebyl takto produktivní, takže jednoznačně prozatím nejlepší sezóna. Celkově si myslím, že moje forma byla po celou sezónu stabilní bez nějakého výrazného poklesu formy.

V Teplicích jsi nejlepší střelcem a z hlediska vstřelených branek se jedná o tvůj nejvyšší počet vstřelených branek. Čím to?

Myslím si, že jsem začal proměňovat šance, a hlavně jsem se více snažil dostávat do zakončení. Více jsem se tlačil dopředu i díky trenérům, kteří po mne požadovali, abych se více soustředil na útočení, než bránění. Osobně vnímám, že velký zlom nastal po narození mé dcery, protože jsem se hodně uklidnil.

                                                   Zdroj: fkteplice.cz

V tomto ročníku jsi v top desítce střelců, a to nejsi klasický útočník. Jaký máš recept?

Myslím si, že mám výhodu, že hraji v Teplicích, kde to je většinou o jednom či dvou střelcích ve srovnání s předními kluby, kde se o branky dělí více hráčů v týmu, takže asi z tohoto důvodu.

Sledoval jsi tabulku střelců?

Samozřejmě jsem tuhle statistiku začal vnímat a po desáté vstřelené brance jsem si stanovil úkol, že chci předehnat slávistického Mina Stocha, protože to byl jediný záložník, který byl v tabulce střelců o dvě branky lepší, ale to se mi už bohužel nepovedlo. To mě zpětně velmi mrzí, protože jsem chtěl být nejlepší střelec mezi záložníky.

Máš po relativně úspěšné sezoně, až na předposlední zápas na domácí půdě proti Mladé Boleslavi. Jak hodnotíš tuhle sezonu z hlediska Teplic a tebe?

Já jsem se sezonou velmi spokojený a myslím si, že jsem jí odehrál v TOP formě a mým cílem je navázat na tuhle sezónu v dalších ročnících, kde chci na sobě dále pracovat a dále se rozvíjet, protože mám nějaké očekávání od sebe.

Když to zhodnotím z hlediska Teplic, tak jsme měli na začátku sezóny za cíl být uprostřed tabulky, což jsme splnili, ale bohužel jsme všechno zkazili v předposledním zápase proti Mladé Boleslavi, kde jsme bohužel prohráli 8:0.

Pracuješ na sobě nějak mimo fotbalové hřiště v podobě osobního rozvoje? 

Musím se přiznat, že teď už ne, ale před nějakou dobou, když jsem hrál v Bohemians Praha, tak jsem měl tu čest poznat výborného trenéra a člověka Luďka Klusáčka, s kterým jsme na mentálním rozvoji pracovali a snažili jsem se pracovat na věcech, abych se dále rozvíjel a posouval.

                                                  zdroj: bohemians.cz

Jaké jsou tvé plány a cíle?

Nejbližší plán je si odpočinout a z relaxovat po sezoně. A pro tu nastávající sezónu je mým cílem odehrát ještě úspěšnější sezónu.

Spekuluje se o tvém přestupu, kdyby přišla nabídka z klubů, kde jsi již působil (tedy Slavie Praha a Viktorie Plzeň) preferoval by jsi zůstat v české lize nebo by jsi raději vyzkoušel zahraničí?

Já určitě zvážím jakoukoliv nabídku dostanu, takže to není, že bych něco preferoval. Záleží však jak o mě klub bude moc stát, jak velký by měl zájem, ale také jak se domluvíme s Teplicemi. Z hlediska Slavie i Plzně se jedná v obou případech o kluby, které hrají každý rok poháry a špičku ligové tabulky, což je sen každého fotbalisty.

Když zmiňuješ evropské poháry, zahrál jsi si v Plzni či Slavii proti nějakému velkoklubu?

Ano. Ve Slavii jsem si zkusil ligu mistrů proti AC Milán, byl to úžasný pocit. A pak velmi rád vzpomínám na zápas v evropské lize, kde jsme s Plzní hráli na Schalke. Ve Veltins areně byla neskutečná atmosféra.

http://gty.im/139766190

Jaká liga se ti líbí?

Nikdy jsem neměl úplně oblíbenou nebo preferovanou soutěž, ale když bych si měl vybrat, tak se mi líbí holandská liga, protože se tam hraje útočný fotbal, což mi je velmi blízké.

Máš nějaký sportovní vzor?

Jednoznačně Roger Federer, jedná se o legendu tenisu, ale celkově člověka, který svým vystupováním a chováním je pro mne vzorem. 

Lionel Messi nebo Cristiano Ronaldo?

Za mne jednoznačně Messi. Myslím si, že je to komplexnější hráč oproti Ronaldovi. Ronalda vnímám jako gólového zabiják, ale to Messi umí také.

Kdo si myslíš, že vyhraje ligu mistrů?

Myslím si že Liverpool, protože má na lavičce Jürgena Kloppa.

Ty jsi mostecký odchovanec, jak nyní vnímáš mostecký fotbalový klub?

Jedním slovem zklamání. Já jsem odcházel z Mostu v době, když se hrála druhá liga a nyní jsou v kraji. Musím se přiznat, že mám sen se rozloučit s fotbalem v mateřském klubu, ale bohužel díky situaci to nevypadá moc nadějně. 

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Je trapné, když redaktoři neznají gramatiku. ABYCH, ABYS, ABY, ABYCHOM, ABYSTE, ABY. SES,…,

    to se učí někde v 7. třídě ZŠ.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené